Kiedy spotykasz się ze swoim przyszłym pracodawcą twoje ciało może powiedzieć zbyt wiele nim Ty otworzysz usta. Potem gdy już usiądziesz twój „Body Language” może zrobić wiele dobrego lub złego. Dobrze o tym wiedzieć. W czasach gdy nie ma „bumelantów” a praca nie jest obowiązkowa -wprost przeciwnie, trudno ją znaleźć a jeszcze trudniej dostać- rozmowa wstępna jest z kategorii być albo nie być. W momencie gdy wchodzisz do pomieszczenia, zanim powiesz cokolwiek, twój rozmówca zaczyna oceniać cię na podstawie tego co obserwuje. Jakie sygnały przesyłasz swoją postawą i wyrazem twarzy. W rozmowie o pracę twój „body language” ma specjalne znaczenie, ponieważ twoje nabyte nawyki i zachowanie przekazują więcej niż twoje CV. 48% osób zajmujących się kwalifikowaniem osób starających się o […]
Kiedy spotykasz się ze swoim przyszłym pracodawcą twoje ciało może powiedzieć zbyt wiele nim Ty otworzysz usta. Potem gdy już usiądziesz twój „Body Language” może zrobić wiele dobrego lub złego. Dobrze o tym wiedzieć.
W czasach gdy nie ma „bumelantów” a praca nie jest obowiązkowa -wprost przeciwnie, trudno ją znaleźć a jeszcze trudniej dostać- rozmowa wstępna jest z kategorii być albo nie być.
W momencie gdy wchodzisz do pomieszczenia, zanim powiesz cokolwiek, twój rozmówca zaczyna oceniać cię na podstawie tego co obserwuje. Jakie sygnały przesyłasz swoją postawą i wyrazem twarzy. W rozmowie o pracę twój „body language” ma specjalne znaczenie, ponieważ twoje nabyte nawyki i zachowanie przekazują więcej niż twoje CV.
48% osób zajmujących się kwalifikowaniem osób starających się o zatrudnienie już w ciągu pierwszych 5 minut wyrabia sobie opinię czy kandydat nadaje się do pracy. Język ciała odgrywa w tym znaczna rolę.
Oto zestaw najistotniejszych błędów jakie popełniają kandydaci swoim zachowaniem:
1.Nie nawiązanie kontaktu wzrokowego.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę? : 70%
2. Brak uśmiechu.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 44%
3. Zła postawa (sylwetka).
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 35%
4. Wiercisz się zbytnio.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 35%
5. Bawienie się czymś na stole.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 29%
6. Uścisk dłoni zbyt „flegmatyczny”.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 27%
7. Krzyżowanie ramion na piersi.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 24%
8. Bawienie się włosami lub dotykanie twarzy.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 24%
9. Zbytnia gestykulacja rękoma.
Ilu rozmówców zwróci na to uwagę?: 10%
Pamiętaj że jest normalne gdy podczas interview ktoś jest nerwowy (więc tym się nie denerwuj) . Natomiast musisz umieć kontrolować swoje zachowanie i panować nad swoim ciałem ani wyrazem twarzy. Jeśli język twojego ciała mówi, że jesteś niespokojny, zatrudniający ciebie może pomyśleć, że nie jesteś w stanie lub na tyle zrównoważony, aby wykonać zadania związane z przyszłą pracą.
Jeden komentarz