WIEDZA
Like

“Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii”. Nowy kierunek studiów w Olsztynie

29/04/2016
268 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
“Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii”. Nowy kierunek studiów w Olsztynie

Przyszłych specjalistów od hipoterapii i dogoterapii będzie kształcił od października Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Będą oni zdobywać wiedzę i umiejętności na interdyscyplinarnym kierunku kształcenia “Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii”.

0


Fot. Fotolia Fot. Fotolia

 

Jak poinformował PAP dziekan wydziału bioinżynierii zwierząt prof. Wiesław Sobotka będą to studia stacjonarne, pierwszego stopnia – licencjackie z 6-semestralnym okresem kształcenia o profilu praktycznym. Studenci będą nabywać wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania interakcji człowiek-zwierzę w rekreacji oraz we wspomaganiu tradycyjnych metod edukacji, reedukacji, wychowania, aktywizacji społecznej i terapii.

– Jest to nowość na rynku edukacyjnym w Polsce. Przez ostatnie 2 lata analizowaliśmy rynek edukacyjny w kraju i stwierdziliśmy, że z taką ofertą kształcenia należałoby wyjść, gdyż jest zapotrzebowanie na rynku pracy na tego typu specjalistów. Program tego kierunku studiów obejmuje treści kształcenia programowe i zagadnienia z zakresu nauk zootechnicznych, społecznych, humanistycznych, weterynaryjnych oraz medycznych. Będzie to kształcenie interdyscyplinarne – wyjaśnił prof. Sobotka.

Źródło: Więcej w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP
aba/Kurier PAP

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816