Artykuły redakcyjne
Like

Żonglowanie demokracją czyli Platforma Obywatelska to tchórze

05/10/2013
580 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Żonglowanie demokracją czyli Platforma Obywatelska to tchórze

Platforma Obywatelska to tchórze i głupcy. Tacy sami jak ci wszyscy, którzy poddają się czysto antysystemowym apelom o zbojkotowanie referendum w Warszawie. Nie widzą, że gra nie toczy się o prezydenturę w Warszawie a o podstawowe wartości demokracji.
 

0


Platforma Obywatelska co i rusz daje dowody na to, że z obywatelskością nie ma nic wspólnego.

 

Hanna Gronkiewicz-Walc bezpardonowo atakuje prawa obywatelskie. Zdaniem Platformy nie wolno kwestionować wyniku wyborów samorządowych, ponieważ są kontraktem zawartym na cztery lata. Prezydent RP (z PO przecież) chce zaostrzyć przepisy o referendum.

 

Instytucja referendum jest jednym z fundamentów demokracji. Jest prawem Suwerena. Koniec, kropka. Nie po to Suweren to prawo ustanowił by bezczelnie je łamać, ograniczać czy naginać. Jednak dla polityków Platformy ta prosta prawda nie obowiązuje.

Słowa pani HGW, porównujące referendum do niszczycielskiej tradycji „liberum veto” są groźne. Są dowodem, że w Platformie istnieje silny trend by odsuwać obywateli od wpływu na władzę, by pozbawić ich jednego z podstawowych narzędzi kontroli władzy. Traktor ma mieć trzy koła dobre.

 

Platforma Obywatelska to tchórze i głupcy. Tacy sami jak ci wszyscy, którzy poddają się czysto antysystemowym apelom o zbojkotowanie referendum w Warszawie. Nie widzą, że gra nie toczy się o prezydenturę w Warszawie a o podstawowe wartości demokracji. Ich naruszanie, szczególnie widoczne w postawach obecnego Premiera i Prezydenta RP, musi rodzić pytanie gdzie Platforma ma demokrację a przede wszystkim pokazuje stosunek tej partii do Suwerena. Odpowiedź jest jedna – Platforma traktuje obywateli jak jakąś zbieraninę, mającą bezmyślnie wykonywać polecenia jedynie słusznej władzy. Orwell w czystej postaci.

 

Mamy kolejne referendum. W Słupsku. I referendalną woltę PO o 180 stopni. Schizofrenia w pełnej krasie. Szczerze mi żal członków i sympatyków Platformy bo trudno nie zauważyć jak Tusk, Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Prezydent RP z Platformy, robią się im wodę z mózgów.

Platforma żongluje demokracją. Niebezpiecznie podważa jej zasady, stawiając własny interes partyjny ponad prawami Suwerena. I dlatego należy ją jak najszybciej odsunąć od władzy.

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816