1. "Jeżeli również nie sięgniemy, chociaż częściowo, poprzez ustawy, oczywiście zgodne z prawem, po pieniądze w otwartych funduszach emerytalnych, które dzisiaj nie pracują dla Polski. Pani prezes Waltz łapie się za głowę. Może obręcze założyć? (Wesołość na sali, oklaski) Proszę państwa, te otwarte fundusze emerytalne nie pracują dla Polski, a to jest kwota ponad 60 mld zł. I co się z nimi dzieje? Po to żeby mogły istnieć, żeby miały jakikolwiek zysk, pieniądze dla prezesów, dla rad, to im się sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Dostali nasze pieniądze, z naszych składek i dzisiaj po to, żeby istnieć, to muszą kupować nasze obligacje, bo nie potrafią tymi pieniędzmi rządzić. I taka jest prawda. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to niestety […]
1.
"Jeżeli również nie sięgniemy, chociaż częściowo, poprzez ustawy, oczywiście zgodne z prawem, po pieniądze w otwartych funduszach emerytalnych, które dzisiaj nie pracują dla Polski.
Pani prezes Waltz łapie się za głowę. Może obręcze założyć? (Wesołość na sali, oklaski)
Proszę państwa, te otwarte fundusze emerytalne nie pracują dla Polski, a to jest kwota ponad 60 mld zł. I co się z nimi dzieje? Po to żeby mogły istnieć, żeby miały jakikolwiek zysk, pieniądze dla prezesów, dla rad, to im się sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Dostali nasze pieniądze, z naszych składek i dzisiaj po to, żeby istnieć, to muszą kupować nasze obligacje, bo nie potrafią tymi pieniędzmi rządzić. I taka jest prawda. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to niestety nie zrozumie. Jeżeli ktoś był liberałem, był w kongresie liberalnym od początku, w Unii Wolności, w Unii Demokratycznej, a teraz w Platformie, to na pewno nigdy tego nie zrozumie."
http://orka2.sejm.gov.pl/Debata5.nsf/main/7F52128E
2.
"Sejmowa wypowiedź Andrzeja Leppera, lidera Samoobrony, by „sięgnąć po pieniądze otwartych funduszy emerytalnych” jest niezwykle groźna –ocenił Marek Góra ze Szkoły Głównej Handlowej, jeden z twórców reformy emerytalnej.
– Każdy, kto podnosi rękę na pieniądze zgromadzone w OFE, faktycznie podnosi rękę na pieniądze prostych ludzi, którzy oszczędzają na starość –stwierdził M. Góra."
http://www.sgh.com.pl/ogolnouczelniane/biip/media/prasa/prasa_archiwum_2006/atomnewsitem.2005-12-28.1666498421
3.
"Wszyscy uważają, że OFE to tak dobrze, a ZUS to tak źle –dziwiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz w TOK FM.
– Ja należę, ze względu na datę urodzenia, do grupy, która miała możliwość wyboru między ZUS a OFE i po przeliczeniu wybrałam ZUS –zaznaczyła była prezes NBP.
– Większość moich kolegów zdecydowała się pozostać w ZUS, bo wiedzieliśmy, że OFE tyle nie zarobią, żeby wypłacić lepsze emerytury niż ZUS."
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,8901976,_Nie_mitologizujmy_OFE___Gronkiewicz_Waltz_w_TOK_FM.html
Nie da się ukryć, że Andrzej Lepper odnotował tu niewątpliwy sukces pedagogiczny. Słabo rokujący uczeń najwyraźniej w końcu pojął wykład nt. OFE i nawet zaczął aktywnie propagować przesłanie swego mentora.
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę na pieniądze Młodych, Wykształconych, z Wielkich Miast, niechaj będzie pewny, że…
Oni mu tę rękę odrąbią! 🙂