Pracodawcy szkolą się przeciwko pracownikom
08/07/2011
336 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Oto przykład autentycznej oferty szkoleniowej, z której korzystają pracodawcy. Pracownicy nie powinni mieć złudzeń co do zasad panujących na rynku pracy…
Wybitni prawnicy i specjaliści prawa pracy zapraszają na:
Jak wykorzystać zapisy Kodeksu Pracy 2011 w interesie Pracodawcy:
studia przypadków z procesów sądowych z pracownikami, metody oszczędności kosztów pracowniczych, newralgiczne zapisy w umowach o pracę i cywilnoprawnych
(warsztaty + konsultacje dla kadry zarządzającej)
Jeżeli chcecie Państwo wiedzieć:
· Jak w obliczu obowiązującego Kodeksu Pracy sformułować powód rozstania z pracownikiem bez obaw o sąd pracy
· Jaką umowę podpisać z pracownikiem, aby maksymalnie zaoszczędzić na kosztach pracy
· Jak skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą mienia firmowego oraz jak wyegzekwować od pracownika zwrot pieniędzy za zniszczone mienie
Nie może zabraknąć Państwa na najbardziej konkretnych i wartościowych warsztatach na rynku, podczas których dowiecie się i przeanalizujecie na licznych przykładach "z życia":
· Jak zróżnicować w umowie składniki wynagrodzenia, aby pracownik był rentowny dla firmy
· Jakie środki przymusu można zastosować w świetle KP, gdy pracownik odmawia wykonania poleceń lub przepracowania nadgodzin
· Jak rozstać się z pracownikiem, aby uniknąć płacenia odprawy
· Jakie zapisy w umowie z pracownikiem/umowie cywilnoprawnej gwarantują pełną odpowiedzialność materialną za mienie firmowe
· Jak wybronić się w sądzie z zarzutów nierównego traktowania: kobiet ciężarnych, wracających po urlopie macierzyńskim, osób niepełnosprawnych , etc.
PROGRAM WARSZTATÓW
- Jak korzystnie podpisać umowę z pracownikiem, aby zaoszczędzić na kosztach pracowniczych i nie narazić się na sankcje Państwowej Inspekcji Pracy w 2011 r.?
a. W jakich sytuacjach wystarczy podpisać umowę zlecenie/o dzieło zamiast umowy o pracę? Gdzie leży "granica bezpieczeństwa"?
b. Ile w praktyce można zaoszczędzić na zatrudnieniu niektórych kategorii osób? Na podstawie doświadczeń firm zatrudniających osoby niepełnosprawne do prac biurowych oraz prac fizycznych na hali produkcyjnej.
c. Zapisy w umowach cywilnoprawnych, które zabezpieczają przed karą PIP (np. wzorcowe sformułowania w przypadku umowy zlecenie zawartej na długi okres czasu)
d. Jak zróżnicować składniki wynagrodzenia pracownika i uzależnić je w umowie od wyników pracy, aby zminimalizować koszty?
e. Jak można zaoszczędzić na doborze odpowiedniego typu umowy o pracę do sytuacji pracownika?
- Jak egzekwować interes firmy w świetle obowiązujących w 2011 r. przepisów Kodeksu Pracy, gdy pracownik nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków?
a. Jakie są możliwości formalnego dyscyplinowania pracownika, który nie wykonuje bądź wykonuje nienależycie polecenia służbowe?
b. W jakich przypadkach można zmusić pracownika do przepracowania godzin nadliczbowych w świetle obowiązującego prawa?
c. Jakie środki przymusu można zastosować wobec pracownika, który odmawia wykonania polecenia spoza zakresu obowiązków?
d. Jakie są dopuszczalne sankcje wobec pracownika, który wykonuje zlecenia na rzecz konkurencji?
- Jak korzystnie dla firmy rozwiązać umowę o pracę, aby nie narazić się na sąd pracy i uniknąć płacenia odpraw?
a. Jakie są możliwości uniknięcia wypłaty odpraw w świetle obowiązującego KP w przypadku zwolnień indywidualnych i grupowych?
b. Jakie cechy powinno posiadać porozumienie zmieniające warunki pracy, aby pracownik nie nabył prawa do odprawy w razie jego odrzucenia?
c. Jak sformułować wypowiedzenie nie narażając się na sąd pracyw przypadku gdy powodem zwolnienia jest:
§ niewywiązywanie się pracownika z obowiązków
§ częste choroby
§ utrata zaufania do pracownika
d. Jak skutecznie wręczyć wypowiedzenie pracownikowi, który dostarczył zwolnienie lekarskie lub nie odbiera naszej korespondencji?
e. Studium przypadku: wybrane procesy sądowe, w których członkowie zarządu byli pozwani z tytułu niewypłacenia odpraw– jak sformułować umowę o pracę i wypowiedzenie, aby maksymalnie zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami pracownika?
- Jak skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą cennych zasobów firmowych i ?egzekwować odpowiedzialność za powierzone mienie?
- Jak poprawnie przekazać pracownikowi mienie, aby móc skutecznie egzekwować odpowiedzialność za ewentualne szkody?
- Jak w umowie z pracownikiem zabezpieczyć się na wypadek kradzieży zasobów firmowych, np. baz danych? Jak postąpić, gdy dojdzie do kradzieży?
- Kiedy, zgodnie z przepisami obowiązującymi w 2011 r., pracownik odpowiada za szkodę na mieniu i do jakiej wysokości?
- Jak wyegzekwować od pracownika mienie, gdy ten nie chce go zwrócić po ustaniu stosunku pracy?
- Studium przypadku: sprawdzone metody dochodzenia roszczeń z tytułu umowy o zakazie konkurencji na podstawie przykładowych postępowań sądowych.
- Skuteczne metody zabezpieczania się przeciwko pozwom pracowniczym z tytułu nierównego traktowania.
- Jak unikać zdarzeń podlegających zarzutowi tzw. dyskryminacji pośredniej – czym są w praktyce nierówne warunki awansu,? "wrażliwe" sformułowania w ogłoszeniu o pracę, etc.
- Jakie przesłanki muszą zaistnieć, aby pracownik miał prawo oskarżyć pracodawcę o molestowanie zgodnie z najnowszymi zmianami w Kodeksie Pracy?
- Podsumowanie spraw sądowych z lat 2009-2010 z powództwa kobiet ciężarnych, powracających z urlopu macierzyńskiego, osób niepełnosprawnych, cukrzyków, etc. – na podstawie przebiegu procesów powiemy, jak się wybronić z najczęstszych zarzutów
- Jak postępować gdy pracownik pozwie nas z tytułu dyskryminacji/mobbingu:
- Jak zminimalizować ryzyko procesu? Jakie argumenty stanowią skuteczną broń pracodawcy w sądzie, gdy dojdzie do procesu
- Czas pracy i urlopy a interes pracodawcy.
- W jakich przypadkach można narzucić pracownikowi termin wykorzystania urlopu wypoczynkowego?
- W jakich okolicznościach pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego bez żadnych konsekwencji?
- Które systemy czasu pracy pozwalają zaoszczędzić na kosztach pracowniczych? Od czego zależy możliwość ich stosowania?
- Co robić gdy pracownik, wbrew naszym zaleceniom, przepracowuje zbyt dużo nadgodzin narażając tym samym firmę na koszty?