Bez kategorii
Like

Zwykli ludzie nie są głupi Panie Premierze

19/03/2011
250 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Tusku "rąbnął" następny artykulik. Pisze tam o tym Szef, że po dwudziestu latach budowania demokratycznego państwa i wolnej gospodarki, wstąpieniu Polski do UE oraz wyjściu obronną ręką z kryzysu (OBRONNĄ?), przed polskim rządem stoi pytanie: jak wywołać trzecią falę nowoczesności. Wg premiera "jej pierwszym źródłem energii jest obecność naszego kraju w Unii Europejskiej." – czyli głupi Polacy bez EU nie dalby rady? "Drugim – opowiedzenie się po stronie innowacyjności i edukacji." – no, nasza młodzież jest szczególnie wyedukowana. daje temu wyraz np pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. "Trzecim – potencjał rozwojowy młodego pokolenia Polaków." – który jest skutecznie hamowany głupimi ustawami np o wyższych uczelniach. "Po czwarte, potrzebujemy sprawnego, efektywnego państwa oraz cywilizacyjnego skoku w najbliższym otoczeniu czyli gminie" – […]

0


Tusku "rąbnął" następny artykulik. Pisze tam o tym Szef, że po dwudziestu latach budowania demokratycznego państwa i wolnej gospodarki, wstąpieniu Polski do UE oraz wyjściu obronną ręką z kryzysu (OBRONNĄ?), przed polskim rządem stoi pytanie: jak wywołać trzecią falę nowoczesności.

Wg premiera "jej pierwszym źródłem energii jest obecność naszego kraju w Unii Europejskiej."
czyli głupi Polacy bez EU nie dalby rady?

"Drugim – opowiedzenie się po stronie innowacyjności i edukacji." – no, nasza młodzież jest szczególnie wyedukowana. daje temu wyraz np pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.

"Trzecim – potencjał rozwojowy młodego pokolenia Polaków." – który jest skutecznie hamowany głupimi ustawami np o wyższych uczelniach.

"Po czwarte, potrzebujemy sprawnego, efektywnego państwa oraz cywilizacyjnego skoku w najbliższym otoczeniu czyli gminie" – Jak to wygląda w gminach wystarczy się przyjrzeć, gdzie podczas rządów Tuska gminy doskoczyły.

"po piąte – ram finansowych, które pozwolą urzeczywistnić podjęte już i proponowane zadania" – zwłaszcza o skoku na OFE i konieczności w końcu spłacenia długu publicznego. Te ramy finansowe zaprowadzą nas do urzeczywistnienia ….. klęski!

Na Onecie –  tak kończy się wiadomość o nowym artykule Tuska:

Zdaniem Tuska rząd nie może stawiać zadań przekraczających potrzeby i możliwości obywateli. "Adresuje swoje decyzje nie do dziewiętnastowiecznych poetów romantycznych czasu niewoli, na których powołują się chętnie nasi konkurenci, ale do zwykłych ludzi z ich nieuchronnymi zmartwieniami i codziennymi nadziejami"- podkreślił.

Panie Premierze.

Nie jesteśmy głupim narodem, a nasze nieuchronne zmartwienia są niestety w dużej mierze wygenerowane przez Pański rząd. Nie mamy za to nadziei, że właśnie wam uda się narodowi ulżyć, chyba że naszym kieszeniom, co robicie skutecznie.

Tyle na razie moich uwag do tego co napisał Tusk.

 

 

Inne zapisy autora:

0

sgosia

Wsród rzeki zla szukam dobra, które jest w nas.

72 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758