HYDE PARK
Like

Chcesz wyglądać atrakcyjnie? Stawaj obok szkarady

24/10/2016
1227 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Chcesz wyglądać atrakcyjnie? Stawaj obok szkarady

Psycholodzy doszli do wniosku postrzeganie twego wyglądu przez innych nie zawsze jest identyczne lecz zależy od kontekstu.

0


 

Na czym polega tajemnica atrakcyjności? Stań obok kogoś kto atrakcyjny nie jest.

Chcesz wyglądać atrakcyjnie? Stawaj obok szkarady.

Średnio atrakcyjna twarz jest postrzegana jako bardziej piękna, kiedy jest w otoczeniu innych twarzy, które są uważane za „niesympatyczne”.

Mamy tendencję, aby ocenić ludzi po wyglądzie – jeśli spotkamy kogoś kogo uznamy że jest osobą atrakcyjną oczekujemy że przy następnym spotkaniu będzie również personą atrakcyjną.

Do tej pory przyjmowało się że atrakcyjność jest na poziomie stałym.

Jeśli widzisz zdjęcie super modela dzisiaj i uznajesz go za osobę atrakcyjną jesteś gotowy ocenić go równie pozytywnie także jutro.

Okazuje się jednak że to na ile my sami wyglądamy dla innych zależy od towarzystwa w którym przebywamy.

Piękna twarz w środku tłumu

Uczestnicy eksperymentu zostali poproszeni o ocenę poziomu atrakcyjności różnych twarzy.

W pierwszym eksperymencie, zostali poproszeni o wielokrotną ocenę tej samej twarzy ale obok innych zmieniających się określanych  badających jako mające wygląd „niepożądany”. Poziom atrakcyjności twarzy „bazowej” za każdym razem był oceniany wyżej niż na początku, co sugeruje, że ludzie okazują się bardziej atrakcyjni, gdy porównuje się ich do mniej atrakcyjnych rówieśników.

W drugim eksperymencie, uczestnikom badania przedstawiono dwie atrakcyjne twarze wspólnie z twarzą „brzydką”. Tym razem badani oceniali twarz nieatrakcyjną (porównując ją z obu twarzami  atrakcyjnymi) bardziej krytycznie niż wcześniej.

Obecność mniej atrakcyjnej twarzy nie tylko zwiększa atrakcyjność pojedynczej osoby, ale gdy jest ona w tłumie stajemy się wobec niej jeszcze bardziej krytyczni! Okazuje się, że obecność „innej” prowokującej twarzy sprawia, że ​​różnice między nią a atrakcyjnymi ludźmi stają się bardziej oczywiste i że obserwatorzy zaczynają się wychwytywać te różnice, co czyni je jeszcze bardziej precyzyjnymi  w ich ocenie.

Eksperyment pokazuje, że sposób w jaki postrzegamy piękno i atrakcyjność nie jest  czymś stałym, lecz ściśle zależy od kontekstu.

Pamiętajmy też że poczucie naszej własnej atrakcyjności ( lub jej braku) decyduje o pewności siebie co może mieć wpływ na efektywność naszego postępowania.

Chcesz się czuć lepiej i prezentować korzystniej? Zabieraj ze sobą brzydala.

PS. Ludzie, którzy w oczach dzieci są mało atrakcyjni mają mniejsze prawdopodobieństwo, aby one im  zaufały.

Jest "Patriota Roku" - a czy Ty nim jesteś w ogóle?

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758