Bez kategorii
Like

Audyt wpływów i powiązań prof. Nałęcza?

09/03/2011
579 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

W ubiegłotygodniowym  wydaniu GP Aleksander Ścios przybliża nam, w jak zwykle-doskonale poprowadzonym wywodzie, postać szpiega Turowskiego. Sądzę, ze Pan Aleksander zamieścił ten tekst także w salon 24pl, nie będę, więc nakreślać wszystkich wątków z artykułu. Skupię się na jednym: otóż pewną znacząca role w zacieśnianiu przyjaźni polsko –rosyjskiej odgrywa Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora z Pułtuska. Rektor tej uczelni Adam Kosecki w dniu 15 kwietnia 2010 roku wziął udział w międzynarodowej konferencji poświeconej bohaterstwu żołnierzy radzieckich w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945. Jak zwykle, o działaniach radzieckich żołnierzy z okresy 1939-1941 nie warto wspominać. W tej samej konferencji brał udział Tomasz Turowski. Konferencja odbyła się w Akademii Ekonomii i Prawa (MAEiP) w Moskwie. MAEP, zaraz po wygranych przez PO wyborach w roku 2007, […]

0


W ubiegłotygodniowym  wydaniu GP Aleksander Ścios przybliża nam, w jak zwykle-doskonale poprowadzonym wywodzie, postać szpiega Turowskiego. Sądzę, ze Pan Aleksander zamieścił ten tekst także w salon 24pl, nie będę, więc nakreślać wszystkich wątków z artykułu.

Skupię się na jednym: otóż pewną znacząca role w zacieśnianiu przyjaźni polsko –rosyjskiej odgrywa Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora z Pułtuska. Rektor tej uczelni Adam Kosecki w dniu 15 kwietnia 2010 roku wziął udział w międzynarodowej konferencji poświeconej bohaterstwu żołnierzy radzieckich w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945. Jak zwykle, o działaniach radzieckich żołnierzy z okresy 1939-1941 nie warto wspominać. W tej samej konferencji brał udział Tomasz Turowski. Konferencja odbyła się w Akademii Ekonomii i Prawa (MAEiP) w Moskwie.

MAEP, zaraz po wygranych przez PO wyborach w roku 2007, powołał ożycia tzw. Klub Polski w Moskwie. Inicjatywie patronuje rektor MAEiP, z którym współpracują dwie polskie uczelnie: Akademia Humanistyczna z Pułtuska i WSPiZ i,. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 Jeden z akapitów deklaracji programowej Klubu brzmi „ …z zadowoleniem zauważmy, że charakter współczesnych relacji między naszymi narodami jest w pełni zgodny z interesami Rosji i polskiej młodzieży…”

10 marca 2008 roku powstał w Warszawie Klub Rosyjski. W skład rady nadzorującej prace obu klubów weszli: Były ambasador w Moskwie Stanisław Ciosek. Prezes Stowarzyszenia Polska – Wschód(następca Towarzystwa Przyjaźni polsko-radzieckiej, Stefan Nawrot, Adam Kosecki i kilka innych osób. Szczegóły działalności w artykule p.Ściosa.

Ja tyko chciałam uzupełnić dane z artykułu o informację z Wikipedii: Otóż profesorem zwyczajnym i wykładowcą w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku jest prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Komorowskiego. Pan Nałęcz zajmuje się w swoich badaniach naukowych historią polityczną z uwzględnieniem ruchu robotniczego w Polsce w XIX i XX w. Jest na pewno osobą bardzo kompetentną zważywszy, ze sam ta historię czynnie współtworzył, będąc członkiem PZPR od, 1970 do 1990, czyli do wyprowadzenia sztandaru. Potem był jednym z wiceprzewodniczących SDRP, kontynuatorki działań PZPR. Wystąpił z SdRP po ujawnieniu afery moskiewskiej pożyczki.

Nie zmogły pana profesora wydarzenia roku 1970, 1980, morderstwa i aresztowania podczas władzy jego formacji politycznej. Niewiedzą historyczną i polityczną co do charakteru tej władzy złudzeń mieć nie powinien. Dopiero wpadka z moskiewską pożyczką obudziła jego „sumienie”.

Dzisiaj jest doradca prezydenta, który zaprasza na posiedzenia RBN wieloletniego przywódcę partii profesora Nałęcza, gen Jaruzelskiego. Czy aby nie za jego przyczyną Komorowski zaprasza do Trójkąta Weimarskiego prezydenta Miedwiediewa? Czy pan profesor Nałęcz wizytuje Moskwę, podobnie jak rektor Kosecki, z Tomaszem Turowskim?

Mam nadzieję, że doradca Prezydenta RP, zechce nam wyjaśnić, jaka rolę odgrywa w działaniach swojej uczelni związanych, z MAEiP i Tomaszem Turowskim. Jestem pewna, że tak się stanie, bo niejasności powinny być wyjaśnione. Pan Nałęcz dał się poznać jako człowiek, który dochodzić chce prawdy, nawet wbrew obowiązującym zasadom.

Zlecił wykonanie audytu ułaskawienia Piotra S., Mimo, że podpis Prezydenta na ułaskawieniu nie podlega żadnym audytom, bo jest decyzją autonomiczną Głowy Państwa. Decyzja zatem może być uznana za kontrowersyjną, ale nie może podlegać jakimkolwiek ocenom formalnym. Szczególnie w sytuacji, gdy „audytowany” nie może sam wyjaśnić, jakimi przesłankami się kierował. Bo samo ułaskawienie nie wymaga uzasadnienia.Ja w zamian proponuję audyt powiązań i wpływów doradcy pana Prezydenta.

 

P.S.

Ukończył w 1972 studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, tam też się doktoryzował z nauk historycznych. Został następnie doktorem habilitowanym nauk historycznych. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz na stanowisku profesora w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych. W pracy naukowej zajmuje się historią polityczną Polski XIX i XX wieku z uwzględnieniem historii ruchu robotniczego.

W latach 1970–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pod koniec lat 80. był wśród działaczy tzw. reformistycznego Ruchu 8 Lipca. W 1990 został jednym z wiceprzewodniczących Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. Wystąpił z SdRP po ujawnieniu afery moskiewskiej pożyczki.

http://www.wsh.edu.pl/palio/html.run?_Instance=wsh-postgres&_PageID=1&_CatID=41&_LangID=1&_CheckSum=-514294727

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Na%C5%82%C4%99cz

Ocena wykładów profesora

 

 

dr Tomasz Nałęcz

Miasto:

Pułtusk

Uczelnia:

Wyższa Szkoła Humanistyczna

Wydział:

 

Prowadzone przedmioty:

Historia Polski XX wieku

   

Dodany przez:

rexiu

4.20

Sumaryczna

 

5.00

Sprawiedliwość

 

3.00

Przydatność zajęć

 

3.00

Uroda

 

6.00

Przyjazność

 

5.00

Jasność zajęć

 

3.00

łatwość zaliczenia

 

 

http://www.ocen.pl/lecturer.php?action=showMany&city=51&sort=3&page=2

0

1Maud

Mohair,owa emerytka,z doswiadczeniem w biznesie

100 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758