HYDE PARK
Like

Żona Sikorskiego nadzoruje Tuska i jego rząd?

07/06/2014
1772 Wyświetlenia
10 Komentarze
34 minut czytania
Żona Sikorskiego nadzoruje Tuska i jego rząd?

Październik 2010 „„W czasie wizyty w Paryżu polski prezydent-historyk udzielił wywiadu francuskiej telewizji. Ku osłupieniu wielu obserwatorów poparł w nim (!) sprzedaż przez Francję okrętów desantowych „Mistral”… Federacji Rosyjskiej!!! …(więcej )

0


 

„Niemiecki publicysta “New York Timesa” wzywa europejskich polityków do wyboru Radosława Sikorskiego na szefa unijnej dyplomacjiWedług piszącego dla “New York Timesa” i “Die Zeit” komentatora Clemensa Wergina, szef polskiego MSZ byłby najlepszym kandydatem do objęcia funkcji wysokiego przedstawiciela ds spraw zagranicznych UE. „…”Autor podkreśla, że Sikorski “nie jest najbardziej dyplomatycznym z dyplomatów” i nie boi się odważnych słów, jak wtedy, gdy ostrzegał Brytyjczyków przed “głupotą” wychodzenia z Unii Europejskiej lub gdy wzywał Niemców do podjęcia przywództwa w obliczu kryzysu. Przypomina również o dobrych kontaktach Sikorskiego w Waszyngtonie i jego doświadczenie, przez co, w przeciwieństwie do Catherine Ashton, nie musiałby się uczyć dyplomacji.Wergin zwraca też uwagę na to, że wybranie Polaka jako czołowego dyplomaty UE byłoby w kontekście sytuacji na Wschodzie mocnym sygnałem wysłanym Rosji.”..(źródło )

„Siergiej Markow napisał też o podróży Sikorskiego do Afganistanu w 1986 r. Szef polskiego MSZ pracował jako dziennikarz dla brytyjskich mediów. Według rosyjskiego politologa, Sikorski od 1984 r. był agentem MI-6 (brytyjskiego wywiadu) i używał zawodu dziennikarza jako przykrywki do wykonywania zadań wywiadowczych w Afganistanie. Rosjanin zarzucił też polskiemu ministrowi, że podczas pobytu w Afganistanie (gdy trwała interwencja wojsk sowieckich w tym kraju) nawiązał on kontakt z CIA oraz z mudżahedinami. „…(więcej )

Przypomnę tutaj expose Sikorskiego z haniebnym fragmentem „Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości. Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę kucentrum decyzyjnemu Unii”….”Załatwiamy bieżące sprawy, takie jak nieskrępowany dostęp statków do portu i przyszłego terminala LNG w Świnoujściu „….( więcej )

lipiec 2013 Sikorski straszył “krwawą łaźnią” na konwencji PO. Co miał na myśli?”…..”“Niektórzy się niecierpliwią, że za długo było w Polsce normalnie.Świerzbi ich, aby kolejne pokolenie Polaków wystawić na jakąś awanturę. A ja mówię: lepsza ciepła woda w kranie niż zimny prysznic albo krwawa łaźnia”– powiedział Radosław Sikorski na ostatniej Konwencji Krajowej PO. „…(więcej )

Sikorski w expose „Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie.W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ.Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…”Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę kucentrum decyzyjnemu Unii”. …..(więcej)

Wikipedia „ Anne Elizabeth Sikorska[1] z domu Applebaum (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – amerykańsko-polska dziennikarka żydowskiego pochodzenia, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. „…”W 2013 uzyskała obywatelstwo polskie „..(źródło )

Anne Applebaum „ Ukraińcy potrzebują nacjonalizmu „….”Niewielkie nacjonalistyczne grupy na Ukrainie mogą być jedyną nadzieją tego kraju na ucieczkę od apatii, drapieżnej korupcji i, w ostateczności, rozpadu „…(źródło )

Październik 2013 Anne Applebaum „ Pojecie Europy Wschodniej przestało być użyteczne po 1989 roku „…”Nie ma sensu mówić o Europie Wschodniej, bo to jest określenie polityczne, opisujące grupę krajów, które pomiędzy 1945 r. a 1989 r. miały podobne systemy polityczne i ekonomiczne. Obecnie stosowanie takiego pojęcia straciło sens. Gospodarczo Polska ma teraz więcej wspólnego z takimi krajami jak Szwecja niż z Albanią, a Niemcy obecnie mają więcej wspólnego z Polską niż z Grecją. Teraz podziały w Europie układają się zupełnie inaczej. „…”Moja książka pokazuje, że komunizm był możliwy do wprowadzenia wszędzie. W 1945 roku zaprowadzono go w bardzo różnych krajach, pod wieloma względami bardzo do siebie niepodobnych, takich jak posthitlerowskie Niemcy, Polska, która miała największy antyhitlerowski ruch oporu, poza Jugosławią, czy Węgry. „…”Kiedy przyjrzymy się działaniom nowych władz w całej Europie Wschodniej, zauważymy pewne różnice wynikające z lokalnej specyfiki, ale podobieństw znajdziemy o wiele więcej. Od momentu przekroczenia granic danego kraju przez posuwającą się w kierunku Berlina Armię Czerwoną, sowieci działali według przygotowanego planu. Policja polityczna, liderzy służb bezpieczeństwa byli szkoleni w Moskwie już pod koniec lat 30. We wszystkich krajach jednym z pierwszych posunięć sowietów było przejęcie radia, jako narzędzia masowej propagandy. Kolejnym posunięciem było przejęcie kontroli nad wszelkimi instytucjami społeczeństwa obywatelskiego, takimi jak stowarzyszenia, harcerstwo, Liga Kobiet. Celem mojej książki jest dokładne opisanie tych poszczególnych „cegiełek” nowego ustroju, a następnie pokazanie, jaki wpływ wywierały na życie codzienne. „…”We wstępie przywołuje Pani cytat z Hannah Arendt, która powiedziała, że powojenna historia krajów bloku wschodniego jest nieinteresująca. Chyba jednak tak nie jest?Anne Applebaum: Myślę, że Arendt nie znała dobrze tej historii. Uznała, że system totalitarny stwarza totalitarnego człowieka, który sam z siebie raczej się nie zmieni. Okazało się jednak, że nie miała racji, że ludzie są jednak bardziej skomplikowani, niż zakładała – można było rano iść na pochód pierwszomajowy, a wieczorem słuchać Wolnej Europy, można było jednocześnie być kolaborantem i umiarkowanym opozycjonistą. Historia krajów bloku wschodniego doskonale pokazuje, jak ludzie reagują na narzucany im totalitaryzm.”...(źródło )

Anne Applebaum „Ludzie z Europy Zachodniej są przeświadczeni,że u nich stalinizm nie byłby możliwy. Nawet nie wiedzą, jak głęboko się mylą.Gdy się czyta o Polsce, Węgrzech, Niemczech czy o Czechosłowacji, to okazuje się, że komunistyczny totalitaryzm można by zainstalować wszędzie, bo ludzka natura jest taka sama„…”W 1989 r., jako młoda dziennikarka, widziałam w Polsce, jak upadał tamten system. Poznałam go na własnej skórze, bo w latach 80. studiowałam historię w Leningradzie.Był tak absurdalny, że oczywiste było, że musi upaść.Ale z upływem lat coraz trudniej było mi zrozumieć, dlaczego komunizm mógł tak długo trwać, gdzie był jego początek i dlaczego ludzie zaangażowali się w jego budowę. (…) ktoś, kto w 1950 roku przyjechałby z Londynu do Warszawy, Budapesztu czy Berlina wschodniego, nie dostrzegłby różnic. To był jeden homogeniczny obszar. Fascynowało mnie, jak to było możliwe. Jak komuniści to zrobili? I to w tak krótkim czasie? „….”Było wiele dobrych powodów, dla których ludzie współpracowali z nową władzą, choć nie wierzyli w ten system – potrzebowali pracy, chcieli iść do szkoły albo na uniwersytet.Ktoś bliski był chory, potrzebował pieniędzy na leczenie, ”jeśli stracę pracę, to on umrze…” itd., itp. Ten system moralnie korumpował, wszystkich wciągał do współpracy.. „…(więcej )

„Anne Applebaum , żona Sikorskiego tak nowy kolonializm jakiemu poddana jest Grecja tak opisuje „ Chociaż nikt nie robi z niej tajemnicy, mało się dotąd mówi o jej politycznym znaczeniu. Nie jest to bowiem zwykły produkt eurokracji. Przypomina raczej akt kapitulacji, który naczelny wódz podpisuje w stojącym w lesie wagonie na zakończenie krwawej wojny.”…” Ale decyzja ta stanowi przejaw czegoś zupełnie nowego. Wprawdzie Unia Europejska od zawsze wymagała od krajów członkowskich rezygnacji z części suwerenności, ale Grecja właściwie nie zachowa już żadnej suwerenności „….”Nie sądzę, by ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że UE ma aż taką władzę nad swoimi członkami. A na pewno nie wiedzieli o tym Grecy.”…” jawne narzucenie Grecji woli UE posłuży także jako ostrzeżenie dla innych,”…” Ale jeśli łamiesz zasady, ryzykujesz znalezienie się pod obcą finansową okupacją. Jeszcze chyba nie ukuliśmy nazwy na to zjawisko – może neo-euro-kolonializm? – ale niepostrzeżenie już nadeszło „….( więcej)

Październik 2010 Anne Applebaum „ ,,, co faktycznie powiedział prezydent / Niemiec /: „kraj takiej wielkości jak nasz, tak skupiony na eksporcie a więc zależny od handlu zagranicznego musi być świadom, że użycie wojska jest konieczne w nadzwyczajnych sytuacjach, by chronić nasze interesy”.”…” Niemcy mają istotnie wiele interesów gospodarczych poza Europą, także w krajach, które w przyszłości mogą stanowić zagrożenie militarne dla Zachodu. Przychodzi na myśl od razu Iran – gdzie są jednym z największych inwestorów zagranicznych – albo Chiny i Rosja. Czy w razie starcia irańsko-izraelskiego pacyfistyczne Niemcy zachowają neutralność? A co, gdyby Chiny zaatakowały Tajwan, albo Rosja poszła na wojnę z Ukrainą?Nie sugeruję, że któryś z tych konfliktów może albo powinien się wydarzyć. Nie oczekuję też, by Niemcy koniecznie się do któregoś z nich włączyły. Nie chcę, by znów się zbroiły czy wszczynały walki z kimkolwiek. Ale wydaje się dziwne, że prezydent państwa, którego gospodarka zależy od eksportu (w tym do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy), nie ma prawa głośno rozważać militarnych konsekwencji, jakie wynikają z decyzji podejmowanych w kategoriach ekonomicznych. „...(więcej )

„„Niemcy to koń trojański Rosji w Europie -mówił szef MSZ Radosław Sikorski zastępcy sekretarza stanu USA. Te ostre słowa dziwią, bo za rządów Donalda Tuska, RP szybko odmroziła stosunki z RFN, co było też zasługą ministra – stwierdza “Gazeta Wyborcza”.Ujawniona przez WikLeaks amerykańska depesza z 2008 r. dotycząca m.in. szczytu NATO w Bukareszcie. “Minister cierpko zauważył, że gdy Polska wchodziła do UE w 2004 r., wielu oskarżało, że jest koniem trojańskim USA w Europie. Ale w NATO jest inny koń trojański” – czytamy w depeszy. Niemcywydają się mieć układ z Rosją” – dodał Sikorski. “A w zamian niemieckie koncerny robią interesy w Rosji na setki miliardów euro” – cytuje autor depeszy ministra.- Źle, że te słowa wyszły na jaw. Znajdą się teraz u nas idioci, którzy powiedzą: “Ci Polacy nie są wcale tacy OK. Za plecami skarżą się na nas Amerykanom” – mówi “GW” niemiecki dyplomata. …wrzesień 2011 ..( więcej )

maj 2006 „ To absurdalne i szkodliwe – oburzają się niemieccy politycy na szefa MON Radka Sikorskiego, który porównał budowę gazociągu bałtyckiego do paktu Ribbentrop – Mołotow. Sikorskiego krytykuje też Komisja Europejska „….”Swego porównania min. Sikorski użył w niedzielę podczas brukselskiego szczytu amerykańskiego-europejskiego. Krytykował budowę przez Rosjan i Niemców gazociągu na dnie Bałtyku. Ponieważ gazociąg połączy obydwa kraje omijając Polskę, kraje nadbałtyckie oraz Białorusi i Ukrainę Warszawa obawia się, że w ten sposób Rosja zyskuje narzędzie pozwalające szantażować sąsiadów zakręceniem kurka w gazociągach lądowych nie czyniąc przy tym szkody Niemcom. Sikorski stwierdził, że “Polska jest szczególnie wrażliwa na punkcie korytarzy i porozumień ponad naszymi głowami”. – To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop – Mołotow. Nie chcemy powtórki – mówił. Powiedział też, że Polska bezskutecznie prosiła kanclerz Angelę Merkel, by wstrzymała inwestycję. „…”Kilkuset zebranych w hotelu Conrad mu przyklasnęło. – Jeśli jeden członek UE podpisuje tak kluczową umowę bez zgody innych członków to nie dzieje się dobrze – komentował pijąc w stronę Niemiec Andris Piebalgs, łotewski komisarz UE ds. energii. „…”Ale gdy porównanie min. Sikorskiego wyszło poza gmach hotelu zrozumienia już nie było. Piebalgs wyparł się, że krytykował Niemcy i gazociąg.”. …(więcej )

marzec 2011 Żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum napisała artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Koniec nuklearnego renesansu ?„ , tezy którego powinno zaniepokoić wszystkich zwolenników modernizacji Polski
Anne Applebaum „ W sposób nieunikniony ogromne koszty utylizacji odpadów spadają na barki podatników, a nie branży energetycznej. Koszty oczyszczenia terenu ze skażeń, nawet w przypadku relatywnie małego wypadku, w końcu ponosi budżet. Również koszty leczenia poniesie w ten czy inny sposób społeczeństwo. Jeśli w Japonii dojdzie do naprawdę wielkiej katastrofy, cały świat zapłaci za to cenę. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Czuję podziw dla japońskich inżynierów walczących ze skutkami trzęsienia od wielu dni. Jeśli ktoś w ogóle może zapobiec katastrofie, to na pewno Japończycy dadzą radę. Ale mam też nadzieję, że fakt, iż o mały włos nie doszło do tragedii, spowoduje, że ludzie na całym świecie zastanowią się dłużej, jaka jest prawdziwa cena energii nuklearnej, i zatrzymają ruszający pełną parą nuklearny renesans.””… (więcej )

I z przemówienia berlińskiego Sikorskiego „Po szóste, że z racji rozmiarów i historii Waszego kraju, ponosicie specjalną odpowiedzialność,aby chronić pokój i demokrację na naszym kontynencie. Jak mądrze stwierdził Jurgen Habermas, „Jeśli projekt europejski upadnie, pojawi się pytanie jak wiele trzeba będzie czasu, aby odzyskać status quo.Przypomnijmy sobie rewolucję niemiecką z 1848 r.: po jej klęsce potrzeba było stu lat, aby doprowadzić do tego samego poziomu demokracji”. „…”Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie:Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności„……”Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy.N ie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom. „ ….(więcej )

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski wezwał Francję do odwołania wartego 1,2 mld dolarów kontraktu na dostarczenie Rosji okrętów desantowych typu Mistral. Pytany przez dziennikarzy “Le Monde’a”, czy Francja powinna dostarczyć Rosji dwa Mistrale, Sikorski odpowiedział: – Nie, ponieważ rosyjscy generałowie już powiedzieli, do czego będą użyte te okręty: do zastraszania sąsiadów Rosji na Morzu Czarnym, czyli partnerów Europy.”...(źródło )

„Prezydent USA Barack Obama przyznał także, że francuskie plany sprzedaży Rosji okrętów desantowych Mistral budzą jego obawy. Lepiej byłoby przycisnąć klawisz pauzy – powiedział po szczycie G7 w Brukseli.Wyraziłem pewne obawy – i nie sądzę, że jestem w tym osamotniony – co do kontynuowania znaczących transakcji dotyczących obronności z Rosją w czasie, gdy pogwałciła ona podstawowe prawo międzynarodowe i suwerenność terytorialną sąsiada – powiedział Obama na wspólnej konferencji prasowej z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.
Uznaję, że to duża transakcja i że miejsca pracy we Francji są ważne. Ale byłoby lepiej przycisnąć klawisz pauzy. Prezydent (Francois) Hollande jak dotąd podjął inną decyzję – dodał amerykański prezydent. Według niego różnice zdań w tej sprawie nie przekreślają współpracy pomiędzy Francją a USA w sprawie sankcji przeciwko Rosji za podsycanie kryzysu na Ukrainie.”…(źródło )

„Rynek e-pożyczek w Polsce nabiera rozpędu. W ciągu roku wartość transakcji może wzrosnąć nawet dwukrotnie.Popularność serwisów w sieci, za pośrednictwem których internauci mogą pożyczać sobie nawzajem pieniądze lub finansować ciekawe projekty, dynamicznie rośnie.”…(źródło )

Arrinera Hussarya to supersamochód skonstruowany przez polską firmę Arrinera Automotive. Nazwa modelu odnosi się do siedemnastowiecznej polskiej kawalerii. Polskie superauto jedzie podbijać rynki USA, Chin i Bliskiego Wschodu. Limitowana wersja będzie kosztować około 200 tysięcy euro”..”Auto napędzać będzie 6,2 jednostka V8 o mocy 647 KM. Przyspieszenie od 0 do 100km/h: 3,2s, prędkość maksymalna 340 km/h.Pierwsze testy kompletnego samochodu mają odbyć się w październiku 2014 roku. Model ma być produkowany od 2015 roku. „..(źródło)

Radosław Sikorski „ Gen. Jaruzelski prosił ich o inwazję, gdyby stan wojenny się nie udał. Stan wojenny był optymalny i dla Jaruzelskiego, i dla Rosjan. Dlatego dostał order Lenina jako jedyny człowiek „..”Nie zgodziliśmy się na zapisy o spółkach rosyjskich… Byliśmy pierwszym rządem, który powiedział, że Polska chce przystąpić do NATO. (…) Wałęsa popełnił błąd, że nie potrafił powiedzieć w sposób uroczysty i uczciwy powiedzieć Polakom, że miał momenty słabości… Gdyby to powiedział, nie musiałby brać udział w takim obaleniu rządu Jana Olszewskiego. ( źródło)

2010 rok Merkel postawiła do pionu Wesołego Bronka Blokuje Gazoport
Na portalu prezydenckim  prezydent .pl  „Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w piątek w Berlinie, że w trakcie rozmowy z kanclerz Angelą Merkel poruszył problemy związane z budową terminalu LNG w Świnoujściu oraz budową Gazociągu Północnego pod Bałtykiem. Według prezydenta, Merkel zapewniła, że sprawy te “idą w dobrą stronę” i są obecnie omawiane na poziomie eksperckim. – W najbliższym czasie znajdą się na poziomie politycznych decyzji, które na pewno będą podyktowane chęcią budowy dobrych relacji polsko-niemieckich – powiedział Komorowski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem RFN Christianem Wulffem.”…” W tym tygodniu pojawiły się informacje, że Niemcy mają wątpliwości dotyczące oddziaływania na środowisko naturalne po ich stronie granicy planowanego w Świnoujściu terminalu LNG, co może wpłynąć na uruchomienie przez Komisję Europejską 80 mld euro dotacji na tę inwestycję”…” Polska z kolei zgłasza zastrzeżenia do planowanej trasy przebiegu rosyjsko-niemieckiego gazociągu pod Morzem Bałtyckim. Zarząd Polskich Portów Szczecin i Świnoujście uważa, że ułożenie rury na głębokości 17,5 metra na odcinku, w którym gazociąg przecina tor podejściowy do portu Świnoujściu, zablokuje rozwój tego portu w przyszłości.”…” Merkel z zadowoleniem przyjęła propozycję Komorowskiego w sprawie zintensyfikowania prac Trójkąta Weimarskiego w celu rozwijania współpracy Niemiec, Francji i Polski.”...(więcej )

2010 rok W Brukseli tuż przed wizyta w Niemczech  faktycznie zaakceptował budowę  gazociągu północnego, który ma zablokować przy okazji gazo port i rozwój Szczecina „„Bronisław Komorowski powtórzył polskie stanowisko, że Polska nie rozumie rachunku ekonomicznego tego przedsięwzięcia. – Ale jesteśmy przekonani, że dzisiaj mamy bardzo dobrą okazję ustanowienia bliższych związków między Niemcami a Polską i chcemy tę okazję wykorzystać, nie koncentrując się zbytnio na bałtyckim gazociągu – zadeklarował. Podkreślił, że decyzja o budowie drogiego gazociągu omijającego Polskę już zapadła i trudno mówić o tym, że obecne władze w Berlinie mogłyby ją zmienić.” ….(więcej

„Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzędu  ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardynała Wojtyły na papieża. S TASI infiltrowało przede wszystkim Solidarność. W czasie stanu wojennego pośród kurierów Solidarności , którzy przesyłali wiadomości z Polski na Zachód byli też agenci STASI. STASI działało w Polsce niezależnie od polskiej bezpieki. Większość zgromadzonych wówczas materiałów podobno zniszczono. Jednak badaczom z dawnego Urzędu Gaucka i obecnego pod rządami Birthler udało się ustalić tożsamość części ówczesnych agentów” ..” wiadomo ,że lista szpiegów STASI na całym świecie znajduje sie od dawna w posiadaniu CIA Dopiero w 2003 roku Amerykanie przekazali część tych informacji rządowi RFN” ..”. Udało się już ustalić nazwiska niektórych posłów do Bundestagu, którzy kiedyś pracowali dla STASI ”…”Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce  zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja… (więcej )

————
Mój komentarz

Nagle Tusk i Sikorski, którzy w serwilizmie wobec Rosji i Niemiec, wobec Putina Merkel nie mieli sobie równych w całej Europie stali się najzagorzalszymi w tejże Europie wrogami Rosji a także najbardziej stawiającymi się Niemcom politykami .
Nagła wolta Tuska i Sikorskiego, oraz odwrócenie przez nich z dnia na dzień sojuszy jest samo w sobie fascynujące . I z pewnością doczeka się niejednego opracowania naukowego . Każdy kto przyjrzy się bliżej temu manewrowi musi się zastanowić jak to jest możliwe

Kryzy ukraiński , zaangażowanie USA i nagła wolta rząd polskiego pokazuje też coś innego. A mianowicie że gdzieś w tle istnieje ośrodek , który koordynuje działania Tuska i Sikorskiego służące Stanom Zjednoczonym

Całe działania Tuska i Sikorskiego ostatnie lata , szczególnie jawny ,obrzydliwy wręcz serwilizm wobec Rosji i Niemiec był ściśle koordynowany z Amerykanami i miał na celu wciągnięcie Niemiec i Rosji w strategiczną pułapkę . USA udały że się z Europy definitywnie wycofują zostawiając ja do dyspozycji Niemcom i Rosji . Postawa rządu Polski , która stała się ostentacyjnie kolaboracyjna uśpiła dodatkowo czujność polskich wrogów .

Nie bądźcie państwo naiwni , nie jest możliwe , aby tak jednego dnia cała elita polityczna ,bo sprawa dotyczy Belwederu , rządu, Sejmu , nomenklatury całej rządzącej partii przekreśliła całą wieloletnią politykę zagraniczną i wewnętrzną .Decyzja zarówno o polityce serwilizmu w stosunku do Rosji i Niemiec jak i później wrogie działania wobec nich musiała zapadać w ośrodku zewnętrznym do rządu .. Strategia tego ośrodka był nastawiona na długie lata. I wcale nie uwzględniała interesu Tusk i Sikorskiego . Gdyby konflikt Ukraiński wybuchł za dwa lata wygrałoby PiS , a kariera zarówno o Sikorskiego jaki Tuska byłaby raczej skończona .

Można przyjąć ,że szarą eminencja rządu Tuska jest Anne Applebaum , żona Sikorskiego , zresztą dużo inteligentniejsza od niego . Bo kto stoi za Sikorskim ,który miał kluczowe stanowiska rządowe zarówno przy Kaczyńskim jak i Tusku , Jak silny musi być Sikorski ,że nawet Kaczyński , który publicznie twierdzi ,że powody usunięcia przez niego Sikorskiego były bardzo poważne , ale nie może ze względu na tajemnice państwową ich ujawnić , boi się zrobić jak as sugestie .

Jeszcze jedna rzecz która przy okazji tej wolty Tuska i Sikorskiego powinna niepokoić Polaków Łatwość z jak steruje i manipuluje się polskimi elitami politycznymi . Sytuacja ta pokazała ,że istnieją techniki zarządzania przez państwa takie jak USA całymi elitami i strukturami politycznym innych państw na skalę, która stawia pytania , czy Polska jest nawet w części suwerenna .

Zresztą aj tak dalej pójdzie to rodzina Applebaum – Sikorskich stanie się dynastią polityczną w Polsce i sam w sobie, dzięki powiązaniom z USA wpływowym ośrodkiem politycznym .

W tym kontekście istotna sprawa jest żalenie się Niemiec ,że otrzymali w spadku po NRD niekompletne akta STASI i ich pretensje do USA ,że posiadają na mikrofilmach kompletne sto procent zasobów STASI i nie chcą ich udostępnić Niemcom

video 25 lat “sukcesów” Jacek Sobala rozmawia z Januszem Szewczakiem, głównym ekonomistą SKOK.
video Czas na Europę Środkową? Wystąpienia dr Piotra Naimskiego, dr hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego i prof. Krzysztofa Szczerskiego z dyskusji “Czas na Europę Środkową?” (Kraków, 30 maja 2014), będącej częścią Kongresu Polska Wielki Projekt. Organizatorami debaty były Ośrodek Myśli Politycznej i Instytut Sobieskiego.
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „

Rozpocząłem pisanie VI rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816