Filc należy do najstarszych materiałów włókienniczych wytwarzanych przez człowieka. Surowcem, z którego jest produkowany, jest wełna oraz sierść niemal wszystkich zwierząt hodowlanych, jednak bardzo często spotkamy się również z mieszanka włókien naturalnych i sztucznych. Materiał ten ma szerokie zastosowanie. Oto do czego można go wykorzystać. Produkty wykonane z filcu zajmują dziś dużą część asortymentu wielu sklepów. Filc jest bowiem wyrobem włókienniczym, który znalazł zastosowanie zarówno w dziedzinie aranżacji i wykańczania pomieszczeń, dekoracji, w branży odzieżowej, obuwniczej i wielu innych. Wykonuje się z niego torebki, kapelusze, buty, kapcie, płaszcze, biżuterię, dekoracje wnętrz, podkładki, maty, bieżniki, uszczelki oraz inne wyroby, które znajdują zastosowanie w naszym codziennym życiu. Wszystkie osoby, które zainteresowane są własnoręcznym wyrobem biżuterii czy dekorowaniem przedmiotów, z pewnością miały do […]
Filc należy do najstarszych materiałów włókienniczych wytwarzanych przez człowieka. Surowcem, z którego jest produkowany, jest wełna oraz sierść niemal wszystkich zwierząt hodowlanych, jednak bardzo często spotkamy się również z mieszanka włókien naturalnych i sztucznych. Materiał ten ma szerokie zastosowanie. Oto do czego można go wykorzystać.
Produkty wykonane z filcu zajmują dziś dużą część asortymentu wielu sklepów. Filc jest bowiem wyrobem włókienniczym, który znalazł zastosowanie zarówno w dziedzinie aranżacji i wykańczania pomieszczeń, dekoracji, w branży odzieżowej, obuwniczej i wielu innych. Wykonuje się z niego torebki, kapelusze, buty, kapcie, płaszcze, biżuterię, dekoracje wnętrz, podkładki, maty, bieżniki, uszczelki oraz inne wyroby, które znajdują zastosowanie w naszym codziennym życiu.
Wszystkie osoby, które zainteresowane są własnoręcznym wyrobem biżuterii czy dekorowaniem przedmiotów, z pewnością miały do czynienia z filcem. Wykonuje się z niego wiele półproduktów, które później wykorzystuje się do tworzenia oryginalnych przedmiotów. Znajduje zastosowanie w scrapbookingu, ale także w pracach plastycznych i artystycznych.
Filc pojawia się również w wielu sklepach w postaci gotowych ozdób. Zwykle znajdziemy je w marketach w okresie bożonarodzeniowym i wielkanocnym, gdzie filcowe zawieszki, łańcuchy, zajączki i pokrowce na jaja stanowią pokaźna część asortymentu. Z filcowych arkuszów o różnej grubości i barwie możemy sami przygotować wiele ze świątecznych dekoracji.
Filc jest również niezastąpiony, gdy chodzi o zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniami, do których dochodzi np. podczas przesuwania mebli. Kawałkami filcu wystarczy podkleić nogi krzeseł, sof i stolików, by móc bezpiecznie zmieniać ich miejsce bez obawy o trwałość posadzki. Filcowe maty sprawdzą się również jako podkładki pod wszelkie urządzenia czy masywny, neutralizując powstające drgania oraz dźwięki.
Kolorowy filc możemy wykorzystać do stworzenia podkładek pod kubki z napojami czy talerzy. Ochronią stół przed działaniem wysokiej temperatury, a także wchłoną wylany napój.
Za pomocą filcu zabezpieczymy skrzypiące elementy wyposażenia, a także ochronimy drzwi przed odbijaniem się z hukiem od framugi. Zastosujemy go także jako materiał uszczelniający i izolujący.
To tylko niektóre z zastosowań filcu. Warto dodać, że na rynku znajdziemy go w różnych postaciach: jako filc techniczny, igłowy, arkusze filcowe różnych rozmiarów i różnej grubości, a także filc dekoracyjny i samoprzylepny.