POLSKA
Like

Dyskryminacja, czyli piekło kobiet

08/08/2017
2028 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Dyskryminacja, czyli piekło kobiet

No i doigrał się w końcu nasz Prezydent. Jego sztandarowa obietnica przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego, zróżnicowanego dla kobiet i mężczyzn pachnie wstecznictwem.

0


Poniższy njus KOD rozsyła każdemu, aby pokazać, jak bardzo niepostępowy jest rząd PiS:

.

KE sugeruje rozpoczęcie procedury wobec Polski, gdy w życie wejdą przepisy wprowadzające zróżnicowany wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. Bruksela zapewnia przy tym, że chce rozwiązać sprawę na drodze dialogu.

.

„Jeśli są jakiekolwiek problemy prawne, chcemy rozwiązać je na drodze dialogu z państwem członkowskim. Właśnie z tego powodu komunikujemy się z krajem przed uruchomieniem procedury o naruszenie prawa (…). Zawsze chcielibyśmy, żeby kraj miał możliwość rozwiania naszych obaw, zanim zdecydujemy się na ścieżkę prawną” – powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka KE Mina Andreewa.

.

W poniedziałek do ministerstwa pracy dotarł list komisarz ds. równości płci Very Jourovej i komisarz ds. socjalnych Marianne Thyssen ws. różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Zdaniem Komisji odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce jest formą dyskryminacji.

.

Rzeczniczka KE tłumaczyła we wtorek, że na obecnym etapie mamy do czynienia z wymianą informacji między Polską i Komisją Europejską, bo reforma dotycząca wieku emerytalnego w Polsce nie weszła jeszcze w życie. „Procedurę o naruszenie prawa można rozpocząć tylko na podstawie aktów prawnych. W tej chwili chcielibyśmy znaleźć rozwiązanie w ramach dialogu” – podkreśliła.

.

Andreedwa przekonywała, że równe traktowanie to kluczowy filar, na którym opiera się UE. Jak dodała regulacje, których celem jest osiągnięcie równego traktowania kobiet i mężczyzn na polu zabezpieczeń społecznych, włączając w to wiek emerytalny, obowiązują od 1979 r.

.

Chodzi o unijną dyrektywę z 19 grudnia 1978 r. Jej celem jest stopniowe wprowadzenie w życie zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn w dziedzinie zabezpieczenia społecznego.

.

Rzeczniczka zastrzegła, że choć kraje członkowskie UE nie są zobowiązane do wprowadzenia równego traktowania natychmiastowo, to „muszą zmierzać w tym kierunku”. Jak argumentowała, wszystkie państwa UE, które wciąż mają różny wiek emerytalny „podjęły kroki w kierunku równego traktowania”. „Polska będzie przypadkiem, w którym takie działania zostaną odwrócone” – zaznaczyła Andreewa.

.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Komisja-Europejska-sugeruje-mozliwosc-procedury-ws-wieku-emerytalnego-w-Polsce-3727984.html?utm_source=twitter.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialtt

.

.

 

To jest miara uwstecznienia Polski, jaki nastąpił za rządów kaczofaszystowskiego reżimu.

Zaprzepaszczono światły dorobek rządów Tuska.

Ale…..

Gdyby przyjrzeć się bliżej, to i on w jakimś stopniu był wsteczniakiem.

.

Tusk nie zrobił nic, by powstały jeszcze wtedy, gdy prezydentem był postkomunista Kwaśniewski akt prawny sankcjonujący dyskryminację kobiet został uchylony!

.

To wstyd, że w kraju będącym pieszczochem UE istniał taki bzdet prawny jawnie zahaczający o średniowieczny katolicyzm i jego traktowanie kobiety. To, że jest dzisiaj, nie dziwi, gdyż znane jest antygenderowe stanowisko Prezesa.

.

10 września 1996 roku Rada Ministrów wydała haniebne rozporządzenie w sprawie wykazu prac wzbronionych kobietom.

.

Myślę, że każda postępowa kobieta, na czele z dr hab. Środą, mgr Szczuką i Martą Lempart, gliwiczanki Małgorzaty Tkacz-Janik nie wyłączając, podpisze się pod żądaniem natychmiastowej likwidacji tego pomnika średniowiecznego myślenia o kobiecie.

.

Bowiem akt ten dyskryminuje kobiety zakazując im:

.

1. Prac związanych z wysiłkiem fizycznym i transportem ciężarów oraz wymuszoną pozycją ciała

Jeżeli chodzi np. o przenoszenie ciężarów, to w zależności od tego, czy kobieta pracuje na stałe, czy dorywczo, nie może dźwigać więcej niż 12 / 20 kilogramów.

.

2. Prac w mikroklimacie zimnym, gorącym i zmiennym

To obostrzenie nie dotyczy wszystkich kobiet, a jedynie tych, które są w ciąży bądź w okresie karmienia. Nie mogą one pracować wtedy np. w warunkach, w których temperatura zmienia się nagle o co najmniej 15°C.

.

3. Prac w hałasie i drganiach

Natężenie hałasu lub drgania, którego nie może przekroczyć praca kobiety również reguluje rozporządzenie. Dla kobiet ciężarnych te normy są jeszcze bardziej rygorystyczne niż dla pozostałych kobiet.

.

4. Prac narażających na działanie pól elektromagnetycznych, promieniowania jonizującego i nadfioletowego oraz prace przy monitorach ekranowych

Ten przepis dotyczy wyłącznie kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Kobieta w ciąży nie może pracować przed ekranem monitora dłużej niż 4 godziny na dobę.

.

5. Prac pod ziemią, poniżej poziomu gruntu i na wysokości

Na wysokościach nie mogą pracować tylko kobiety w ciąży. Pod ziemią – wszystkie. W przypadku pracy w kopalni są jednak pewne wyjątki, kiedy kobiety są wyłączone z tego zakazu. Należą do nich:

praca na stanowisku kierowniczym, niewymagającym stałego przebywania pod ziemią;

praca dorywcza;

praca w ramach szkolenia zawodowego;

praca w służbie zdrowia.

.

6. Prac w podwyższonym lub obniżonym ciśnieniu

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia nie mogą pracować np. jako nurkowie.

.

7. Prac w kontakcie ze szkodliwymi czynnikami biologicznymi

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia nie mogą pracować w warunkach zagrażających zarażeniem się różnych wirusów, np. HIV. Nie mogą też obsługiwać zwierząt dotkniętych chorobami zakaźnymi.

.

8. Prac w narażeniu na działanie szkodliwych substancji chemicznych

Kontakt z substancjami chemicznymi, rakotwórczymi lub rozpuszczalnikami może być bardzo niebezpieczny zwłaszcza dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia. W trosce o dobro kobiety i jej dziecka, prace wymagające kontakt z takimi substancjami są im zabronione.

.

9. Prac grożących ciężkimi urazami psychicznymi i fizycznymi

Kobiety w ciąży nie mogą gasić pożarów, pracować z materiałami wybuchowymi lub wewnątrz zbiorników i kanałów, a także przy uboju zwierząt hodowlanych.

.

Trzymając się logiki sekretarzy unijnych akt ten niewątpliwie dyskryminuje kobiety. Bo przecież ogranicza im pole zainteresowań zawodowych, chociaż doświadczenie wczesnych lat PRL uczy, że doskonale wiele ówczesnych feministek realizowało się pracując na dole w kopalni czy też jeżdząc na traktorze.

.

Ba, znamy takie, co to z powodzeniem kierowały tramwajem i to nawet w latach późniejszych.

.

Kaczyński wespół z Andrzejem Dudą są odpowiedzialni za to nowe „piekło kobiet”, których marzeniem jest przecież pracować tak samo długo jak mężczyzna.

.

I na takich samych stanowiskach pracy.

.

Marta Lempart powinna więc jak najszybciej zorganizować nowy protest „czarnych parasolek” czy jak toto się nazywa.

Niech pokażą Unii, jak bardzo polskie społeczeństwo jest tłamszone przez kaczyzm i jak bardzo chce pracować do śmierci.

.

Co, nie ma chętnych?

.

Niemożliwe….

.

Marta Lempart

.

8.08 2017

.

.

.

 

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758