POLSKA
Like

Efekt Kopacz

12/02/2015
1378 Wyświetlenia
3 Komentarze
14 minut czytania
Efekt Kopacz

Ewa Kopacz (z domu Lis) ma szansę na zakończenie rządów PO-PSL w naszym kraju.

Niestety, nie będzie to jednak „piękna katastrofa”, ale ostateczne pogrążenie kraju w mule korupcji, nieudolności, fiskalizmu wobec tych maluczkich i zwykłych kradzieży.

0


1.

Jeszcze niedawno tzw. efekt Kopacz miał spowodować nagłą woltę w odczuciach Polaków, co przedkładałoby się na wzrost PO-parcia w sondażach.
Tymczasem jej początkowe pozowanie na Margaret Thatcher zakończyło się szybciutko próbą uspokojenia strajków w Kompanii Węglowej SA.
Oczywiście w sposób, jaki PełOwiacy mają opanowany do perfekcji – przez złożenie obietnic, których nie dość, że nie zamierza dotrzymać (tak przynajmniej świergolą jaskółki, mające gniazda uwite pod dachem Kancelarii Premiera Rady Ministrów), to jeszcze nie będzie mogła tego zrobić.
Nawet, jak usilnie zechce.
Pisałem o tym.
Tu..
https://3obieg.pl/to-nie-my-to-bruksela

…………………….

2.

Gierek

Bo nie czarujmy się – Kopacz popełniła ten sam błąd, co dekady wcześniej Gierek.
Tak niestety społeczeństwo jest „skonstruowane”, że jak widzi, iż jedna grupa załatwia coś od władzy wychodząc na ulice, organizuje się i robi to samo.

…………..

3.

46b76ffb835773c387f24155cd689c49

Po górnikach mamy rolników, których „marsz gwiaździsty” przypomina to, co nie tak dawno działo się na ulicach Francji, Belgii czy innej Hiszpanii.
Zapowiedź strajku czytamy również w komunikacie wydanym przez Komitet Międzyzwiązkowego Krajowego Komitetu Protestacyjno – Strajkowego Kolejarzy.

image_gallery

Znamienne jest, że związkowcy zarzucają rządowi brak reakcji na istniejące patologie, rujnujące polski system kolejowy!
Związkowcy zatem nie upominają się o wyższe płace, czy zmiany innych warunków pracy.
Nie oszukujmy się:
To wystąpienie ma charakter polityczny.
Kolejarze zgodni są co do tego, że ani Tusk (obecny „król” Unii), ani Kopacz nie przejawili woli do podjęcia dialogu ze społeczeństwem.
Bo przecież ONI wiedzą lepiej.
Oni od lat wmawiają nam, że musimy mało zarabiać ze względu na zacofanie technologiczne i spuściznę po „komunie”.
Ale od czasu jej „obalenia” przeminęło już jedno pokolenie.
Tymczasem sytuacja jest gorsza, niż w 1989 roku.
Syf podobny, ale prócz lasów nie bardzo jest już co „prywatyzować”.

…………….

4.

To, że każdy z nas (nawet bezrobotny) posiada więcej, niż pod koniec lat 1980-tych, wynika z faktu istnienia rozwoju technologicznego.
Co prawda telewizor nie jest już wyznacznikiem luksusu, w jakim żyje jego posiadacz, ale ciągle kosztuje więcej, niż zarabia co drugi Kowalski.
Tymczasem kolejki do lekarzy osiągnęły poziom nieznany w PRL-u.
Swoistą „zdobyczą” III RP są kredytobiorcy, którzy muszą pożyczać po to tylko, aby móc przeżyć, bo wypłata nie wystarcza na taki „luksus”, jak wyjazd raz na dwa lata na dziesięć dni nad morzem wraz z całą rodziną.
A czasem ich zarobek nie pokrywa kosztów wynajmu mieszkania.
Krach liberalnego sposobu zarządzania krajem widać na każdym kroku.
Tzw. „wolna ręka rynku” dla zbyt wielu okazała się „ręką tkwiącą w nocniku”.

…………………….

5.

NIL6001_1

Ludzie głosują przede wszystkim nogami.
Jak wynika ze statystyk Naczelnej Izby Lekarskiej, ponownie wzrosła liczba lekarzy, którzy podjęli pracę za granicą. W ciągu ostatniego roku liczba zaświadczeń uprawniających do pracy poza krajem, wydawanych przez samorząd lekarski wzrosła o 25% w stosunku do 2013 roku.

Na wyjazd najczęściej decydują się anestezjolodzy, patomorfolodzy, chirurdzy (ogólni, plastyczni i klatki piersiowej), radiolodzy czy specjaliści medycyny ratunkowej.
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/zagranica/item/10108-polscy-lekarze-wola-pracowac-za-granica

…………..

6.

211ec7e2f75d7f926469f53ce5b8b510c1d0516b_500x500

Nie tylko lekarze.
Przedstawicielki Zarządu Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz okręgowe izby pielęgniarek i położnych z naszego województwa we wtorek podpisały porozumienie. Ma ono służyć stworzeniu warunków umożliwiających poprawę sytuacji tej grupy zawodowej.

– Sytuacja, w jakiej znaleźli się górnicy pokazała, że protesty na taką skalę są jedynym sposobem, aby rząd zaczął słuchać i szukać rozwiązań bez pokrzywdzenia pracowników – uważa Krystyna Ptok, przewodnicząca Zarządu Regionu Śląskiego OZZPiP.
W pięciu szpitalach województwa śląskiego już prowadzone są spory zbiorowe z pracodawcami, większość z nich jest na etapie gotowości strajkowej. Kolejne placówki służby zdrowia przygotowują się do wszczęcia sporów. Pielęgniarki i położne zapowiadają zbiorowe powstrzymanie się od pracy.
– W tej chwili uważamy, że podpisanie porozumienia wzmacnia nasze siły. Warunki pracy pielęgniarek i położnych pogorszyły się do tego stopnia, że w tej chwili młodzież w ogóle nie jest zainteresowana wykonywaniem tego zawodu, brakuje nam zastępowalności pokoleniowej. Z niepokojem dostrzegamy brak młodej kadry na terenie szpitali – stwierdza Ptok. Do 2035 roku liczba pielęgniarek i położnych zmniejszy się o 100 tysięcy.
Przedstawicielki związków zawodowych wyliczyły, że średnie wynagrodzenie pielęgniarki zatrudnionej na Śląsku nie przekracza 2600 złotych brutto. – Wyższe pensje otrzymują jedynie pielęgniarki w szpitalach specjalistycznych – zauważa Iwona Borchulska, rzecznik Zarządu Regionu Śląskiego OZZPiP.
http://wiadomosci.onet.pl/slask/pielegniarki-odejda-od-lozek-pacjentow/dzkte

…………………..
7.

„Efektem” Kopacz jest również wystąpienie polskich humanistów, zagrożonych upadkiem (rozwiązaniem) instytucji naukowych, nierzadko istniejących jeszcze w czasach zaborów!
Czytamy w nim m.in.
Obecny system finansowania Uniwersytetu, wiążący istotną część dotacji dla jednostek naukowych z liczbą studentów, jest nie do utrzymania. Nie sprawdzał się na długo przed zapaścią demograficzną. Obniżanie wymagań wobec studentów, przyjmowanie kandydatów bez egzaminów, a nawet bez spełnienia odpowiednich wymagań maturalnych na najbardziej wymagające kierunki, poddanie uniwersytetu zmiennym modom “rynku pracy”, inwestowanie w PR kosztem badań naukowych – o wszystkim tym opinia publiczna była wielokrotnie informowana. Dzisiaj utrzymanie „pogłównego” grozi nie tyle likwidacją poszczególnych instytutów, ile całych dyscyplin naukowych. (…)
W czasie niżu demograficznego sposobem na zbilansowanie finansów uczelni stało się zamykanie niektórych kierunków studiów i zwalnianie pracowników. Taki sposób „rozwiązywania problemu” prowadzi do sukcesywnego kurczenia się uczelni, do zmniejszania jej potencjału naukowego, redukcji realnej oferty dydaktycznej dla studentów i kandydatów na studia, a ostatecznie do jej likwidacji. Wiele wskazuje na to, iż jest to świadoma polityka Ministerstwa, zmierzająca do zmniejszenia liczby uczelni zasługujących na miano uniwersytetu lub placówki badawczej, zdegradowania większości uniwersytetów regionalnych do rangi wyższych szkół zawodowych, a także do wprowadzenia odpłatności za wszystkie rodzaje studiów. Wzywamy Rząd od odstąpienia od tej antyrozwojowej polityki. Oczekujemy zmiany sposobu finansowania jednostek naukowych, które zapewnią ciągłość trwania zagrożonym instytutom i całym dyscyplinom i podniosą jakość dydaktyki i badań. Dotyczy to również PAN. (…)
Domagamy się systemu finansowania, który wymusi na jednostkach naukowych podwyższenie poziomu prowadzonych w nich badań, w taki sposób, aby została zachowania ich ciągłość instytucjonalna w czasie niżu demograficznego, nie zaś systemu, który ostatecznie uniemożliwi prowadzenie badań w jednostkach mniejszych i nie-wielkomiejskich lub prowadzących mniej popularne kierunki studiów. Zignorowanie kolejnego wystąpienia świata naukowego nie pozostawi już Uniwersytetowi innej drogi niż protesty.
http://komitethumanistyki.pl/
Warto zapoznać się z listą sygnatariuszy powyższego. Zamieszczam ją w załączniku (1).

………………………
8.

A przecież to nie wszystko.
Nauczyciele zapowiadają swój protest, o czym już pisałem.
Rolnicy pojechali do Warszawy.
Lada moment znowu zaczną się protesty przedsiębiorców, których ZUS za wszelka cenę usiłuje doprowadzić do bankructwa co rusz wynajdując jakieś zaległe składki sprzed kilku lat.
Oczywiście nie dotyczy to wielkich, ale tych najmniejszych, często jednoosobowych.

………………
9.

Oto jest właśnie „efekt Kopacz”.
Kraj, który za chwilę znowu stanie.
Tym razem w proteście przeciw nieudacznikom, dbającym jedynie o własne kieszenie.

Rechtsfindung

Pamiętajmy jednak, że droga do normalności w Polsce wymaga w pierwszej kolejności wyplenienia patologii istniejących w naszym sądownictwie.
I wyrzucenie wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za funkcjonowanie lokalnych układów.
Bez prawa wykonywania jakiegokolwiek zawodu prawniczego.

Bo co prawda państwo psuje się od głowy (parlament, rząd), ale sądy i prokuratura stanowią jego unerwienie.
A kiedy nerwy szwankują, reszta organizmu zaczyna cuchnąć.

……………………..

11.02 2015

………………………………

____________________________________________________
(1)
Polskie Towarzystwo Socjologiczne
Wydział Teologiczny Chrześcijańska Akademia Teologiczna
Instytut Filologii Polskiej Katolicki Uniwersytet Lubelski
Instytut Historii Sztuki Katolicki Uniwersytet Lubelski
Instytut Leksykografii Katolicki Uniwersytet Lubelski
Wydział Nauk Humanistycznych Katolicki Uniwersytet Lubelski
Komitet Nauk Pedagogicznych Polska Akademia Nauk
Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Filozofii Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Historyczny Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Prahistorii Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Socjologii Uniwersytet Adama Mickiewicza
Wydział Filologiczny Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Fizyki Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytet w Białymstoku
Instytut Archeologii Uniwersytet Gdański
Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytet Gdański
Instytut Politologii Uniwersytet Gdański
Instytut Slawistyki Uniwersytet Gdański
Katedra Filologii Klasycznej Uniwersytet Gdański
Wydział Filologii Uniwersytet Gdański
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytet Gdański
Instytut Archeologii Uniwersytet Jagielloński
Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytet Jagielloński
Instytut Religioznawstwa Uniwersytet Jagielloński
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytet Jagielloński
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Instytut Historii Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Wydział Humanistyczny Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Instytut Archeologii Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Socjologii Uniwersytet Łódzki
Katedra Filologii Klasycznej Uniwersytet Łódzki
Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytet Łódzki
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Łódzki
Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytet Łódzki
Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej
Instytut Fizyki Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej
Instytut Socjologii Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej
Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Instytut Literatury Polskiej Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Wydział Humanistyczny Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Instytut Filozofii Uniwersytet Opolski
Instytut Fizyki Uniwersytet Opolski
Wydział Prawa Uniwersytet Opolski
Instytut Historii Sztuki i Kultury Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Wydział Filozoficzny Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytet Pedagogiczny
Wydział Pedagogiczny Uniwersytet Pedagogiczny
Instytut Filozofii Uniwersytet Szczeciński
Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytet Szczeciński
Wydział Filologii Uniwersytet Śląski
Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytet Śląski
Instytut Socjologii Uniwersytet Rzeszowski
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytet Rzeszowski
Instytut Filozofii Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Instytut Muzykologii Uniwersytet Warszawski
Instytut Studiów Regionalnych i Globalnych Uniwersytet Warszawski
Instytut Filozofii Uniwersytet Wrocławski
Instytut Germanistyki Uniwersytet Wrocławski
Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytet Wrocławski
Instytut Socjologii Uniwersytet Wrocławski
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Filozofii Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Historyczny Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Politologii Uniwersytet Zielonogórski
Instytut Socjologii Uniwersytet Zielonogórski

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758