HYDE PARK
Like

Zmieleni i zagotowani – finał JOW

28/05/2015
530 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Zmieleni i zagotowani – finał JOW

Wypiłem małą kawkę i tak sobie myślę, że szkoda tych resztek wyrzucać, gdyż mogą się do czegoś przydać. Zerknąłem do wujka Gugla i znalazłem informację, co można zrobić z fusami z kawy. Wyszło, że mogę powróżyć z fusów. Ponieważ wróżenie sobie nie działa tą metodą, postanowiłem powróżyć Kukizowi. Dostałem ostatnio na pocztę wytyczne od zmielonych, jaki plan działania mają zwolennicy JOW pod egidą Kukiza na najbliższy czas. Ponieważ plan obejmuje trzy punkty, w związku z tym zamieszałem trzy razy fusami i jakie z tego mieszania powstały efekty, opisuję pod każdym z punktów planu.

0


 

 

1. Nie tworzymy partii politycznej
Ne tworzymy partii politycznej, żadnych STRUKTUR,żadnych pełnomocników  czy władz. To ma być oddolny  Ruch Obywatelski, Ruch Pozytywnej Zmiany i Zdrowego Rozsądku, którego brakuje w polskim życiu publicznym. Wszyscy, którym leży dobro Polski na sercu niech czują się zaproszeni. Działamy razem, oddolnie w swoich małych Ojczyznach. Organizujmy się! W II połowie czerwca spotkamy się  zgodnie z obietnicą w Lubinie!

 

Wróżenie numer 1 – Czapka – to sygnał, że zbliżają się kłopoty.

Cóż to za kłopoty mogą być z tworzeniem oddolnym Ruchu Obywatelskiego? Sprawa jest prosta – brak pieniędzy na wykonanie jakiegokolwiek ruchu faktycznego. Kolejny problem został objawiony w wyborach prezydenckich, a dotyczy głębokiego podziału społeczeństwa. Ruch Obywatelski jest więc niemożliwy do utworzenia, gdy sąsiad z sąsiadem ma różne zdanie na temat polityki. Co? Kargul jest w Ruchu? O nie, niedoczekanie jego – tak to będzie wyglądało z punktu widzenia Władka Pawlaka.

 

2. Referendum i ruchJOW.pl

6 września odbędzie się ważne dla nas referendum, m.in w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. To dla nas Wielka Szansa na mobilizację i edukację naszych Rodaków w kraju i zagranicą. O tym jak ważna jest ta zmiana muszą dowiedzieć się wszyscy  w Polsce. Dlatego polecamy rejestrację na stronie ruchjow.pl  i współdziałanie w kwestii wygrania referendum. Zachęcamy do głosowania,  TAK DLA JOW!

 

Wróżenie numer 2 – Koło – to dobry los, zasłużony sukces.

Nie nie, nie sukces Pawła Kukiza lecz autora referendum. Referendum nie zgromadzi wymagalnej liczby uprawnionych do głosowania.  Co za tym idzie, cały impet związany z promocją JOW będzie musiał być zamortyzowany. Komorowski w ten sposób pozbawi wyborców Kukiza jakichkolwiek argumentów. Chcieli zmian, to wszyscy przecież widzieli, ale społeczeństwo ma to w głębokim poważaniu, albo nie dorosło lub coś takiego. W związku z tym zgromadzeni wokół Ruchu nie zdążą wyartykułować czegokolwiek  innego  społeczeństwu, gdyż za chwilę będą wybory parlamentarne i hasło JOW przestanie działać,więc Kukizowcy także przestaną być potrzebni z punktu widzenia opinii publicznej.

 

3. Regionalni przedstawiciele ds. kontaktów z mediami

W związku z tym, że wiele osób powołuje się teraz na Pawła Kukiza bez wiedzy i zgody, powołamy wkrótce osoby do kontaktów z mediami w danych Regionach. Informacje będą  dostępne na stronie kukiz.org. Nasz przekaz musi być jasny i klarowny, walczymy przecież o zmianę ustrojową, więc przeciwnicy są bardzo mocni.

 

Wróżenie numer 3 – Niemowlę – to seria drobnych kłopotów.

Z mediami wiemy jak jest, a tu potrzebna jest ogromna praca, która dałaby tylko dlatego efekty, gdyby była przeprowadzona przy pomocy wielu spotkań, osobistych kontaktów itd. Na to potrzebne są pieniądze i więcej kleju niż JOW. JOW szlag trafi w referendum, to na kogo i po co mają głosować wyborcy?

 

 

Reasumując, niezbyt dobrze wróży to na przyszłość wszelkim ruchom spod znaku JOW. Nie tędy droga, Pawle i Ruchu, nie idźcie tą drogą, chyba że dołączą się do Was skompromitowani działacze Platformy Obywatelskiej miast i WSI, co zagwarantuje stworzenie Ruchu Obywatelskiego na wzór ORMO.

 

Cóż mogę podpowiedzieć jeszcze, aby poza samym hasłem JOW Ruch mógł powiedzieć coś więcej wyborcom. Proponuję taki oto zestaw zwięzłych haseł:

 

 

Skończmy, skorygujmy i skonfrontujmy.

Na przykład Balcerowicz.

Skończył, skorygował, a teraz konfrontuje.

Sprzedajmy, oddajmy, kupmy i pożyczmy.

Na przykład Balcerowicz.

Sprzedał, oddał, a teraz tylko pożycza.

Wprowadźmy, zmechanizujmy, podnieśmy.

Na przykład Balcerowicz.

Podniósł wydajność z jednego hektara. I przeniósł ją na drugi hektar.

My też:

Podnieśmy, postawmy. Niech se stoi!

A więc:

Skontrolujmy i zapomnijmy.

Złączmy i zerwijmy.

Stwórzmy i zburzmy.

I przejdźmy nad tym do porządku dziennego.

Na przykład Balcerowicz.

Przeszedł.

Do historii.

Ale on tu jeszcze wróci!

 

 

No proszę,  wraca i to w sposób NowoczesnyPL.

 

https://

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816