Teatrzyk Zielony Śledź ma zaszczyt przedstawić sztukę pt. Kręcenie lodów Występują: Minister Pracy Bonus, Minister Skarbu Rothfeld oraz Wronisław Komuchowski czyli w skrócie Wronuś. Bonus – Mam pomysł na dwie pieczenie przy jednym ogniu. Wronuś – Grillowanie, to jest to czego nam na wiosnę trzeba. Ten czekoladowy orzeł był zupełnie niestrawny. W sensie dosłownym oczywiście, bo impreza była bardzo udana, prawda? Rothfeld – Prawda, prawda, ale przypominam, że wcześniej była mowa o kręceniu lodów. Bonus – Nieważne jak to nazwiemy. Grunt, że Internet zacznie nam przynosić korzyści. Wronuś – Żeby nie było tak jak z ACTA. Wielkie zapowiedzi i w końcu Donuś podkulił ogon. Bonus – Nie tym razem. Najpierw wprowadziliśmy obowiązek powoływania się na ustawę zanim delikwent […]
Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Kręcenie lodów
Występują: Minister Pracy Bonus, Minister Skarbu Rothfeld oraz Wronisław Komuchowski czyli w skrócie Wronuś.
Bonus – Mam pomysł na dwie pieczenie przy jednym ogniu.
Wronuś – Grillowanie, to jest to czego nam na wiosnę trzeba. Ten czekoladowy orzeł był zupełnie niestrawny. W sensie dosłownym oczywiście, bo impreza była bardzo udana, prawda?
Rothfeld – Prawda, prawda, ale przypominam, że wcześniej była mowa o kręceniu lodów.
Bonus – Nieważne jak to nazwiemy. Grunt, że Internet zacznie nam przynosić korzyści.
Wronuś – Żeby nie było tak jak z ACTA. Wielkie zapowiedzi i w końcu Donuś podkulił ogon.
Bonus – Nie tym razem. Najpierw wprowadziliśmy obowiązek powoływania się na ustawę zanim delikwent w ogóle wyartykułuje o co mu chodzi. Frajerzy mieli od początku przechlapane, bo nikt rozsądny nie szuka przecież co mieliby do zaproponowania.
Rothfeld – Pomogliśmy tym, co przepis mają w d…, ale i my nic z tego nie mamy.
Wronuś – Prócz wdzięczności zainteresowanych.
Rothfeld – Wronuś, o czym ty mówisz?
Bonus – Dajcie spokój. Następnie wprowadziliśmy przepis o „ciasteczkach”.
Wronuś – O czym on mówi? To w końcu pieczeń, lody czy ciasteczka? Zrobiłem się głodny od tego czczego gadania.
Bonus – To następne zaklęcie, które tym razem trzeba umieszczać na stronach internetowych, bo jak nie, płaci się karę.
Wronuś – I co z tego?
Bonus – W ten sposób przetestowaliśmy skuteczność pomysłów, których nikt nie ośmielił się nazwać absurdalnymi.
Rothfeld – Rozumiem, że to było takie próbne kręcenie lodów.
Bonus – Dokładnie. Teraz wprowadzimy zakaz używania pewnych słów.
Wronuś – A to mi novum! Słów niecenzuralnych przybywa z każdym dniem.
Bonus – Nie o takie słowa chodzi. W ramach polityki miłości trzeba zamknąć usta nacjonalistom.
Rothfeld – Słusznie, ale jak to opodatkować?
Bonus – Prosto. Każdy, kto użyje słowa Polska, Polak, Polka – automatycznie będzie miał naliczaną karę. Komornicy będą mieli pełne ręce roboty.
Wronuś – No, nie wiem. A ja? Ja przecież muszę.
Rothfeld – Jasne. Pod tym względem nic się nie zmieni. Przecież nie od dziś prawo jest dla nas, a obowiązki dla nich.
KURTYNA
Ukończyła studia na Wydziale Ogrodniczym SGGW. Jako literatka debiutowała w 1979 r. opowiadaniem zatytułowanym „Magia i Komputer” w PRZEKROJU. Wcześniej napisała scenariusz dla TEATRU KOBRA, który został bardzo dobrze przyjęty, ale sztuki nie wysta-wiono. Liczne jej opowiadania ukazywały się w popularnych wówczas magazynach między innymi takich jak KOBIETA I ŻYCIE, MŁODY TECHNIK, PRZEGLĄD TECHNICZNY, FANTASTYKA i wiele innych, oraz w 2 tomach antologii opowiadań s. f. SPOTKANIA W PRZESTWORZACH. Później, podczas pobytu w Wielkiej Brytanii jej opowiadania zamiesz-czał również BRYTYJSKI KWARTALNIK LITERACKI "New Fiction". W 1986 r. ukazały się pierwsze jej książki: zbiór opowiadań w serii STAŁO SIĘ JUTRO pt. „Spór o czarownice” nakładem NASZEJ KSIĘGARNI oraz powieść sensacyjna „Kocham ryzyko” nakładem KAW. Ta ostatnia pozycja ukazała się również w niemieckim przekładzie. W charakterze dziennikarki współpracowała z DZIENNIKIEM POLSKIM w Londynie, miesięcznikiem ZWIERCIADŁO oraz INFORMATOREM ŻOLIBORZA, gdzie zamieszcza-na była również jaj powieść w odcinkach zatytułowana „Rezydencja”. Ma także pewne doświadczenie sceniczne: STS jako aktorka i Autorski Teatr Aktualno-ści jako autorka i aktorka. Od roku pisuję cotygodniowe felietony, które ukazują się w paru portalach. Wydane książki: „Spór o czarownice”(1986) zbiór opowiadań s. f.; „Kocham ryzyko” (1986) powieść sensacyjna; „Krawędzie czasu” (1991) zbiór opowiadań s. f.; „Rok 2038” (2000) powieść futurystyczna; „Utwory sceniczne” (2001); „Ostatnia romantyczna przygoda” (2002) zbiór opowiadań; „Mój pierwszy milion”(2005) powieść sensacyjna; „Numera-tor”(2008) powieść kryminalna; „Goście Pani Agaty” (2011) powieść kryminalna; „Lekcja pokera” powieść sensacyjno polityczna w wydaniu elektronicznym.
2 komentarz