HYDE PARK
Like

Zniszczony został główny figurant korupcyjnych powiązań Putina w USA

10/11/2015
605 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Zniszczony został główny figurant korupcyjnych powiązań Putina w USA

2009 — Michaił Lesnin odchodzi z państwowej służby (doradca prezydenta RF). No i dalej zaczyna być ciekawie…
2010-2012 — Wywozi rodzinę do USA w Lipcu
2011 — W Kaliforni zostaje zarejestrowana „Dastel Corporation”, jedynym właścicielem jest Lesnin.
Sierpień 2011 и 2012 — Dastel Corporation zakupuje trzy domy o powierzchni 1200m.kw. na sumę 28 mln$.

0


29 Lipiec 2014 — Senator Missisipi Roger Wicker zwraca się z pytaniem do Prokuratora Generalnego USA Erica Holdera z wnioskiem o wszczęcie postępowania przez Ministerstwo Sprawiedliwości w sprawie legalizowania przez Lesnina dochodów pochodzących z popełnianych przestępstw.
3 Grudnia 2014 — Zastępca Prokuratora Generalnego USA zwraca się do FBI o wszczęcie postępowania karnego w sprawie możliwej próby legalizacji przez Lesnina dochodów z popełnianych przestępstw.

12 Grudnia 2014 — Lesnin pisze podanie o zwolnienie ze stanowiska Prezesa „Gazprom-media”, którym kieruje od Grudnia 2013roku.! 19 Grudnia 2014prośba zostaje spełniona.

Według informacji „Forbes” postanowienie o zwolnieniu Lesnina podpisał osobiście prezydent RF W.W. Putin.

17 декабря 2014 — Lesnin zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu “telemetrii Komitetu Stowarzyszeń przemysłowych”.

Listopad 2015 — Ciało Lesnina zostaje znalezione w jednym z hoteli w Waszyngtonie. Na miejscu śmierci dochodzenie prowadzili pracownicy FBI. Prawidłowym byłoby założenie, że w czasie rozpoczynającego się śledztwa dużo wiedzący Lesnin był gotowy iść na współpracę ze śledztwem, co by znacznie ułatwiło jego sytuację. Do Waszyngtonu zwykle jeździ się nie jak do sanatoriów czy robić biznes a co by „pobałakać” z urzędasami. Jak w całym świecie to bywa. Wszak tam i „headquarter” FBI Там też Ministerstwo Sprawiedliwości, senatorowie, więc jest, z kim i o czym pogadać, bo „stakeholderów” tam ci dostatek. Utwierdzać się w przekonaniu, że to zabójstwo dostatecznych przesłanek nie ma. Mógł on po prostu być znerwicowany, mógł też nadużywać to i owo, mógł mieć problemy ze zdrowiem. Mógł też i popełnić samobójstwo. No, ale jak się nie obrócić to, „smells fishy”. Smrodek się nad tą śmiercią unosi.

Inne zapisy autora:

0

lancelot
lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

 1. pablo3 pablo3

  no tak, ale trupy nie gadaja. a ten, w dodatku wyjatkowo szybko. zreszta w ten sposob mozemy dojsc do wniosku, ze jesli chcial spiewac, to Waszyngton powinien mu zapewnic mozliwosc wystepu. a potraktowali go jak podrzednego artyste. dlaczego? to jest pytanie dla Ciebie, Panie Lancelot.

  0
 2. lancelot lancelot

  Jak to dlaczego? Jak by tak Wiechem pojechać, to chodzi o to co Pan wisz a ja rozumiem ,) Pzdr

  0
 3. Avatar kanton

  Czyżby seryjny samobójca z Polski rozszerzył zakres swojej działalności. Dziwne to :(. A może nie ?

  0
 4. To jest internacjonalista ,) Pzdr

  0
 5. Avatar hedelix

  Ale bzdury! Napisałeś kiedyś Lancelot jakiś tekst i bandyckiej działalności USA jako krwawego wywoływacza wojen czy tylko odwracasz od tego uwagę polskich kmiotków pisząć wymyślone przez siebie czyli kłamliwe teksty o Rosji” “Uczciwa analiza zdarzeń” – dobre!. Jesteś kaczo-rydzykowy pachołek. To była uczciwa analiza zdarzeń. I stul pysk

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816