Bez kategorii
Like

Rokita za likwidacją Urzędu Prokuratora Generalnego

09/01/2012
420 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Gdyby przesłuchania kandydatów na Prokuratora Generalnego  były upublicznione może dowiedzielibyśmy się więcej o różnych rzeczach, które ujawnili kandydaci : o koteriach w prokuraturze, braku kompetencji oraz o istnieniu podziemia decyzyjnego

0


 

Całkowicie zgadzam się tutaj z opinia Rokity . Urząd Prokuratura Generalnego należy zlikwidować. Chyba ,żeby zrealizować koncepcje , której co warto nadmienić zwolennikiem był Giertych , koncepcje republikańską , aby prokuratorzy byli wybierani przez Polaków w wyborach . Wybory prokuratorów przez obywateli sprawdzają się w praktyce , w praktyce Stanów Zjednoczonych .
 
Chciałbym przypomnieć tutaj opinie Rokity sprzed ponad roku w której przestrzegał przed istnieniem podziemia decyzyjnego w prokuraturze
 
 
…”Rokita kilka dni temu powiedział ,że pomysł rozdzielenie urzędu Prokuratora Generalnego od urzędu Ministra Sprawiedliwości to zły pomysł i że w ciągu najwyżej dwóch lat ten rozdział zostanie zlikwidowany. Argumentował to tym ,że przy najbliższym zbiorowym morderstwie lub gwałcie wyborcy zapytają się rządu co zamierza z tym zrobić. A rząd nie może zrobić nic, bo nie ma żadnej władzy.
Gdyby przesłuchania kandydatów na Prokuratora Generalnego  były upublicznione i transmitowane może dowiedzielibyśmy się więcej o różnych rzeczach, które ujawnili kandydaci : o koteriach w prokuraturze, braku kompetencji oraz o istnieniupodziemia decyzyjnego. „…( więcej)
 
Problem rozbijania struktur państwa , a z tym mamy do czynienia przy tworzeniu oligarchicznego zależnego tylko od układu systemu prokuratury jest pomijany w dyskursie politycznym . Zresztą co to za dyskurs, kiedy po polityczna Olejnik uznała że ekspertem w tej sprawie jest Palikot . Do czego doprowadzi nas orgia ochlokracjo politycznej jaką jest Platforma najlepiej świadczy opinia Skwiecińskiego o „niezależnej „ prokuraturze włoskiej
 
 
Skwieciński w Rzeczpospolitej „ Groteska Berlusconiego to mniejsze zło „
Skwieciński „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największymmożliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni orazpolitycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie.Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie”…. ( więcej)
 
Opinii Skwiecińskiego dodaje smaczku dokonanie białego zamachu stanu w wyniku którego Berluskoni w ciągu jednej chwili został usunięty z funkcji premiera na rzecz byłego pracownika Goldman Schachs . Oligarchiczna , feudalna prokuratura , która staje się w III RP państwem w państwie jest zagrożeniem dla demokracji . I tutaj trudno się nie zgodzić ze Skwiecińskim . To że patologia wewnątrz prokuratury będą tylko potęgował się jest dla każdego trzeźwo myślącego człowieka rzeczą oczywistą. Bezpieczeństwo obywateli , państwa i społeczeństwa jest zagrożone .
Prokuratura jak widzimy staje się następna patologia II Komuny , która jest na naszych oczach budowana . O bucie prokuratury , chorych ambicjach i lekceważeniu resztek demokracji świadczy z pozoru drobny incydent , który opisał Dera
 
"Stworzyliśmy władzę dla władzy, bez kontroli – tak poseł Andrzej Dera z PiS komentował nieobecność prokuratora generalnego na piątkowym posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości"…"Seremet poczuł się urażony tym, co działo się 18 stycznia na posiedzeniu komisji, gdy przedstawiał przebieg śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Jak zaznaczył, pod adresem prokuratury padały „zarzuty w niewybrednej formie”. ….„Należy unikać tego rodzaju sytuacji godzących w powagę organów państwowych” – napisał i dodał, że nie ma obowiązku stawić się przed posłam"…My się tylko dopominamy rzetelnej informacji – mówiła wiceszefowa Komisji Sprawiedliwości Beata Kempa (PiS). Wytknęła, że rozdział prokuratury od resortu sprawiedliwości pozbawił Sejm możliwości kontroli nad jej działaniami" ……( więcej )
 
 
Nowoczesna demokracja wymaga , aby żadna władza nie byłą wyjęta spod kontroli społeczeństwa . A do takiego wyjęcia doszło , do tego doprowadził Tusk .
 
Marek Mojsiewicz
0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758