Bez kategorii
Like

20-lecie Trójkąta Weimarskiego. Reaktywacja Ukladu Warszawskiego?

13/09/2011
540 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
no-cover

W tej na wpół tajnej konferencji nie powinno zabraknąć obywatelskich dziennikarzy. Bez Nato i USA o bezpieczeństwie Polski z byłymi sojusznikami Układu Warszawskiego (oprocz Francji, która nie należała do UW) debatują starzy przyjaciele.

0


 

 

 

 

 

Czy więc już nie czas na reaktywację Ukladu Warszawskiego?

Panowie Władysław Bartoszewski i Krzysztof Miszczak występują bez tytulow profesorskich. Dla odróżnienia imitatorów profesorów, od profesorów.  

Zapewne pokaże sie pan Prezydent RP. Ten, który już zapowiedział wystapienie z NATO.

 

PS. Trójkąt Weimarski jest (post) DDRowskim, czysto niemieckim stowarzyszeniem zarejestrowanym w Weimarze pod kierownictwem fałszywego profesora, pana K.H.Standke, który został kiedyś zrobiony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu "Profesorem Honorowym". Pomimo mojego zapytania, nikt nie wie tam z jakiego powodu. Wiec chyba z powodu pieniędzy?

Trójkąt Weimarski zajmuje się skupianiem głównie polskich i kilku francuskich zażartych bezrefleksyjnych germanofili. W celu wzmocnienia dominacji Niemiec (postDDR) w Polsce i Europie. 



http://www.bpdm.kprm.gov.pl/userfiles/Konferencja%20o%20Trojkacie%20Weimarskim.doc 

http://www.scribd.com/fullscreen/64481115?access_key=key-1arq4viu35weswz4pb4r 

***

 

Międzynarodowa konferencja z okazji 20-lecia powstania Trójkąta Weimarskiego organizowana na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 13 września 2011 r.

Z inicjatywy Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego – Władysława Bartoszewskiego, w dniu 13 września 2011 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się międzynarodowa konferencja z okazji 20-lecia powstania Trójkąta Weimarskiego. Konferencja pt. Trójkąt Weimarski wobec wyzwań przyszłości: Europejska Polityka Sąsiedztwa oraz Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony UE ma stanowić istotny wkład do pogłębionego dyskursu na temat przyszłości tej polsko – francusko – niemieckiej platformy współpracy oraz zarysowania strategii jej rozwoju w zakresie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Tematyka konferencji obejmuje swoim zakresem problemy o znaczeniu priorytetowym nie tylko dla samego Trójkąta, ale także dla całej Unii Europejskiej. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości współpracy Polski, Francji i Niemiec stanowi integralny element dyskusji na temat kształtu Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE. Tym samym przed Trójkątem Weimarskim stają dzisiaj nowe wyzwania, które dzięki wzmocnieniu dynamiki wzajemnej współpracy w ramach tej platformy, mogą stanowić wkład do procesów integracyjnych Europy. Idea Trójkąta Weimarskiego powinna stać się dzisiaj, szczególnie w kontekście dynamicznych i pełnych turbulencji zmian politycznych, ekonomicznych oraz społecznych na obszarze objętym Europejską Polityką Sąsiedztwa, źródłem różnego rodzaju inicjatyw dla naszego kontynentu, które określą jego przyszły kształt na kolejne lata. 

Niewątpliwym gwarantem osiągnięcia postawionych przed konferencją celów oraz wysokiego poziomu dyskusji będzie udział wybitnych gości, reprezentujących instytucje państwowe oraz organizacje eksperckie z Francji, Polski, Niemiec, a także z Rosji, Ukrainy i Mołdawii. 

Szczegółowych informacji udziela: 

dr Patrycja Sokołowska

Tel.: +48 22 694 76 93 

E-mail: Patrycja.Sokolowska@kprm.gov.pl

Międzynarodowa konferencja z okazji 20-lecia powstania Trójkąta Weimarskiego organizowana na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 13 września 2011 r

Program w wersji roboczej

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników

9:00 – 9:30 Uroczyste otwarcie konferencji:

Władysław Bartoszewski – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, KPRM (potwierdzone)

Radosław Sikorski – Minister Spraw Zagranicznych RP – (potwierdzone)

Krzysztof Miszczak – Dyrektor Biura Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, KPRM (potwierdzone)

 

9:30 – 11:00 Panel I „Weimarska” wizja Europy. Wyzwanie na dzisiaj, szansa na przyszłość.

 Proponowana tematyka:

– Posłanie i apel do elit oraz społeczeństw tych trzech państw jako wyzwanie na przyszłość dla Trójkąta Weimarskiego. 

– Wspólna wizja przyszłości Trójkąta Weimarskiego. Jaką rolę mógłby odegrać Trójkąt Weimarski w przyszłości? 

– Jakie znaczenie w przyszłości może mieć trilaterlana współpraca dla Unii Europejskiej? 

– Jakim potencjałem dysponuje i może dysponować Trójkąt Weimarski?

 

Władysław Bartoszewski  Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego (potwierdzone)

Hans-Dietrich Genscher, b. minister spraw zagranicznych Niemiec (potwierdzone)

Roland Dumas, b. minister spraw zagranicznych Francji, (potwierdzone)

 

Prowadzenie: dr Martin Koopmann – Dyrektor Fundacji Genshagen (potwierdzone)

11:00 – 11:15 Przerwa na kawę

11:15 – 13:15 Panel II 

Dyplomacja i siła. Współpraca polsko-francusko-niemiecka jako kreator Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE

Prowadzenie: Dr Janusz Onyszkiewicz – Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, Przewodniczący Rady Wykonawczej. Były Minister Obrony Narodowej RP (potwierdzone)

Prof. dr hab. Stanisław Marian Koziej – generał brygady Wojska Polskiego, teoretyk wojskowości, były wiceminister obrony narodowej, od 2010 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (wstępnie potwierdzone)

Erich Vad – dyrektor działu Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa w Urzędzie Kanclerskim (potwierdzone)

Monsieur Francis Delon – sekretarz generalny obrony i bezpieczeństwa narodowego Francji (wysłane zaproszenie)

Claude-France Arnould – Dyrektor Wykonawcza Europejskiej Agencji Obrony UE w Brukseli. (wysłane zaproszenie)

Prof. dr hab. Andrew Alexander Michta – dyrektor biura German Marshall Fund of United States w Warszawie (potwierdzone)

Proponowana tematyka:

– Jaką rolę mógłby odegrać Trójkąt Weimarski w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony?

– Czy Trójkąt Weimarski może być płaszczyzną wypracowywania zwartych strategii w zakresie integracji wojskowych?

– Współpraca wojskowa w Trójkącie Weimarskim jako odpowiedź na nowe wyzwania i zagrożenia w obszarze objętym Europejską Polityką Sąsiedztwa?

 

13:15 – 14:30 Lunch

14:30 – 16:30 Panel III: Idea „Trójkąt Weimarski dla Europy” a dynamizacja Europejskiej Polityki Sąsiedztwa 

Prowadzenie:  dr Kai Olaf Lang (potwierdzone)

Paweł ŚwiebodaPrezes demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej (wysłane zaproszenie)

Camille Grand – Dyrektor Fundacji Badań Strategicznych

(potwierdzone)

Dr Ulrike Guerot od lipca 2007 r. jest członkiem Rady Europejskiej ds. Stosunków Zagranicznych oraz szefową biura w Berlinie. Prowadzi badania z zakresu integracji europejskiej, stosunków francusko-niemieckich i stosunków amerykańsko-niemieckich. (potwierdzone)

Dr Pascal Bonifacy – dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Strategicznych (IRIS). Pełni funkcję eksperta w MSZ Francji i MON Francji. (potwierdzone)

Prof. Sergey Karaganov – professor na Uniwersytecie National Research University Higher School of Economics, Moskwa, Rosja (wysłane zaproszenie)

Veselovskiy Andriy Ivanovith – pracownik MSZ Ukrainy w randze Nadzwyczajny Pełnomocny Ambasador. W latach 2008-2010 Stały Przedstawiciel Ukrainy przy UE, w okresie 2005-2008 wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy, w latach 2001-2005 nadzwyczajny ambasador Ukrainy w Egipcie, Kenii, i Sudanie. (potwierdzone)

 Igor Corman – przewodniczący Komisji ds. polityki zagranicznej i integracji europejskiej w Parlamencie Mołdawii, były ambasador Mołdawii w RFN (2004-2009). (wysłane zaproszenie)

 

Proponowana tematyka:

– Jakie znaczenie w przyszłości mógłby mieć Trójkąt Weimarski dla Europejskiej Polityki Sąsiedztwa?

– W jakim zakresie Trójkąt Weimarski może być kreatorem polityki zagranicznej UE wobec krajów sąsiedzkich? 

– Trójkąt Weimarski jako czynnik wzmacniający relacje z Rosją, Mołdawią, Białorusią i Ukrainą? 

– W jakim stopniu Trójkąt Weimarski może stanowić czynnik spajający Partnerstwo Wschodnie i Unię na rzecz regionu Morza Śródziemnego.

16.30 – 16.45 Podsumowanie i zakończenie konferencji 

0

Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758