Bez kategorii
Like

Znowu PełO nam zabierze

14/02/2011
253 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

  Wg Gazety Prawnej od 1 lipca 2011 r. zmienią się zasady zaokrąglania w PIT podstawy opodatkowania i podatku przy zyskach osiąganych m.in. z odsetek z lokat bankowych. Będzie to koniec jednodniowych lokat bankowych bez podatku Belki. Dzisiaj podatek od lokat (i nie tylko) jest zaokrąglany do pełnego złotego, a będzie do pełnego grosza, zgodnie z zasadami matematycznymi. Przy dziennym naliczaniu odsetek z lokat bankowych bank wypłacał maksymalnie 2,49 zł skapitalizowanych odsetek, co dzięki obowiązującym zasadom zaokrąglania nie powoduje obowiązku zapłaty 19-proc. podatku. W efekcie np. lokata o wartości do 18 tys. zł (przy założeniu rocznego oprocentowania na poziomie 5 proc.) jest wolna od podatku. Resort finansów zamierza zarobić 540 mln zł. na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat […]

0


 

Wg Gazety Prawnej od 1 lipca 2011 r. zmienią się zasady zaokrąglania w PIT podstawy opodatkowania i podatku przy zyskach osiąganych m.in. z odsetek z lokat bankowych. Będzie to koniec jednodniowych lokat bankowych bez podatku Belki.
Dzisiaj podatek od lokat (i nie tylko) jest zaokrąglany do pełnego złotego, a będzie do pełnego grosza, zgodnie z zasadami matematycznymi. Przy dziennym naliczaniu odsetek z lokat bankowych bank wypłacał maksymalnie 2,49 zł skapitalizowanych odsetek, co dzięki obowiązującym zasadom zaokrąglania nie powoduje obowiązku zapłaty 19-proc. podatku. W efekcie np. lokata o wartości do 18 tys. zł (przy założeniu rocznego oprocentowania na poziomie 5 proc.) jest wolna od podatku.
Resort finansów zamierza zarobić 540 mln zł. na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych. Zarobić, ale oczywiście kosztem obywateli.
Przypomnieć tylko należy, że jednym ze sztandarowych haseł PełO było likwidacja podatku Belki. Tymczasem mamy jak zwykle w czasie obecnych (nie)rządów, kłamstwo i kolejny skok na naszą kasę. 

Inne zapisy autora:

0

Mirek

Czem sie dzieje, ze lud, co tyle ukochal ziemie swoja, który na jej oltarzu zlozyl tyle ofiar i poswiecen (...)czem sie dzieje,ze naród taki przyszedl do upadku? K. Libelt O milosci ojczyzny

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758