POLSKA
Like

Życzenia Świąteczne

29/03/2013
729 Wyświetlenia
0 Komentarze
15 seconde czytania
Życzenia Świąteczne

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie ssa   <b> sdsadsadsadsadsadsa </b>

0


Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie

ssa

 

<b> sdsadsadsadsadsadsa </b>

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne.

25/12/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Fundacja LEX NOSTRA.

0


 

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia niech ogarnie Was uczucie radości, miłości i szczęścia rozlewając się obfitością łask, które niech Nowo narodzone Dziecię Boże wniesie w życie

Wasze i Waszych Rodzin.


Niech składany pokłon u żłóbka wprowadzi w Was poczucie bezpieczeństwa i pokoju w Nowym 2013 roku dając siłę realizacji


Marzeń, o które warto walczyć,
Radości, którymi warto się dzielić,
Przyjaciół, z którymi warto być ,
i Nadziei bez której nie da się żyć.

Życzymy Radosnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!


Joanna Regent, Monika Kryk, Maciej Lisowski, Andrzej Voigt z Radą,

oraz Zespołem Fundacji i Kancelarii LEX NOSTRA
Boze Narodzenie 2012

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

24/12/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
45 seconde czytania
no-cover

W wigilijny wieczór…

0


 

Wszystkim, którzy na mój blog bez agresji i w dobrej wierze zaglądają, piękna dla ducha i pożytku dla umysłu szukając, życzę radości sytego świętowania w rodzinach i oddalenia codziennych lęków, które od złego przychodzą. Obyście umieli dzielić się nie tylko opłatkiem, obyście kochali innych i sami byli kochani, i oby dobry Bóg o żadnym z nas w nadchodzącym roku nie zapomniał.

 

Bogusław Jeznach

 

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

23/12/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Życzenia Świąteczne

0


 Za oknami mróz i śnieg, jakich przed Bożym Narodzeniem dawno już nie było. Przypomniały mi się pierwsze wojenne święta spędzane w przejeździe u mojej ciotki w Białymstoku. W jej domu zapełnionym „bieżeńcami” wigilia była dość zasobna zawdzięczając zapasom poczynionym przed wojną i polskiej zdolności wyczarowania różnych dóbr z niczego. Zapasy były rezultatem mądrej decyzji przedwojennego rządu, który je zalecał przed wybuchem wojny wypłacając w tym celu trzymiesięczne pensje.

 Minął już szok po klęsce wrześniowej i serca napełniała nadzieja, że na wiosnę Sikorski będzie z pewnością w Warszawie i właściwie życzenie odzyskania wolności było jedynym, jakie składaliśmy sobie łamiąc się opłatkiem.

 Nie zdawaliśmy sobie jeszcze sprawy, że najgorszy koszmar tej wojny mamy dopiero przed sobą, chociaż to, co przeżyliśmy zarówno we wrześniu jak i po wejściu bolszewików było wystarczająco koszmarne. Na całe szczęście ciotce w jej domu nie dokwaterowano jeszcze przymusowo Sowieciarzy i mogliśmy się czuć swobodnie zapominając na chwilę o tym, co nas otacza.

 

W chwili, gdy sobie to przypominam nachodzi mnie refleksja, że z gromady młodych ludzi, którzy podobnie jak ja z bratem wędrowali szukając możliwości przedostania się na zachód do polskiego wojska, lub chociaż do Generalnej Gubernii, prawie wszyscy nie doczekali końca wojny.

A nasze życzenie odzyskania wolności i niepodległości nie zostało spełnione po dzień dzisiejszy mimo upływu przeszło siedemdziesięciu lat i ogłoszenia przed dwudziestoma trzema laty przez „panienkę z okienka”, że „komunizm już upadł”.

 

Muszę to przypomnieć, gdyż w powodzi życzeń, jakie nas zalewają z racji świąt praktycznie nie wspomina się o tym, że znakomita większość z nich nie ma najmniejszych szans na realizację w świecie, w którym żyjemy, a to z prostej przyczyny, że jest on właśnie po to stworzony żeby nie było tego, czego najbardziej pożądamy.

A czego najbardziej pożądamy?

Różni ludzie różnych rzeczy, -ale chyba wszyscy chcieliby czuć się we własnym kraju jak we własnym domu, a nie jak niepożądani i uciążliwi goście, których w każdej chwili może wygnać z ojczyzny potrzeba poszukiwania chleba.

Chcielibyśmy mieć pewność, że nic nam nie grozi za głoszenie naszych przekonań i domagania się możliwości swobodnej wypowiedzi, jak również przekonanie, że władza pochodząca z rzetelnego wyboru narodu rzeczywiście dba o nasze bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne.

Mamy prawo do ujawniania prawdy o stanie spraw istotnych dla naszego życia narodowego, społecznego i indywidualnego.

Chcielibyśmy mieć poczucie pewności w odniesieniu do naszego usytuowania materialnego, stabilizacji ekonomicznej, rozwoju gospodarki, życia bez uczucia stałego niepokoju o utratę pracy, zaprzepaszczania naszego dorobku, zapewnienia godziwych zarobków, emerytury i opieki zdrowotnej.

Mamy pełne prawo domagać się polskiego wymiaru sprawiedliwości, niezależnego od wpływu czynników zewnętrznych i gwarantującego realizację równych praw dla wszystkich obywateli.

 

Chcielibyśmy żeby nasze dzieci były wychowywane w duchu naszej narodowej, chrześcijańskiej kultury, poszanowaniu dla naszych najświetniejszych tradycji historycznych i żeby wiedzę dostarczali jej najlepsi pedagodzy zapewniając młodym pokoleniom Polaków harmonijny rozwój fizyczny, umysłowy i duchowy.

Ale przede wszystkim chcielibyśmy żyć w takiej formie naszej państwowości, z którą możemy się w pełni utożsamiać wiedząc, że reprezentuje ono naszą narodową kulturę i broni wszystkiego, co nam jest najdroższe.

 

Możemy śmiało dodać jeszcze kilka życzeń, tylko że musimy mieć świadomość, że w tej formie polskiej państwowości jaką reprezentuje „III Rzeczpospolita” jest to nieosiągalne i to nie ze względu na nieudolność jej rządów, ale z samego założenia jej istnienia.

Jest to bowiem twór, w którym kłamstwo jest zawarte w samej nazwie nie mówiąc już o tworzącej ją konstytucji. Nie było bowiem w naszej historii „II Rzeczpospolitej”, a to dlatego że odrodzone i niezawisłe państwo polskie powstałe w 1918 roku było i z tradycji historycznej i z mocy prawa obydwu przedwojennych konstytucji kontynuacją Rzeczpospolitej przedrozbiorowej.

 

Najważniejsze jest jednak to, że „III Rzeczpospolita” powstała, jako faktyczna i konstytucyjna ciągłość w stosunku do bezprawnego i antypolskiego tworu, jakim była PRL i zostało stworzone dla dobra „właścicieli Polski ludowej”, którzy ją sobie sprywatyzowali.

Państwo to ma służyć swoim organizatorom i ich mocodawcom najprawdopodobniej rezydującym poza granicami Polski. Stąd możliwość spełnienia naszych najważniejszych życzeń w ramach tego państwa nie wchodzi w rachubę, oczywiście nie mam nic przeciwko tym, którzy starają się w tych warunkach zrobić coś pożytecznego dla narodu, ale jak wykazuje dotychczasowa historia egzystencji „III Rzeczpospolitej” szanse na to są raczej niewielkie.

 

Dlatego też ciągle pozostaje aktualne życzenie z pierwszej wigilii wojennej – odzyskania niepodległego państwa polskiego, bo tylko takie państwo może stworzyć warunki nie tylko dla spełnienia narodowych pragnień, ale też i naszych osobistych.

Czego sobie i wszystkim Rodakom serdecznie życzę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

25/12/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Święta za pasem. Przy stole wigilijnym usiądzie dziś pewnie cała Polska, nawet komuniści jak w „Rozmowach Kontrolowanych” chociaż oni będą śpiewać inne pieśni i jeść inne potrawy. …

0


 

Jest jednak nadzieja, że może uda się chociaż na chwilę poczuć Wspólnotę, narodu, kraju, ludzi mówiących jednym językiem, chociaż tyle może…
I może pojawi się refleksja, że jednak warto zadbać o ten teren ogrodzony granicami wyznaczającymi grupę ludzi mówiących jednym językiem i nazywających się „Polakami”. Przynajmniej dlatego, że mają tutaj żyć nasze dzieci. Więc warto zrobić wszystko żeby żyły godnie i dobrze, a także aby nic im nie brakowało.


W dniu Wigilii Bożego Narodzenia chciałbym życzyć wszystkim moim Znajomym, Przyjaciołom, Czytelnikom, Rodzinie i innym, również i tym którzy mi dobrze nie życzą; głębokiej refleksji nad swoim krótkim jak iskierka istnieniem na świecie w którym żyjmy,… spokoju i wypoczynku chociaż w tych paru dniach świątecznych, doznawania tak ważnych uczuć jak miłość i przyjaźń, zdrowia do dalszej walki o byt, i udanych prób kontemplacji istoty naszego istnienia.
Wszystkiego dobrego w te święta Bożego Narodzenia 2011

Piotr Szelągowski


„…Podnieś rękę, Boże Dziecię
Błogosław ojczyznę miłą
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę Swą siłą
… Dom nasz i majętność całą
I wszystkie wioski z miastami
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami…”

(Kolęda napisana przez Franciszka Karpińskiego, pochodzącego spod Kołomyi na Pokuciu).

 

Życzenia Świąteczne

0

Bez kategorii
Like

Życzenia świąteczne

24/12/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta

0


W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie.
Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz
Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta.
Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida,
żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna.
Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania.
Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.
(Łk 2, 1-7)

Życzę Wam, blogerzy, komentatorzy i czytelnicy, dużo dobra i szczęścia. Życzę również wszystkim, i sobie, żeby Pan Bóg ulitował się nad naszą Ojczyzną i przywrócił Polakom mądrość, wiarę i patriotyzm.


 

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

23/12/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Członkowie i Sympatycy Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego,

Szanowni Państwo – Drodzy Patrioci

0


 

Nieubłaganie i z żelazną konsekwencją odwiecznego dziejów toku, nadchodzi kolejny Nowy Rok – rok 2012, którego dotyczy tak wiele złowróżbnych przepowiedni, i z którym związanych jest mnóstwo obaw. Czy przetrwa Polska – Najjaśniejsza Rzeczypospolita, Ostoja Ducha Europejskiej Wolności, tak bezwzględnie niszczona przez wewnętrznych i zewnętrznych wrogów? Czy przetrwa świat, doprowadzony przez międzynarodową, antycywilizacyjną lichwę na skraj bankructwa i pchany w otchłań globalnej wojny? Czy przetrwa nasza ziemia zagrożona procesami zachodzącymi w kosmosie i eksploatowana do granic swoich możliwości? Czy przetrwa w końcu samo życie, ta najwyższa wartość, którą Bóg tchnął w dzieło stworzenia, świadcząca o Jego Istnieniu i Potędze?

Zanim jednak będzie mógł się wypełnić choćby jeden z tych najczarniejszych scenariuszy, zanim będą mogły ziścić się podstępne knowania wrogów naszych, na tę udręczoną i przesiąkniętą krwią Polaków, Ziemię, zstąpi Bóg. Przyjdzie do ludzkiej drobiny, którą ukochał Szaleńczą Miłością, wykraczającą ponad Swoje Boskie Życie, i zawartą w Nim, wieczność. Przyjdzie uniżony Prawodawca Człowieczej Wielkości i Wolności, przez którą Wielkość ta najpełniej się realizuje. Przyjdzie Zwycięzca Śmierci; Nieskończony i Wszechmocny Pan Wieków, aby oddać swoje życie „… za przyjaciół swoich …”.

Jakie to wszystko Boskie, ale jakie i zarazem Polskie!!!

Oto biedna, jak Ojczysty Dom początku XXI wieku, stajenka betlejemska na nowo rozbłyśnie blaskiem Bożego Majestatu. Majestatu niedoścignionej Pokory i Miłości, ale również Majestatu niedoścignionej formy Władzy nad własnym Stworzeniem, której przejawem nigdy nie była totalitarna kontrola, ale dana człowiekowi Boska Wolność.

Pomnij Maleńki Jezu na miliony młodych Polaków, wygnanych ze swojej Ojczyzny, którzy jak Matka Twoja a Królowa nasza, tułają się po świecie, przeganiani z pogardą z kąta w kąt, aby znaleźć kawałek chleba i schronienie dla swojego dziecka. Weź w obronę Naród Polski, który zawsze w Tobie miał jedynego Władcę i w wierności Tobie chce na wieki pozostać.

Boże zabrali nam już wszystko!!! Skradli nam Świętą Tradycję i Wielką Historię, i w błazeńskim rechocie podają za swoją. Skradli nam całe Państwo i uzbroili je przeciw Narodowi Polaków. Wyzuwają nas z wszelkiej własności, pozbawiają praw i czynią niewolnikami. Tak Boże, Wolność, którą Ty nam dałeś chcą nam również siłą do reszty odebrać!!!

Nie dozwól Panie, aby knowania wrogów Polski się powiodły. Nie dozwól, aby Narodem Twoim nadal rządzili zdrajcy i zdrajców tych bezwolne chordy. Tchnij w Polaków nadzieję i gotowość działania, obdarz pokojem i zdolnością do pracy zgodnej. Stwórz Boże Polską Siłę na Swoją Chwałę i Światło dla innych narodów.

Polacy!!!

Uwierzcie, że jeżeli o cokolwiek wspólnie prosić będziemy, Bóg to nam to uczyni. Nie traćcie Wiary i nie gubcie Ducha. Oto nadchodzi czas zwiastujący Morze Łaski. Bóg rodzi się pośród nas, aby nas umocnić i wyzwolić. Przeżyjmy te Święta, zagłębiając się w tajemnicę Boskiej Wolności, która jak ziarno rzucone w glebę świata, to właśnie na Polskiej Ziemi rozrosła się najbujniej, a wśród Polaków znalazła Wyznawców najzagorzalszych, którzy nigdy nie zawahali się oddawać za Nią życie –broniąc wolności swojej i innych, bronili Wolności Boga, a Bóg był z nimi!!!

Bóg się rodzi, moc truchleje …

 

Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego

Koordynator ds. Organizacyjnych

Konwentu Narodowego Polski

http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/historia/item/841-%C5%BCyczenia-%C5%9Bwi%C4%85teczne

 

0

Bez kategorii
Like

Życzenia świąteczne

23/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
0 seconde czytania
no-cover

Zdrowych, pogodnych, uduchowionych

0


0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

23/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
36 seconde czytania
no-cover

Z okazji świąt Wielkiej Nocy pragniemy życzyć wszystkim blogerom oraz naszym sympatykom:

0


Zdrowych, rodzinnych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, oraz wytrwałej wiary w podążaniu za Chrystusem każdego dnia.
Niech Zmartwychwstały Pan będzie dla nas źródłem wiary w potęgę Boga
tryumfującego nad wszelkim złem oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
 

W imieniu swoim oraz Zarządu oddziału Stołecznego

Ernest Kobyliński- Prezes OS UPR

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

23/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 seconde czytania
no-cover

Życzenia Świąteczne

0


Zrowych ,spokojnych i rodzinnych

Świat Wielkiej Nocy

a także zwycięstwa dobra nad złem

i prawdy nad kłamstwem w zyciu publicznym

życzy czytelnikom i komentatorom tego bloga

jego autor

0

Bez kategorii
Like

Życzenia świąteczne

23/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Czy współczesni Żydzi są jeszcze narodem wybranym?

0


Z okazji świąt Wilekanocnych zawsze poświęcam więcej czasu na studia religijne. W tym roku czytam II cz. “Jezusa z Nazaretu” Bendykta XVI.

Absolutnie nie zgadzam się z niemiecką szkołą teologiczną, z którą po części, ale bardzo uprzejmie dyskutuje Papież. Wyobraźcie państwo sobie, że zdaniem cytowanych przez Bendykta XVI niemieckich teologów my ludzie jesteśmy w stanie zrecenzować skuteczność  Boga. Oni mówią, że w Biblii jest przynajmniej kilka fragmentów, opisujących sytuację, w której “Bogu nie idzie”, w związku z tym Bóg robi “woltę” i zmienia cel działania! To jest możliwe, tylko skąd oni o tym wiedzą, przecież mrówka podejrzewam szybciej zrozumie co to są liczby urojone niż my ogarniemy Boga i jego plany. No … my może mamy problem , ale
niemiecki teolog? Zgoroza.
Piszę te życzenia w najbardziej tajemniczy dzień w roku liturgicznym, w Wielką Sobotę po części sprowokowany przez Nathanela zastanawiacego się dlaczego KK nie świętuje  Wielkigo Piątku, tak jak czynią to protestanci  a Niedzielę Zmartwychwstania.
My czcimy Chrystusa Zmartwystałego a nie stępującego do piekieł. Można by cynicznie powiedzieć, że każdego dnia dużo ludzi zapewne niestety tam zstępuje, ale nikt po tym nie zmartwychwstaje. Święta Wielkanocne mają nam zaś dać nadzieję nadzieję zmartwychwstania.
Z tym jest związana jeszcze jedna rzecz. Otóż Jan Chrzciciel powiedział .. “nie mówcie, że macie Abrahama za ojca, bo Pan z tych kamieni może mu wzbudzić potomstwo”, mówi też, że siekiera pod ich naród już jest przyłożona. Chrystus zaś na wieść, że przyszła jego Matka i krewni w zasadzie wymówił im pokrewieństwo na rzecz nowych krewnych w wierze, krewnych urodzonych z wody i ducha. Jak wierzę Chrystus jest dopełnieniem Adama, w ten sposób, że przełamuje grzech pierworodny, czyli Chrystus Zmartwychwstały jest nowym początkiem ludzkości i to świętujemy.
Jeżeli połączymy te zapisy ewangeliczne  z badaniami historycznymi wskazującymi na to, że być może etnicznie współcześni Żydzi nie są w ogóle pochodzenia semickiego, czyli  Abrahama nie mają za ojca, to okaże się, że Ewangelia jest spójna logicznie z naszą wiedzą. Oczywiście , nikt nigdy nie odwołał wybrania narodu Izraela, ale czy ten naród w znaczeniu Starego Przymierza jeszcze istnieje a jak tak to gdzie,  to zupełnie inne pytanie.
My natomiast patrzymy na niebywała skuteczność społeczną Żydów, na ich niezwykłą zamożność i zwartość. Wielu się pewnie zastanawia, czy to nie jest w jakiś sposób efektem specjalnego błogosławieństwa dla Narodu Wybranego. Tego oczywiście nie wiem, ale analizując skutki społeczne życia zgodnie z regułami moralnymi wynikającymi ze Starego Przymierza nie sposób jest nie zauważyć, że są to reguły niezwykle efektywne ekonomicznie. I tak jak nie wiadomo, czy współcześni Żydzi są dziećmi Abrahama czy nie, ale studiując Pismo i posługując się Słowem Bożym na co dzień tworzą świetnie zorganizowaną wspólnotę. I teraz życzenia : my też tak możemy, co więcej nasz Pan Jezus Chrystus, Pan a zapewne i Ojciec naszego Plemienia zrodzonych z Wody i Ducha , wyraźnie powiedział, że Prawo jest dalej aktualne, że możemy z niego korzystać ku naszemu dobru, tak jak i On   z niego korzystał. Myślę też, że w najbliższym czasie tak będzie. Robiąc zakupy na święta byłem w dwóch hipermarketach w Warszawie i w obu, na najlepszej półce w dziale z książkami stało Pismo Święte. Znaczy to, że jest kupowane, a jak jest kupowane to może i w jakiejś części będzie czytane. I oby tak było.

 

0

Bez kategorii
Like

Życzenia świąteczne

23/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
22 seconde czytania
no-cover

Kraszanki, pisanki…

0


Wszystkim Blogerom, Panu Oparze, dzięki któremu możemy tu przedstawić to, co myślimy i czujemy, oraz czytelnikom Nowego Ekranu życzę na czas Świąt chwile spokoju, w atmosferze radości Zmartwychwstania Pańskiego oraz wielu Łask na ciąg dalszy…

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

22/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 seconde czytania
no-cover

Wszystkiego co PIĘKNE, DOBRE i BUDZĄCE NADZIEJE, z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, naszym Czytelnikom, Komentatorom i Blogerom życzy Redakcja Nowego Ekranu

0


Ale świąteczna refleksja niech będzie dana wszystkim Polakom – oby wizja z ilustracji nigdy nam się nie spełniła.

 

0

Bez kategorii
Like

Życzenia Świąteczne

20/04/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
41 seconde czytania
no-cover

Wierzącym i niewierzącym Polakom życzę, żeby krzyż, znak miłości, stał się emblematem zjednoczonej Europy

0


 

Z okazji Wielkanocy przyjaciołom i znajomym, wierzącym i niewierzącym Polakom życzę, żeby krzyż znak miłości Boga do ludzi i miłości człowieka do człowieka, stał się emblematem zjednoczonej Europy. Bo:

 

Tylko pod Krzyżem

Symbolem miłości

Sednem ofiarności

Tylko z tych wartości

Właśnie z takich racji

Rozkwitnęła wolność

W kluczu demokracji

I wszyscyśmy braćmi

 

Prezes Stowarzyszenia Solidarność Walcząca

Kornel Morawiecki

 

20.04.2011

0

Kornel Morawiecki

Dzialacz antykomunistyczny. Przewodniczacy Solidarnosci Walczacej. Doktor fizyki.

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758