HYDE PARK
1

Jak nie utonąć w studenckich wydatkach? Szybki poradnik krok po kroku!

04/02/2019
1522 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Jak nie utonąć w studenckich wydatkach? Szybki poradnik krok po kroku!

Okres studiów to gorący czas w życiu każdego żaka, nie tylko ze względu na momenty pełne uciech i intensywnej nauki. Jest to także etap pełen mnóstwa dodatkowych wydatków. Dlatego, aby powiedzenie “biedny, jak student” nie miało odzwierciedlenia w życiu naukowym, młodzi ludzie muszą podjąć odpowiednie kroki w kierunku oszczędzania.

0


Finansowanie niektórych zobowiązań z pomocą https://smartpozyczka.pl/ nie jest złym pomysłem – pod warunkiem, że stać nas na spłacenie pożyczki w terminie. Jednak, będąc studentem, rzadko kiedy możemy mówić o niezależności finansowej. By nie liczyć wyłącznie na kieszeń rodziców, warto więc podjąć próbę samodzielnego gromadzenia pieniędzy. Jak tego dokonać?

Korzystaj z przywilejów studenckich!

Pomimo że nauka na państwowych studiach jest bezpłatna, to wielu początkujących żaków musi przebrnąć przez drogę pełną sowitych wydatków. Najwięcej studenckich funduszy pochłaniają opłaty stancji, a także wydatki związane z samodzielnym utrzymaniem. Dlatego dobrym pomysłem dla osób rozpoczynających edukację wyższą jest korzystanie ze studenckich przywilejów. Są to tańsze bilety komunikacji miejskiej, wejścia za pół ceny do teatrów i kin bądź rabaty na hasło “student” w wielu restauracjach. W każdym razie warto rozejrzeć się również za atrakcyjnym kontem bankowym, które do 26. roku życia w zwyczaju są bezpłatne. Co więcej, wiele takich banków oferuje młodym ludziom także, m.in. bonusy za korzystanie z mobilnych płatności, cashback czy zniżki w sklepach.

Wspólne mieszkanie lub akademik? Dlaczego nie!

Z największymi wydatkami młodzi żacy, wybierający się na studia poza miastem rodzinnym, muszą liczyć się z wynajęciem stancji. Dlatego zdecydowanie rozsądnym i ekonomicznym podejściem niż mieszkanie w kawalerce jest znalezienie miejsca w akademiku. Ci, którym uda się zakwaterować, mogą liczyć na wysoki standard, a nawet dodatkowe atrakcje, jak: siłownia czy basen, które będą znajdowały się na terenie budynku. Jaki jest tego koszt? Za standardowy akademik zapłacimy miesięcznie od 300 do 800 zł w górę. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie lokalu w kilka osób – co znacząco może obniżyć koszty, już na samym początku studiów.

Zaplanuj każdy wydatek!

To również szalenie ważny podpunkt, który znacząco ograniczy wydatki młodych ludzi. W tym przypadku, wcale nie trzeba prowadzić życia ascety, odmawiając sobie każdej napotkanej przyjemności! Wystarczy, że pod koniec każdego miesiąca młody człowiek przysiądzie do swoich wydatków i dokona drobnej analizy rzeczy niezbędnych i takich, na które od czasu do czasu może sobie pozwolić. Dzięki temu będzie mógł i dobrze się bawić i rozsądnie myśleć o przyszłości!

Artykuł redakcyjny

0

kampanieonline

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758