Globalnie i Lokalnie
Like

Żona Sikorskiego: W Unii łatwo zainstaluje się totalitaryzm

21/10/2013
793 Wyświetlenia
0 Komentarze
27 minut czytania
Żona Sikorskiego:  W Unii łatwo zainstaluje się totalitaryzm

Anne Applebaum: „Ludzie z Europy Zachodniej są przeświadczeni, że u nich stalinizm nie byłby możliwy. Nawet nie wiedzą, jak głęboko się mylą. Gdy się czyta o Polsce, Węgrzech, Niemczech czy o Czechosłowacji, to okazuje się, że komunistyczny totalitaryzm można by zainstalować wszędzie, bo ludzka natura jest taka sama „…”W 1989 r., jako młoda dziennikarka, widziałam w Polsce, jak upadał tamten system. Poznałam go na własnej skórze, bo w latach 80. studiowałam historię w Leningradzie. Był tak absurdalny, że oczywiste było, że musi upaść.

0


Ale z upływem lat coraz trudniej było mi zrozumieć, dlaczego komunizm mógł tak długo trwać, gdzie był jego początek i dlaczego ludzie zaangażowali się w jego budowę. (…) ktoś, kto w 1950 roku przyjechałby z Londynu do Warszawy, Budapesztu czy Berlina wschodniego, nie dostrzegłby różnic. To był jeden homogeniczny obszar. Fascynowało mnie, jak to było możliwe. Jak komuniści to zrobili? I to w tak krótkim czasie? „….”Było wiele dobrych powodów, dla których ludzie współpracowali z nową władzą, choć nie wierzyli w ten system – potrzebowali pracy, chcieli iść do szkoły albo na uniwersytet. Ktoś bliski był chory, potrzebował pieniędzy na leczenie, ”jeśli stracę pracę, to on umrze…” itd., itp. Ten system moralnie korumpował, wszystkich wciągał do współpracy. ….(źródło )

 

Anne Applebaum „Dziś Polska gospodarczo, kulturowo i politycznie bardziej podobna jest do Niemiec czy Szwecji niż do Ukrainy czy nawet do Węgier. „….(źródło )

 

 

„Anne Applebaum , żona Sikorskiego tak nowy kolonializm jakiemu poddana jest Grecja tak opisuje „ Chociaż nikt nie robi z niej tajemnicy, mało się dotąd mówi o jej politycznym znaczeniu. Nie jest to bowiem zwykły produkt eurokracji. Przypomina raczej akt kapitulacji, który naczelny wódz podpisuje w stojącym w lesie wagonie na zakończenie krwawej wojny.”…” Ale decyzja ta stanowi przejaw czegoś zupełnie nowego. Wprawdzie Unia Europejska od zawsze wymagała od krajów członkowskich rezygnacji z części suwerenności, ale Grecja właściwie nie zachowa już żadnej suwerenności „….”Nie sądzę, by ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że UE ma aż taką władzę nad swoimi członkami. A na pewno nie wiedzieli o tym Grecy.”…” jawne narzucenie Grecji woli UE posłuży także jako ostrzeżenie dla innych,”…” Ale jeśli łamiesz zasady, ryzykujesz znalezienie się pod obcą finansową okupacją. Jeszcze chyba nie ukuliśmy nazwy na to zjawisko – może neo-euro-kolonializm? – ale niepostrzeżenie już nadeszło „….( więcej)

 

—–

Mój komentarz

 

Anne Applebanum „Dziś Polska gospodarczo, kulturowo i politycznie bardziej podobna jest do Niemiec czy Szwecji niż do Ukrainy czy nawet do Węgier. „ …… totalitaryzm można by zainstalować wszędzie, bo ludzka natura jest taka sama

 

Anne Applebanum do Warszawy, Budapesztu czy Berlina wschodniego, nie dostrzegłby różnic. To był jeden homogeniczny obszar…

 

 

Anne Applebaum, żona Sikorskiego udzieliła wywiadu , który jaskrawo pokazuje ,że lewicowa czujność propagującej polityczną poprawność i niemiecki socjalizm gazety słabnie . Applebaum opisując istnienie zwartego ideologicznie, kulturowo i politycznie rosyjskiego obozu socjalistycznego ujawnia spostrzega identyczne zjawisko socjalistycznej Europy, czyli Unii Europejskiej .

 

Totalitarna unifikacja jakiej doświadczyły kraje obozu rosyjskiego powtórzyła się w Unii Europejskiej.

 

Proszę zwrócić uwagę na strukturalne podobieństwo rosyjskiego obozu socjalistycznego sprzed 20 lat i współczesnego niemieckiego obozu socjalistycznego zwanego Unią Europejską .

 

Tak ja wtedy Związek Radziecki , a faktycznie Rosja była hegemonem rosyjskiego obozu socjalistycznego tak teraz hegemonem socjalistycznej Unii Europejskiej są Niemcy . Fundamentem ideologicznym, religią polityczna rosyjskiego obozu socjalistycznego był marksizm leninizm , religią państwową na całym obszarze niemieckiego hegemonium jest polityczna poprawność. Na całym obszarze obozu rosyjskiego ludzi traktowano jak nowe chłopstwo pańszczyźniane .Pozbawione własności , z państwową opieką „weterynaryjną” zwaną publiczną służbą zdrowia , z totalitarnymi szkołami państwowymi , które oprócz dostarczania kontrolowanej i spreparowanej wiedzy miały być nowymi ośrodkami hodującymi janczarów socjalizmu fanatycznych wyznawców religii politycznej jaką był marksizm leninizm . Kontrola władcza nad cała gospodarką zasobami i własnością spoczywała w rękach nomenklatury socjalistycznej

 

Dokładnie ta samą strukturę ma niemiecki obóz socjalistyczny zwany Unią Europejską. Totalitarne państwowe szkolnictwo, które prowadzone jest przez wyznawców religii politycznej jaką jest polityczna poprawność , państwowa opieka „weterynaryjna „ dla ludzi .

 

Pod jednym względem oba socjalistyczne obszaru się różnią . W niemieckim obszarze prawie cała własność należy do kilkuset rodzin oligarchów

 

Mark Blyth „ 400 najbogatszych Amerykanów posiada więcej aktywów niż 150 milionów najuboższych Amerykanów '…(więcej )

 

W Europie, a konkretnie w Niemczech sytuacja może być jeszcze gorsza .

 

Inne podobieństwo pomiędzy rosyjskim i niemieckim blokiem socjalistycznym jest instalacja rządów kolaboracyjnych . Ponieważ Niemcy wybrały tym razem drogę powolnego tworzenia socjalistycznej IV Rzeszy proces unifikacji politycznego , kulturowego i religijnego obszaru jeszcze się nie zakończył .

 

Chodzi tutaj o wypadek przy pracy jakim są Węgry i Jarosław Kaczyński, który cudem nie wsiadł do samolotu lecącego do Smoleńska i uniknął zamachu.

 

W obu socjalistycznych blokach , rosyjskim i niemieckim istniej cenzura, kontrola mediów, filmu, sztuki , prasy , telewizji i radia . Zarówno Niemcy jak i Rosjanie zaciekle zwalczali i niszczyli chrześcijaństwo.

 

 

Unia Europejska jest takim niedokończonym projektem totalitarnym z resztkami fasadowej demokracji , którą pozwolę sobie nazwać demokracją klientystyczną , ponieważ demontaż demokracji oparty jest na istnieniu lumpen elektoratu otrzymującego od państwa dotacje,m zasiłki, pensje .

 

Pogłębiający się sztuczny kryzys i związane w z tym sztuczne pogłębianie nędzy pozwoli na bazie sterowanej niechęci ludzi pracujących do lumpen elektoratu zlikwidować całkowicie demokrację i wprowadzić cichy , obłąkany totalitaryzm .

 

Propaganda ogłupi ludzi i wypierze im mózgi . Będą wierzyli ,że powodem ich nędzy i nieszczęść nie jest socjalizm i gigantyczne wywłaszczające podatki , oraz obłąkany projekt stworzenia nowego człowieka , ale bezrobotni, ludzie pobierający zasiłki , emeryci . Ludzie będą przeświadczeni że demokracja nic nie zmieni oznacza poprą wprowadzenie rządów totalitarnych.

 

Tutaj polecam tekst Cichockiego który prawie jawnie popiera wprowadzenie rządów totalitarnych.

 

Applebaum twierdzi ,że Europejczycy z łatwością zaakceptują totalitaryzm w Unii Europejskiej .

 

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Cenzurę i przemilczanie w mediach tego co się dzieje w pierwszej gospodarce świata jeśli chodzi o siłę nabywczą , czyli Chinach .

 

Dla czego tak się dzieje . Czytają opinie profesora Góralczyka można dojść do wniosku ,że już w tej chwili są ludźmi posiadającymi więcej wolności niż mieszkańcy wyłaniającej się socjalistycznej , totalitarnej IV Rzeszy .

 

rof. Bogdan Góralczyk”….” Środki  na  bezpiekę  są  większe  niż  na  armię.  W  wielkich  chińskich  miastach  to  widać  i  czuć.  Ale  w  Chinach  nie  ma  systemu  totalitarnego.  Totalitaryzm  oznacza,  że  nie  mamy  żadnych  praw,  a  wszystko  jest  własnością  państwa.  To  epoka  Stalina,  Pol-Pota  czy  Mao  Zedonga  była  totalitaryzmem.  Dzisiejsze  Chiny  są  autorytarne.  Nie  mam  co  do  tego  żadnych  wątpliwości.  A  w  wymiarze  handlu,  wymiany  –  nawet  wymiany  poglądów  prywatnych  –  Chiny  są  wolne.

 

w Pekinie dzieciom imigrantów z interioru nie przysługuje prawo do szkoły , dlatego biedni wyzyskiwani imigranci ze wsi wysyłają swoje dzieci do szkól ….prywatnych . 40 procent pekińskich dzieci chodzi do takich szkół . …(więcej )

 

 

video Braun i Maciejewski w Opolu

Klub Polonia Christiana w Opolu zorganizował 8 października 2013 r. spotkanie z Grzegorzem Braunem i Gabrielem Maciejewskim. Popularny reżyser oraz bloger znany jako Coryllus rozmawiali o historii Polski i o jej obrazie, spaczonym przez dziesiątki lat fałszywej historiografii. Oto pierwsza część nagrania z tego spotkania.

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x95uVxLvmyI

 

 

Anne Applebaum „ ,,, co faktycznie powiedział prezydent / Niemiec /: „kraj takiej wielkości jak nasz, tak skupiony na eksporcie a więc zależny od handlu zagranicznego musi być świadom, że użycie wojska jest konieczne w nadzwyczajnych sytuacjach, by chronić nasze interesy”.”…” Niemcy mają istotnie wiele interesów gospodarczych poza Europą, także w krajach, które w przyszłości mogą stanowić zagrożenie militarne dla Zachodu. Przychodzi na myśl od razu Iran – gdzie są jednym z największych inwestorów zagranicznych – albo Chiny i Rosja. Czy w razie starcia irańsko-izraelskiego pacyfistyczne Niemcy zachowają neutralność? A co, gdyby Chiny zaatakowały Tajwan, albo Rosja poszła na wojnę z Ukrainą?Nie sugeruję, że któryś z tych konfliktów może albo powinien się wydarzyć. Nie oczekuję też, by Niemcy koniecznie się do któregoś z nich włączyły. Nie chcę, by znów się zbroiły czy wszczynały walki z kimkolwiek. Ale wydaje się dziwne, że prezydent państwa, którego gospodarka zależy od eksportu (w tym do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy), nie ma prawa głośno rozważać militarnych konsekwencji, jakie wynikają z decyzji podejmowanych w kategoriach ekonomicznych. „….( więcej )

 

Cichocki w swoim artykule „ Nowy porządek w Europie„ snuje bardzo niebezpieczne dla Polski i demokracji koncepcje autorytarnej niemieckiej Europy . „….” „Europa nie pogrąży się w ciemności, ale z kryzysu Unii, prawdopodobnie na bazie unii walutowej, może nie całej, wyłoni się jej nowy polityczny i gospodarczy kształt. „….”Z jednej strony mamy tych, którzy coraz głośniej twierdzą, że za fasadą kolejnych programów ratunkowych oraz walki z kryzysem powstaje jakiś rodzaj oświeconej, absolutystycznej władzy z siedzibą w Pałacu Elizejskim oraz berlińskim Kancleramcie – le Groupe de Francfort (Grupa Frankfurcka). Używając UE i MFW, obala on oporne demokratyczne rządy, narzuca drakońskie programy reform, buduje plany nowych europejskich rozwiązań, nie pytając nikogo o zdanie. Jego działania w istocie relatywizują lub całkiem podważają demokratyczną wolność suwerennych państw oraz narodów. „….”jest nią nowa kultura stabilizacji i bezpieczeństwa, o której tak często i tak chętnie w ostatnim czasie mówi Angela Merkel „….”I czy dzisiaj nie da się stwierdzić, że narodowe polityki gospodarcze oraz społeczne, dyktowane przez demokratyczne wyroki obywateli, może i są wyrazem suwerennej wolności, ale w efekcie na południu Europy przyniosły przede wszystkim korupcję, życie ponad stan, bezrobocie, zadłużenie państwa, a dalej stały się śmiertelnym zagrożeniem dla ekonomicznej i społecznej stabilności całej Europy? „…..”Na fundamencie euro, albo na jego gruzach, powinien powstać zarządzany w nowy sposób, bardziej autorytatywnie, obszar bezpieczeństwa, wzrostu oraz rozwoju. Niektórzy nazwą go europejskim państwem rozwojowym, inni przypomną sobie w tym kontekście o starym niemieckim pojęciu Leistungsraum. „….”Chodzi tak czy inaczej o nowy sposób rządzenia, który przywróci wewnętrzną stabilność oraz globalną konkurencyjność. Autorytatywność tego nowego sposobu rządzenia nie musi wcale – i nie będzie – oznaczać łamania prawa. Współcześni filozofowie polityki z różnych stron, Habermas, Gray czy Rawls, już dawno odkryli, że możliwa jest autorytatywna władza zachowująca praworządność. Dotąd jednak widzieli ją jako fenomen możliwy tylko poza Europą. Dlaczego jednak w stanie wyższej konieczności, jakim jest kryzys, nie miałaby zawitać także do nas? „. „…(więcej )

 

 

 

Rafał Otoka-Frąckiewicz Rozmowa z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, specjalistą od Dalekiego Wschodu ….„Tanie Chiny się skończyły „…”Środki  na  bezpiekę  są  większe  niż  na  armię.  W  wielkich  chińskich  miastach  to  widać  i  czuć.  Ale  w  Chinach  nie  ma  systemu  totalitarnego.  Totalitaryzm  oznacza,  że  nie  mamy  żadnych  praw,  a  wszystko  jest  własnością  państwa.  To  epoka  Stalina,  Pol-Pota  czy  Mao  Zedonga  była  totalitaryzmem.  Dzisiejsze  Chiny  są  autorytarne.  Nie  mam  co  do  tego  żadnych  wątpliwości.  A  w  wymiarze  handlu,  wymiany  –  nawet  wymiany  poglądów  prywatnych  –  Chiny  są  wolne. „….”George  Friedman,  szef  Statforu,  twierdzi,  że  Chiny  upadną  w  ciągu  20  lat  w  wyniku  wycofania  się  Amerykanów  z  tego  rynku.  Jak  pan  widzi  to  jego  proroctwo? „….”Śmieję  się.  Proszę  zaznaczyć:  śmieję  się.  „…”Warto  pamiętać,  że  tygodnik  „The  Economist”  ocenia,  że  między  rokiem  2017  a  2022  Chiny  wyprzedzą  Stany  Zjednoczone  w  sensie  nominalnym.  Nie  w  sensie  siły  nabywczej,  bo  tutaj  być  może  już  są  liderem.  Pierwszą  gospodarką  świata. „….”To  był  moment,  kiedy  Chiny  przestały  reformować  komunizm  i  podjęły  z  pełną  świadomością  budowę  kapitalizmu  o  chińskiej  specyfice. „….”Tym  niemniej  jest  jedna  niepodważalna,  i  to  widać  naocznie,  wynika  ze  wszystkich  statystyk,  zestawień:  Chiny  rzeczywiście,  szczególnie  po  2008  r.,  w  kontekście  zachwiania  się  rynków  zachodnich  zdecydowanie,  ale  to  zdecydowanie  się  wzmocniły  w  sensie  gospodarczym. „….”To  jest  konsekwencja  opcji  przyjętej  po  1990  r.  Do  Chin  pojechał  wtedy  Milton  Friedman.  Chińczycy  się  przyglądali,  ale  odrzucili  wszelkie  terapie  szokowe,  wszelkie  konsensusy  waszyngtońskie.  Uznali,  że  państwo  powinno  być  silne,  a  rynek  wspomagający.  A  nie  odwrotnie,  jak  zrobiliśmy  my  na  Zachodzie,  w  tym  w  Polsce.  „….”Chiny  wyprzedzają  Stany  Zjednoczone  i,  jeśli  coś  nadzwyczajnego  się  nie  zdarzy,  staną  się  największą  gospodarką  świata.  Kolejny  element,  niezwykle  ważny  w  tym  kontekście  –  przez  ostatnich  kilkanaście  lat  Chiny  notowały  niebywałe  nadwyżki  handlowe  z  całym  Zachodem,  poczynając  od  Stanów  Zjednoczonych.  Bywały  lata,  i  ten  rok  też  taki  będzie,  że  nadwyżka  chińska  w  handlu  z  USA  wynosiła  300  mld  dolarów.  Czyli  połowę  polskiego  PKB! „….”To  diametralnie  dalekie  od  stanu,  w  jakim  zostawił  Chiny  Mao.

Wszystko,  co  Mao  zrobił,  Teng  Siao  Pinga  wywrócił  jeszcze  przed  Tienanmen.  Natomiast  jako  dobry  komunista  pamiętał  z  lat  50.  hasło,  którego  uczono  wszystkie  dzieci  i  wszystkich  członków  partii.  Brzmiało  ono:  „Związek  Radziecki  dziś  to  nasze  jutro”.  25  grudnia  1991  r.  Związek  Radziecki  przestał  istnieć.  Teng  Siao  Ping  szybko  sobie  uświadomił,  że  jeżeli  czegoś  nie  zrobi,  to  zawiśnie  na  latarni.  Wobec  tego  już  w  styczniu  i  lutym  jedzie  na  południe  kraju,  jak  niegdyś  cesarze,  i  tam  ogłasza  zupełnie  inny  pakiet  reform.  Nie  mówi  tego  wprost,  ale  jest  jasne:  koniec  z  reformami  komunizmu,  bo  komunizmu  już  nie  ma.  Nie  ma  bloku  wschodniego,  nie  ma  Związku  Radzieckiego,  skończmy  rozmawiać  na  ten  temat.”…”Po  pierwsze,  że  rozwiązań  nie  należy  szukać  na  Zachodzie,  a  więc  żaden  tam  waszyngtoński  konsensus.  Rozwiązań  trzeba  szukać  w  Chinach  i  wśród  wschodnioazjatyckich  tygrysów.  Szczególnie  w  Singapurze,  gdzie  panują  silna  ręka,  jedna  władza  i  wolny  rynek. „….”Istotą  sprawy  jest,  że  ówczesny  premier  wybrał  najpierw  2  tys.  firm  państwowych,  potem  ograniczył  to  do  600,  a  na  koniec  zostawił  200.  Na  wzór  japońskich  i  południowokoreańskich  czeboli  zaczęła  się  budowa  wielkich  konglomeratów  państwowych,  wspierana  przez  państwo.  To  powiązane  z  nim  przedsiębiorstwa  kapitalistyczne.  Czyli  przeciwieństwo  konsensusu  waszyngtońskiego,  który  stawiał  na  prywatyzację,  liberalizację  i  brak  kontroli  ze  strony  słabego  państwa.  Chińczycy  powiedzieli  zupełnie  inaczej:  silne  i  wspierające  gospodarkę. „….”Co  jest  istotne  z  naszej  perspektywy,  Chińczycy  wybrali  siedem  czy  osiem  sektorów,  poczynając  od  banków,  gdzie  nie  mógł  wejść  obcy  kapitał.  A  jeżeli  mógł,  to  tylko  w  drobnym  wymiarze.  Zawsze  bez  pakietu  kontrolnego  akcji.  Bankowość,  lotnictwo  cywilne,  porty  morskie,  telekomunikacja  oczywiście,  przemysł  wydobywczy,  przemysł  petrochemiczny.  To  branże,  w  których  żaden  obcokrajowiec  pakietu  kontrolnego  w  Chinach  nie  uzyska.  Po  prostu  chronią  swój  rynek  i  interesy. „….”Plus  dzierżawa  ziemi,  która  wyklucza  ewentualny  wykup  ziemi  przez  obcokrajowców. To  efekt  jednej  z  nowelizacji  chińskiej  konstytucji.  W  1990  r.  wprowadzono  zapis,  że  ziemię  dzierżawić  można  do  99  lat,  czyli  praktycznie  w  nieskończoność.  Rzadko  kto  przecież  tak  długo  żyje.”….”A  jak  chińskie  państwo  radzi  sobie  z  Tajwanem? Sprawa  ciągnie  się  od  dziesiątek  lat.  Pekin  chce  szybko  zrobić  z  Tajwanu  prowincję  niezbuntowaną  i  niezewnętrzną.  Taką,  która  jest  częścią  imperium.Drugi  Hongkong? Tak,  ale  nie  na  zasadzie  „jeden  kraj,  dwa  systemy”.  Na  zasadzie  porozumienia  pokojowego  między  dwiema  stronami.  Negocjacje  toczą  się  już  od  ubiegłego  roku,  tylko  my  o  tym  na  Zachodzie  nie  za  dużo  wiemy.  Zresztą  ekonomicznie  Chińczycy  już  przejęli  Tajwan.  W  tej  chwili,  według  moich  wyliczeń,  od  16  do  18  proc.  PKB  wyspy  jest  wypracowywane  na  terenie  ChRL.  Czyli  Tajwan  bez  Chin  lądowych  nie  jest  w  stanie  odnosić  takich  sukcesów,  jakie  odnosi.”….”Jak  wygląda  kwestia  zadłużenia  Chin? Po  pierwsze,  deficyt  budżetowy  jest  niski.  Spełnia  kryteria  kopenhaskie.  Rzędu  2  proc.,  czasami  nawet  mniej.  Oficjalny  dług  publiczny,  czyli  30  proc.,  może  być  trochę  większy,  gdyby  się  policzyło  wszystkie  prowincje,  które  się  zadłużały.  W  tym  sensie  gospodarka  spełnia  wszystkie  kryteria  stawiane  przez  Unię  Europejską.  Jest  pod  pełną  kontrolą.Całkiem  nieźle,  mając  na  uwadze  zerowy  dług  zagraniczny. Właśnie,  bo  nie  są  zadłużeni.”…”Na  początku  tego  stulecia  Chiny  znajdowały  się  na  szóstej  pozycji,  jeśli  chodzi  o  wydatki  zbrojeniowe.  W  tej  chwili  według  tych  samych  danych  są  już  na  pozycji  drugiej.  Ale  nadal  jeszcze  wydają  na  zbrojenia  sześć  razy  mniej  niż  Amerykanie.  To  ponad  100  mld  dolarów  plus  część  ukryta,  bo  Pekin  nie  wszystko  przecież  ujawnia.  Co  więcej,  teraz  zapanował  trend,  bardzo  eksponowany  przez  nowego  szefa  państwa,  żeby  Chiny  były  obecne  również  na  morzach.  Nie  życzą  już  sobie,  by  cały  Pacyfik  kontrolowali  Amerykanie.  I  to  już  jest  bardzo  poważna  sprawa. „….”Dlatego  Chiny,  gdzie  mogą,  uciekają  od  dolara.  Podpisały  już  teraz  wielkie  porozumienia  z  Brazylijczykami  w  ramach  grupy  BRICS.  To  umowy,  w  których  walutami  są  chiński  juan  i  brazylijski  real.  Nawet  z  Australijczykami  podpisali  kontrakty  rozliczane  w  juanach.  Zresztą  od  euro  również  uciekają.  Sądzę,  że  dziś  Chinom  nie  zagraża  nikt  z  zewnątrz,  łącznie  z  Amerykanami.  Chiny  mogą  się  tylko  wywrócić  od  wewnątrz. „….”Mam  tu  trzy  książki,  które  odpowiadają  na  pańskie  pytanie.  I  to  w  zupełnie  paradoksalny,  chiński  sposób.  „Kapitalizm  bez  demokracji”,  „Bogactwo  zamienione  we  władzę”,  „Czerwoni  kapitaliści  w  Chinach”.  Z  tych  trzech  książek  wynika  jedno,  że  chińska  klasa  średnia,  czyli  Komunistyczna  Partia  Chin,  ma  interes  w  tym,  żeby  to  się  utrzymało.  To  zaprzecza  wszystkim  zachodnim  teoriom,  które  twierdzą,  że  burżuazja  równa  się  demokracja.  Niekoniecznie. „….”Ale  jak  na  mój  nos,  a  przede  wszystkim  moją  wiedzę  o  Chinach  –  w  listopadzie  coś  z  polityką  jednego  dziecka  w  Pekinie  zrobią. „…..(źródło )

 

Burmistrz Nankinu, miasta leżącego we wschodnich Chinach, Ji Jianye został odwołany ze stanowiska za „poważne naruszenie dyscypliny” – podała prasa państwowa. W taki sposób w komunikatach oficjalnych zazwyczaj określane są przestępstwa korupcyjne.Ji Jianye został też odwołany ze stanowiska wicesekretarza Partii Komunistycznej w Nankinie.Jego odwołanie to kolejna wśród wysokich rangą działaczy Partii Komunistycznej dymisja, przeprowadzona w ramach prowadzonej przez władze kampanii antykorupcyjnej.Nankin (Nanjing), dawna stolica Chin, liczący około 8 mln ludności, jest ośrodkiem administracyjnym zamożnej prowincji Jiangsu. Ji Jianye pełnił urząd burmistrza miasta od 2010 roku.Walka z korupcją nabrała szczególnego znaczenia w Chinach, odkąd w marcu urząd prezydenta kraju objął Xi Jinping. Zapowiedział on zakrojoną na szeroką skalę walkę z korupcją na wszystkich szczeblach władzy. „…(źródło )

 

video Braun i Maciejewski w Opolu

Klub Polonia Christiana w Opolu zorganizował 8 października 2013 r. spotkanie z Grzegorzem Braunem i Gabrielem Maciejewskim. Popularny reżyser oraz bloger znany jako Coryllus rozmawiali o historii Polski i o jej obrazie, spaczonym przez dziesiątki lat fałszywej historiografii. Oto pierwsza część nagrania z tego spotkania.

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

 

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758