Putina pokonała matematyka
03/01/2012
529 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Rosyjski fizyk uniwersytetu w Groeningen Maksym Pszennikow przeprowadził eksperyment matematyczny, który jednoznacznie wykazał, że ostatnie wybory w Rosji zostały sfałszowane.
Według jego obliczeń sfałszowanych musiało zostać 14 mln z 65,7 mln głosów. Dzięki temu wybory wygrała partia Władimira Putina – "Zjednoczona Rosja" powszechnienie znana jako "Jedna Rosja". Analiza komputerowa, którą przeprowadził Pszennikow opierając się na danych z ponad 100 tys. punktów wyborczych wykazała wiele anomalii.
Jak poinformował fizyk największe wątpliwości budzi fakt, że „Jednej Rosji” udzielono niemal absolutnego poparcia w regionach gdzie frekwencja przekroczyła średni pułap, który wynosił 60, 3 procent. Z analizy wynika również, że w ponad 23 tys. punktów wyborczych na terenie Federacji, (chodzi o punkty gdzie frekwencja przekroczyła 80 proc) „Jedna Rosja” uzyskała 77 procentowe poparcie.
Zdaniem „Wall Steet Jurnal” na oszustwa wyborcze wskazują również okrągłe sumy z dokładnością do pół procentu w wielu lokalach wyborczych, a jest to z niemożliwie z matematycznego punktu widzenia.
Rosyjski fizyk opierając się na oficjalnych wynikach z Centralnej Komisji Wyborczej sporządził krzywą Gaussa, która jest używana do obliczania rozkładu prawdopodobieństwa przy występowaniu kilku zmiennych. Krzywa ta ma zawsze kształt symetrycznego dzwonu.
Sporządzony przez Pszennikowa wykres wykazuje procentowe wyniki poszczególnych partii oraz ich wyniki w lokalach wyborczych. Wyniki uzyskane przez fizyka są sprzeczne z danymi z rosyjskiego CKW. Krzywa wykazuje, że wynik wszystkich partii poza „Jedną Rosją” jest zbliżony do prawdopodobnego, a ich krzywa ma kształt symetrycznego dzwonu. Zupełnie inaczej jest z wynikami zwycięskiej partii. W tym wypadku krzywa początkowo idzie w górę zgodnie z regułą krzywej Gaussa, aż do poziomu 30 proc z około 1000 lokali wyborczych. Dalsza droga krzywej to całkowita anomalia.
-Tak nieumiejętne fałszerstwo wyborcze wynika ze zwyczajnej nieznajomości podstawowych zasad matematycznych wśród szefów obwodowych komisji wyborczych – komentują matematycy, którzy zapoznali się z wynikami eksperymentu Pszennikowa.
Nie ulega już żadnej wątpliwości, że wybory do Dumy zostały sfałszowane w celu zwiększenia proc. wyniku partii Putina. Eksperyment Pszennikowa jest już jednym z wielu dowodów na to wskazujących. Rosyjskie władze nie zamierzają powtórzyć wyborów.