Lato – słońce, plaża, urlop… Wszystko wyglądałoby znakomicie, gdyby nie fakt, że promienie słońca czasem potrafią być uporczywe. Warto pamiętać o tym, że przynoszą nie tylko atrakcyjną opaleniznę, lecz często także oparzenia, a czasami także udar mózgu. Jak opalać się zdrowo? Jest kilka znakomitych wskazówek, które pozwolą znaleźć możliwie jak najlepszą odpowiedź na to pytanie. Najważniejszy, jak zawsze, okazuje się umiar. Stare powiedzenie głosi, że „co za dużo, to niezdrowo”. Jest w tym sporo prawdy. Zdrowe opalanie powinno ograniczać się do maksymalnie dwóch lub trzech godzin dziennie. Należy wystrzegać się intensywnych promieni słonecznych, które pojawiają się w południe. Najlepszą porą na opalanie się jest pora obiadowa lub późniejsza, kiedy promienie słoneczne emitowane są zdecydowanie mniej intensywniej, jednak wciąż gwarantując całkiem […]
Lato – słońce, plaża, urlop… Wszystko wyglądałoby znakomicie, gdyby nie fakt, że promienie słońca czasem potrafią być uporczywe. Warto pamiętać o tym, że przynoszą nie tylko atrakcyjną opaleniznę, lecz często także oparzenia, a czasami także udar mózgu. Jak opalać się zdrowo? Jest kilka znakomitych wskazówek, które pozwolą znaleźć możliwie jak najlepszą odpowiedź na to pytanie.
Najważniejszy, jak zawsze, okazuje się umiar. Stare powiedzenie głosi, że „co za dużo, to niezdrowo”. Jest w tym sporo prawdy. Zdrowe opalanie powinno ograniczać się do maksymalnie dwóch lub trzech godzin dziennie. Należy wystrzegać się intensywnych promieni słonecznych, które pojawiają się w południe. Najlepszą porą na opalanie się jest pora obiadowa lub późniejsza, kiedy promienie słoneczne emitowane są zdecydowanie mniej intensywniej, jednak wciąż gwarantując całkiem atrakcyjnie wyglądającą opaleniznę.
Aby móc opalać się zdrowo, trzeba zadbać także o odpowiednie wyposażenie letniej kosmetyczki. Nie powinno zabraknąć w niej kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, kremów po opalaniu, olejków i balsamów nawilżających oraz okularów przeciwsłonecznych, ale też suplementów, wspomagających opalanie, np. beta-karotenu. Te ostatnie powinny także charakteryzować się posiadaniem wysokiego filtra przeciwsłonecznego, który pozwoli oczom zrelaksować się i, co najważniejsze, uchronić się od niezbyt pozytywnie działających na nie promieni słonecznych. Jeżeli mowa o akcesoriach, dobrze jest także zaopatrzyć się w porządne nakrycie głowy. Latem bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju kapelusze, na przykład słomiane, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego celu wykorzystać na przykład chustkę.
Zdrowe opalanie przyniesie zainteresowanym osobom zdecydowanie więcej komfortu i, co najważniejsze, atrakcyjnie wyglądającą, brązową, opaleniznę. Gdy jednak odrobinę przesadzimy, a skóra stanie się zaczerwieniona, dobrze jest natychmiast posmarować ją jogurtem naturalnym, który posiada znakomite właściwości chłodzące, lub intensywnie działającym olejkiem po opalaniu.