Relacja z posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych sejmu RP. wkrótce na łamach Nowego Ekranu.
Sejmowa Komisja Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSW przedstawiło informację o działaniach policji w dniu 11 listopada w całej Polsce, ze szczególnym uwzględniem rozruchów w Warszawie.
Jakkolwiek słowo to nie jest w tym wypadku adekwatne, gdyż posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o prowokacji policyjnej, jaka miala miejsce podczas rozpoczęcia marszu Niepodleglości, a w szczególności w trakcie formowania szyku przez jego uczestników.
Burdy do których doprowadzili, zdaniem posłów PiS nie umundurowani policjanci Centralnego Biura Śledczego, Biura Ooperacji Antytrrorystycznych, oraz policjancji kryminalni działący pod przykryciem.
Posel Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta uczestnik Marszu, nazwał postępowanie policji „prowokacją”.
Obecni na posiedzeniu policjanci przygotowujący zabezpieczenie kilku manifestacji odbywających się tego dnia w stolicy, z Komendantem Głownym Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, odpierali zarzuty stawiane im przez posłów opozycji. Poslowie posiłkowali się przede wszystkim materiałami prasowymi /fotografiami i filmami/, dziennikarzy Nowego Ekranu. Prezentacja tych materiałow, poprzedziła projekcja materiałow policyjnch, których część już wcześniej prezentował Mariusz Sokołowski w programie Janka Pospieszalskiego „Bliżej” /emisja 15 listopada br./ insp. Mariusz Sokołowski.
Poslowie, a także zgromadzeni na sali posiedzeń dziennikarze dowiedzieli się że policja używała granatów hukowych /22 szt./, granatów z gazem łzawiącym /3 szt./, oraz użyła broni gładkolufowej, wystrzeliwując 140 szt. amunicji w tym 104 szt. z pociskami gumowymi, oraz 36 szt. amunicji hukowej. W akcji "Listopad 2012", wzięło udział 5,4 tys. policjantów. Z innych miast do Warszawy skierowano ponad 1,8 tys. funkcjonariuszy. 500 policjantów było w gotowości wsparcia w razie potrzeby policję w w każdym regionie Polski. W Warszawie umundurowanych policjantów wzmacniało ok. 250 funkcjonariuszy po cywilnemu.
W obradach komisji wzieli udział m.in. szef MSW Jacek Cichocki, wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur oraz komendanci policji: główny – nadinsp. Marek Działoszyński oraz stołeczny – nadinsp. Mirosław Schossler. Obecni są też dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa Ewa Gawor oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Artur Zawisza i Witold Tumanowicz.
relacja z posiedzenia komisji AiSW polskiego parlamentu wkrótce na łamach Nowego Ekranu.
Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół