Bez kategorii
Like

biegli część 4 standardy właściciela działalności gospodarczej

10/12/2012
992 Wyświetlenia
2 Komentarze
14 minut czytania
no-cover

działalność gospodarcza Jakuba Czarnego pod nazwą instytut genetyki sądowej adres Kruszyn Krajeński, poczta Białe Błota w konfrontacji z ekspertem genetyki sądowej Jakubem Czarnym reprezentującym Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy.

0


 

Sprawę, którą opisuje dotyczy mojego syna, który od godz. 02:05 dnia 24 lipca 2007r. jest bezprawnie pozbawiony wolności, podobno w wolnej Polsce w państwie prawa, gdzie urzędasy mówią, że wolność w Polsce jest nie zagrożona.

O wskazanej godzinie nastąpiło zatrzymanie syna, po 12 godzinach nastąpiło przesłuchanie w charakterze świadka, następnie nastąpiło bezprawne pozbawienie wolności świadka, następnie areszt wydobywczy po przesłuchaniu jako podejrzanego na podstawie art. 308 § 2k.p.k., a na końcu skazany pomimo braku podstaw prawnych wynikających z art. 313 k.p.k., a tym samym samej Konstytucji RP, nie wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów popełnienia przestępstwa i nie ogłoszono ich podejrzanemu zgodnie z obowiązującym prawem. Wyrok skazujący został wydany na podstawie dokumentów i dowodów, które zostały bezczelnie sfałszowane o czym doskonale wiedzą urzędasy, a fotokopie tych dokumentów są na moim blogu. Koronnym tego dowodem jest protokół z przesłuchania syna w charakterze świadka, który podważa wiarygodność dokumentów procesowych sporządzonych z datą sporządzenia 24 i 25 lipca 2007r, dokumentów, które nigdzie nie zostały zarejestrowane zaraz po ich sporządzeniu, jak również nie wiadomo jakie sprawy dotyczą!!!!

 

Dla bezpieczeństwa mojego syna ze względu na dalsze odbywanie kary pozbawienia wolności  będę pomijał możliwość identyfikacji mnie i mojego syna

cd

działalność gospodarczaJakuba Czarnego pod nazwą instytut genetyki sądowej adres Kruszyn Krajeński, poczta Białe Błota,  w konfrontacji z ekspertem genetyki sądowejJakubem Czarnymreprezentującym Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy.

 

Na oficjalnej stronie internetowej IGS w Bydgoszczy możemy dowiedzieć się, że

„Działamy zgodnie z najwyższą europejską normą jakości EN/PN 17025.

Nasi pracownicy poddawani są dwa razy w roku zewnętrznym testom kompetencyjnym przeprowadzanym przez amerykańską organizację certyfikującą miedzy innymi laboratoria genetyki sądowej Collaborative Testing Services Inc.”

 

ISO/IEC 17025 Ogólne wymagania dotyczące laboratoriów badawczych i wzorcujących

Na     podstawie    http://www.iso.org.pl/iso-17025

Norma ISO/IEC 17025 „Ogólne wymagania dotyczące laboratoriów badawczych i wzorcujących” została opracowana i opublikowana po raz pierwszy przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną już w 1999 roku z myślą o laboratoriach rozwijających swoje systemy jakości, administracyjne i techniczne, służące zarządzaniu ich działalnością. Kolejną edycją niniejszego standardu była norma wydana przez ISO /IEC w 2005r.

Niniejszy standard może być stosowany we wszystkich laboratoriach, niezależnie od ilości pracowników, zakresu prowadzonych badań oraz wzorcowań, podejmujących jeden lub więcej rodzajów działalności, tj.:

  • pobieranie próbek,
  • opracowywanie nowych metod badawczych,
  • rozwój nowych metod badawczych.


Norma ISO 17025 oparta jest na systemie jakości zgodnym z normąISO 9001. Oznacza to, że jeżeli laboratorium działa zgodnie z wymaganiami ISO 17025, to równocześnie wykonuje swoje badania i wzorcowania w systemie jakości zgodnym z normą ISO 9001.


Zasadniczymi celami wdrożenia normy ISO 17025 w laboratorium są
:

  1. pomoc przy opracowaniu i wdrożeniu systemu zarządzania jakością,
  2. ustanowienie ogólnych wymagań umożliwiających wykazanie zdolności laboratorium do wykonania badań i wzorcowań,
  3. ustanowienie podstawy do akredytacji laboratorium.


Struktura normy składa się z 2 zasadniczych elementów – rozdziału czwartego, w którym podano wymagania dla właściwego systemu zarządzania, a więc:

  • nadzoru nad dokumentami,
  • przeglądu zamówień ofert i umów,
  • podwykonawstwa badań i wzorcowań,
  • zakupu usług i dostaw,
  • obsługi klienta,
  • skarg,
  • nadzorowania niezgodnych z wymaganiami badań i/lub wzorcowań,
  • auditów wewnętrznych oraz działań korygujących i zapobiegawczych,
  • nadzoru nad zapisami ,
  • przeglądu zarządzania.

oraz rozdziału piątego, zawierającego wymagania związane z kompetencjami technicznymi laboratorium, które dotyczą:

  • personelu,
  • wyposażenia,
  • warunków lokalowych i środowiskowych,
  • spójności pomiarowej,
  • metod badania i wzorcowania oraz ich walidacji,
  • pobierania próbek,
  • postępowania z obiektami do badań i wzorcowań,
  • zapewnienia jakości wyników badań i wzorcowania,
  • przedstawiania wyników.


Rozdziały 4 i 5 odnoszą się do wymagań, jakie musi spełnić laboratorium w celu uzyskania akredytacji.

Laboratorium, które wdrożyło ISO 17025 jest w stanie zapewnić, że wykonywane przez nie badania i wzorcowania są zgodne z systemem jakości, a otrzymywane wyniki są miarodajne, charakteryzują się rzetelnością i dokładnością.

Badania i wzorcowania jakie wykonują laboratoria, stanowią kombinację metod znormalizowanych i nieznormalizowanych oraz własnych – opracowanych przez te jednostki. Zgodnie z normą ISO 17025 laboratorium powinno wykonywać badania i wzorcowania posługując się do tego celu wykwalifikowanym personelem, sprawną aparaturą badawczą oraz udokumentowanymi procedurami,a także podejmować właściwe metody badań i wzorcowań spełniające wymagania Klienta.


Korzyści wynikające z zastosowania ISO 17025:

  • zwiększenie prestiżu laboratorium,
  • usprawnienie jego działalności,
  • kompetentny personel kierowniczy i techniczny,
  • stosowanie wysokiej klasy aparatury badawczej,
  • jasno sprecyzowane zakresy odpowiedzialności i uprawnień kadry,
  • uzyskiwanie wyników badań o dużej dokładności i wiarygodności,
  • podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników,
  • możliwość doskonalenia systemu poprzez audity, działania korygujące i zapobiegawcze.

 

Przypomnę jak wyglądają normy jakości EN/PN 17025 właściciela działalności gospodarczej Jakuba Czarnego, który jak twierdzi wykonał ekspertyzy KOBN 080/07, KOBN 083/07 na podstawie podzlecenia a nie postanowienia organu procesowego,  odpowiednio na str.5 z 12 i str.3 z 5 w opiniach możemy przeczytać

 

dr n. med. Jakub Czarny oraz dr n. med. Jolanta Powierska-Czarny, uczestniczą dwa razy w roku w amerykańskim programie atestacji w zakresie genetyki sądowej, prowadzonym przezCollaborative Testing Services, ostatnia atestacja miała miejsce w styczniu 2007.

 

Jak atestacja przeprowadzona przez Collaborative Testing Services przekłada się na postępowanie właściciela działalności gospodarczej Jakuba Czarnego wykonującego ekspertyzy na podstawie podzlecenia w sprawie 6 Ds. … /07 III K …/07

Badania wykonywałem samodzielnie w ramach zlecenia jako podwykonawca, kryminalistycznego ośrodka badawczo naukowego. Na ul. Czajki 5 w Nowym Dworze Mazowieckim jest biuro, które przyjmuje zlecenia, natomiast laboratorium tam nie ma.

 

Materiał do badań został do mnie przysłany, ale nie pamiętamw jaki sposób, czy przez kuriera, czy przez pocztę.

Zwracamy zawsze uwagę czy zabezpieczenia na kopertach są nienaruszone.

 

Nie ma ustawowych wymogów, aby były dostarczone do miejsca przeprowadzenia badań.

Te koperty zostały najpierw dostarczone na ul. Czajki w Nowym Dworze Mazowieckim, a stamtąd do mnie. Kto i kiedy je dostarczył należałoby sprawdzić w dokumentacji ośrodka w Nowym Dworze Mazowiecki.

 

Nie uważam za zasadne wskazywanie godzin wykonywania poszczególnych badań i dlatego nie ma ich wskazanych w opinii. W tej samej godzinie robi się wiele badań, trudno określić, o której godzinie bada się konkretną próbkę.

a jakie przepisy w tym względzie obowiązują lub obowiązywały

 

 

Ustawa z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych Dz. U. Nr 11, poz. 95 (w omawianym czasie obowiązywała przywołana ustawa)

Art. 1. 1.Ustawa określa zasady ochrony informacji, które wymagają ochrony przed nieuprawnionym ujawnieniem, jako stanowiące tajemnicę państwową lub służbową, niezależnie od formy i sposobu ich wyrażania, także w trakcie ich opracowania, zwanych dalej "informacjami niejawnymi", a w szczególności:

 

 

ROZPORZĄDZENIE MSW i A oraz Obrony Narodowej z dnia 26 lutego 1999 r. w sprawie trybu i sposobu przyjmowania, przewożenia, wydawania i ochrony materiałów

rozporządzenie wydane na podstawie delegacji ustawowej, ustawy  przywołanej powyżej

 

ZARZĄDZENIE NR 2/98 KGP z dnia 03 luty 1998r.  W sprawie wprowadzenia do użytku służbowego Instrukcji postępowania z dowodami rzeczowymi stanowiącymi przedmiot badań w laboratoriach kryminalistycznych Policji,     

 

Zarządzenie nr 840 KGP z dnia 26 lipca 2004r zmieniające zarządzenie nr 2/98 KGP z dnia 03 luty 1998r.  W sprawie wprowadzenia do użytku służbowego Instrukcji postępowania z dowodami rzeczowymi stanowiącymi przedmiot badań w laboratoriach kryminalistycznych Policji

 

Bazuje na zarządzeniach jakie udało mi się pozyskać, ale w przypadku gdyby Komendant Główny Policji nie wydał zarządzenia do postępowania z dowodami rzeczowymi wysyłanymi do innych laboratoriów niż policyjne laboratoria, lub gdyby nie było innego wydanego aktu prawnego w tej sprawie – obowiązuje taki sam stan prawny, jak we wskazanej instrukcji, jeśli jest taka instrukcja, która nie jest ogólnie dostępna to przepisy instrukcji nie mogą być inne niż przepisy we wskazanych   instrukcja.

 

Przywołane przepisy również te o normach jakości EN/PN 17025  ale również atestacja podważają wiarygodność eksperta Jakuba Czarnego i przeprowadzone przez niego badania KOBN 080/07, KOBN 083/07 a w ilu przypadkach jeszcze trudno ocenić!!!!!!!

 

Przywołane przepisy wskazują, że ekspert Jakub Czarny posługuje się dwoma standardami w zależności od zapotrzebowania procesowego. Dlaczego tak robi bo jest pewny, że ze strony niezawisłych i niezależnych urzędasów żadna krzywda mu nie grozi, bo ci drudzy są żywotnio zainteresowani takimi ekspertyzami.

 

właściciel działalności gospodarczej Jakub Czarny wydając opinie KOBN 080/07, KOBN 083/07 wielokrotnie poświadczył nieprawdę, nie wykonał przynajmniej jednego zleconego badania

 

właściciel działalności gospodarczej Jakub Czarny w dniu 4 sierpnia 2008r występując  w sądzie mógł  co najwyżej zeznawać jako świadek (ekspertyzy irrelewantne Prokuratura i prawo 10, 2007), nie jest pracownikiem KOBN, nie przedstawił pełnomocnictwa do reprezentowania KOBN przed sądami.

 

Zeznania składane w sądzie 4 sierpnia 2008r są nieprawdziwe, poświadczające nieprawdę ale o tym w następnej części.

 

Jeśli kogoś interesują zarządzenia KGP mogę je przedstawić w osobnym poście

 

 cdn

 

 

 

 

0

tomm

61 publikacje
21 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758