Bez kategorii
Like

Instytut Sobieskiego proponuje zmianę prawa w celu odpowiedzialności za „polskie obozy”

28/08/2011
465 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Okazuje się, że już od 2005 roku czeka na rozpatrzenie oraz proces legislacyjny prawo, które pozwalałoby karać w ramach kłamstwa oświęcimskiego za używanie szkalujących i antypolskich określeń w stylu „polskie obozy”…

0


 

Jeden z ekspertów Instytutu Sobieskiego, dr Justyn Piskorski, zaproponował propozycję zmiany ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, przewidującą wprowadzenie odpowiedzialności karnej za propagowanie kłamstwa oświęcimskiego, polegającego na przypisywaniu zbrodni nazistowskich osobom, które ich nie popełniły. Cytujemy ze strony Instytutu (22.02.2005):

Uważamy, że wprowadzenie takiej poprawki jest wskazane wobec powtarzanych notorycznie kłamstw o "polskich obozach koncentracyjnych". Poprawka umożliwia ściganie sprawców także wtedy, gdy czyn został popełniony zagranicą.

Jesteśmy przekonani, że stronnictwa parlamentarne doprowadzą do uchwalenia proponowanej przez IS zmiany ustawy o IPN.

Od szeregu lat spotykamy się z twierdzeniami o tym, że jakoby Polska i Polacy zakładali i prowadzili obozy koncentracyjne w czasie II Wojny Światowej. Pojawiają się sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy śmierci” itd. Państwo polskie było dotychczas bezbronne wobec takich oszczerstw, a są to niewątpliwie czyny o znacznym stopniu szkodliwości społecznej.

Proponowana przez Instytut Sobieskiego poprawka do ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej ma wypełnić lukę w prawie polskim, polegającą na tym, że dotychczas karalne było jedynie zaprzeczanie zbrodniom nazistowskim i komunistycznym (czyli zaprzeczanie faktom), nie zaś aktywne propagowanie fałszu. Rzeczpospolita Polska jest krajem który w wyniku wojny stracił ok. 6 milionów obywateli, zamordowanych w obozach, zabitych podczas działań wojennych, rozstrzelanych w egzekucjach, zagłodzonych. Okupant niemiecki zgładził niemal wszystkich Żydów polskich. Ze względu na ogrom tych zbrodni, należy ograniczyć zakres wolności słowa na drodze działań ustawodawczych.

Poprawka umożliwi ściganie tych czynów nie tylko w przypadku dystrybucji wydawnictw lub wygłaszania wypowiedzi zawierających sformułowania o „polskich obozach śmierci” na terytorium RP, ale także w razie popełnienia ich za granicą. W tym drugim przypadku polskie organy prokuratury powinny podejmować energiczne działania i zgodnie z porozumieniami międzynarodowymi dochodzić pomocy prawnej kraju w którym przebywa sprawca, lub nawet występować o jego ekstradycję.

RP przegrała wojnę w 1939 r. Przegrała także pokój narzucony przez Stalina. Obecnie musi wygrać walkę o swoje dobre imię.

dr Justyn Piskorski

Plik proponowanych zmian można pobrać ze strony Instytutu.  Jak łatwo zauważyć, propozycja ta powstała sześć lat temu i niestety nie weszła w życie. Natomiast ilość szkalujących Polskę i Polaków użyć haniebnego zwrotu, mimo zaangażowania społecznych organizacji i minimalnego MSZ, stale wzrasta.

 

0

SejsmoAntypolonizmu

Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego panstwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, zlych stereotypów na temat Polaków nie zostal w zinstytucjonalizowany sposób podjety. Problem ma nazwe: antypolonizm.

158 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758