W najweselszym baraku obozu socjalistycznego krążyły żarty tego typu: Kto wynalazł klatkę? Oczywiście wybitny radziecki uczony Schodow.
Nawet się przecież mówi „Klatka Schodowa”. Trzeba było jakoś odreagowywać kłamstwa polegające na zawłaszczaniu przez umiłowany Związek Radziecki wszystkiego co możliwe i niemożliwe.
Ostatnio zastanawiałam się, po co Rosjanie zrobili serial o wspaniałej polskiej piosenkarce. Powód okazał się dokładnie ten sam co dawniej. Znowu chodziło o zawłaszczenie, poddanie w wątpliwość nie tylko jej polskości, ale takie spreparowanie życiorysu, żeby przy okazji, tak mimochodem, wybielić postać bolszewickiego zbrodniarza. Wymordował co prawda wielu niewinnych ludzi, w tym ojca głównej bohaterki, ale zrobił to przecież z miłości do jej matki i do niej samej, która mogła być, a nawet powinna jego córką. Przez całe życie był przecież ich aniołem stróżem. Cóż za tragiczna postać! Nawet Schodow przy nim blednie.
Sama Anna nazwana przez jakiegoś Australijczyka Rosjanką nie prostuje. Z własnym dzieckiem rozmawia po rosyjsku.
Oto jak robiło się i nadal robi propagandę oraz ustala nowe fakty i nowe prawdy.
Ukończyła studia na Wydziale Ogrodniczym SGGW. Jako literatka debiutowała w 1979 r. opowiadaniem zatytułowanym „Magia i Komputer” w PRZEKROJU. Wcześniej napisała scenariusz dla TEATRU KOBRA, który został bardzo dobrze przyjęty, ale sztuki nie wysta-wiono. Liczne jej opowiadania ukazywały się w popularnych wówczas magazynach między innymi takich jak KOBIETA I ŻYCIE, MŁODY TECHNIK, PRZEGLĄD TECHNICZNY, FANTASTYKA i wiele innych, oraz w 2 tomach antologii opowiadań s. f. SPOTKANIA W PRZESTWORZACH. Później, podczas pobytu w Wielkiej Brytanii jej opowiadania zamiesz-czał również BRYTYJSKI KWARTALNIK LITERACKI "New Fiction". W 1986 r. ukazały się pierwsze jej książki: zbiór opowiadań w serii STAŁO SIĘ JUTRO pt. „Spór o czarownice” nakładem NASZEJ KSIĘGARNI oraz powieść sensacyjna „Kocham ryzyko” nakładem KAW. Ta ostatnia pozycja ukazała się również w niemieckim przekładzie. W charakterze dziennikarki współpracowała z DZIENNIKIEM POLSKIM w Londynie, miesięcznikiem ZWIERCIADŁO oraz INFORMATOREM ŻOLIBORZA, gdzie zamieszcza-na była również jaj powieść w odcinkach zatytułowana „Rezydencja”. Ma także pewne doświadczenie sceniczne: STS jako aktorka i Autorski Teatr Aktualno-ści jako autorka i aktorka. Od roku pisuję cotygodniowe felietony, które ukazują się w paru portalach. Wydane książki: „Spór o czarownice”(1986) zbiór opowiadań s. f.; „Kocham ryzyko” (1986) powieść sensacyjna; „Krawędzie czasu” (1991) zbiór opowiadań s. f.; „Rok 2038” (2000) powieść futurystyczna; „Utwory sceniczne” (2001); „Ostatnia romantyczna przygoda” (2002) zbiór opowiadań; „Mój pierwszy milion”(2005) powieść sensacyjna; „Numera-tor”(2008) powieść kryminalna; „Goście Pani Agaty” (2011) powieść kryminalna; „Lekcja pokera” powieść sensacyjno polityczna w wydaniu elektronicznym.
2 komentarz