KULTURA
Like

ZMARŁ TADEUSZ MAZOWIECKI

28/10/2013
1174 Wyświetlenia
25 Komentarze
3 minut czytania
ZMARŁ TADEUSZ MAZOWIECKI

Zmarł Tadeusz Mazowiecki, – znany też od ,,Grubej Kreski”. I powiedzieć tu nie wstyd, – to był Wielki Polski Żyd. Kraj dziękuje mu za zmiany, – że do biedy jest zapchany. I za przemysł rozłożony, – nędzę widać z każdej strony. Za zniszczone też kopalnie, – za Śląsk co wygląda marnie. Za Kraj Żydom co sprzedany, – długi których nie oddamy. I za wielu dziś bogaczy, – i za wyzysk także pracy Za umowy dziś śmieciowe, – za umysły też nie zdrowe. Za umysły zniewolone, – obcych sprawy wywyższone. Za Rząd co jest dziś uległy, – chociaż kraj jest niepodległy. Są w żałobie pogrążeni, – ludzie na bruk wyrzuceni. Rozpaczają dziś bezdomni, – chociaż głodni są przytomni. I stoczniowcy Go […]

0


Zmarł Tadeusz Mazowiecki,
– znany też od ,,Grubej Kreski”.
I powiedzieć tu nie wstyd,
– to był Wielki Polski Żyd.

Kraj dziękuje mu za zmiany,
– że do biedy jest zapchany.
I za przemysł rozłożony,
– nędzę widać z każdej strony.

Za zniszczone też kopalnie,
– za Śląsk co wygląda marnie.
Za Kraj Żydom co sprzedany,
– długi których nie oddamy.

I za wielu dziś bogaczy,
– i za wyzysk także pracy
Za umowy dziś śmieciowe,
– za umysły też nie zdrowe.

Za umysły zniewolone,
– obcych sprawy wywyższone.
Za Rząd co jest dziś uległy,
– chociaż kraj jest niepodległy.

Są w żałobie pogrążeni,
– ludzie na bruk wyrzuceni.
Rozpaczają dziś bezdomni,
– chociaż głodni są przytomni.

I stoczniowcy Go żałują,
– Ci co statków nie budują.
Za zniszczone dzisiaj stocznie,
– teraz Premier więc odpocznie.

Szkoda jest Mazowieckiego,
– zrobił Polsce coś wielkiego.
Dziś jest Polska najważniejsza,
– bo dla Świata coraz mniejsza.

Wielu Go dziś opłakuje,
– płaczą nawet za Nim Zbóje.

28 październik 2013
Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”
Zwany także Trybun Ludowy
Dam Wam tajny numer który,
– dzwoni wprost do mej komóry.
A najlepiej jak się da,
– dam Wam tajne tutaj dwa:
781-096- 772 oraz:782-119-573
Oraz dam wam i gotowy,
– adres mój e-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com

>> CZŁOWIECZY FINAŁ<<

Kiedy stukną w Ciebie progiem,
-to spotykasz się już z Bogiem.
Gdzie ubodzy? gdzie magnaci?
-wokół pełno sióstr i braci.

Wokół pełno jest duszyczek,
-teraz jesteś ,,okruszeczek”.
Wszyscy równi są dla Boga,
-nawet jak Twa trumna droga.

Bóg z uczynków nas rozliczy,
-nawet gdyś był kiedyś niczym.
A więc nie rób głupiej minki,
-liczą się więc Twe uczynki.

Nie zapyta jak mieszkałeś,
-spyta komu dach swój dałeś?
Ani ile zarabiałeś?
-tylko ile rozdawałeś?

Więc pamiętaj to za życia,
-że duszyczka Twoja tycia.
By o Tobie pamiętali,
-nawet wielcy no i mali.

autor:Krzysztof Szczurko ps:KYSY

Inne zapisy autora:

0

Avatar
kysyprzemysl

KYSY Trybun Ludowy Bylem pierwszym zolnierzem Solidarnosci. Strajkowalem w 1974r. W stanie wojennym bylem ok. 80 razy bylem zatrzymywany i karany. Zapraszam do dyskusji.

89 publikacje
4 komentarze
 

 1. Mazowiecki komunistom się nie kłaniał, ba nawet robił z nimi interesy

  0
  • Polacy mają Mazowieckiemu wiele do ” zawdzięczenia”: – pomagał oczyścić kraj z majątku wypracowanego przez wiele pokoleń, Serbowie- za raporty z Bośni, które były podstawą bombardowania Belgradu przez bandytów z NATO – Katolicy -za oczyszczenie kościoła z duchownych patriotów ( bp Kaczmarek) Jest jeszcze wiele większych i pomniejszych “zasług” które należy przypisać zmarłemu.Bandyci i zŁodzieje ,którzy powinni siedzieć w więzieniach, dzięki niemu cieszą nie tylko wolnością i bogactwem ale uprawiają dalszą antynarodową hucpę w Polsce.

   0
 2. Avatar Robercik

  to tylko kropla w morzu potrzeb
  Nie powinno się źle pisać o zmarłych więc na tym poprzestanę .

  0
 3. http://www.youtube.com/watch?v=C9rqR9z0lmQ

  Poszedł do kolegi.
  Niech mu smoła będzie letnią.

  0
 4. Szkod niepowetowanych dla Polski zrobil Wiele…ale
  z drugej strony dzialal dla dobra Zydow (zydkomuny) wiec ma Wiele sukcesow ,

  …niech Mu ziemia lekka bedzie – jakolwiek ja sie nie wtryniam

  0
 5. Statioratio Statioratio

  Ciekawe, co o tobie napiszą cmentarny poeto?

  0
  • Avatar haime

   Nie bądź taki cfany statio ratio. Może i wiersz jest cmentarny ale w dużej mierze oddający JW Tadzia. Z drugiej strony jak się popatrzy co wyprawiają teraz te małpy (świnie) u koryta to zaczynam tęsknić za Tadziem. No ale co się stało…..

   0
 6. No popatrzcie a ja myślałem, że mośki dożywają powyżej setki kurczę nie chce być już, mośkiem 🙂
  Zasłużył się dla Swoich, aby mu w Yad Vashem posadzili lipę za lipne sprawowanie rządów dla narodu Polskiego a wzorowe ku chwale syjonistów.
  Niech mu ziemia lekką będzie, lecz znicza nigdy bym mu nie zapalił

  0
 7. Co mówi Natanek w chwilach prawdy ? Krótko …

  http://www.youtube.com/watch?v=f3RUM7NS_fs

  0
 8. Avatar Andrzej22

  Ech, żeby tak jeszcze Michnik, Smolar..A najlepiej sumptem cała Czerska i Wiertnicza..Wtedy zaświtałaby jutrzenka wolności w Polsce..

  0
 9. Ciekawe,kogo pociagnie za soba,Wojtusia,Cesia bo oni wszyscy w podobnym wieku.Z tego co wiem to juz drugi osobnik od Okraglego stolu…

  0
 10. Avatar Jan Paweł

  Należało by mu życzyc by chociaż dostał się do Czyśca. Chociaż, za tyle Ofiar ,tych niby koniecznych przemian? Za tą teraz kolejną Wielką Emigrację? Za tą wielką teraz Polaków eksterminację?… No, ale to nie nam oceniac… Należy miec nadzieję na Miłosierdzie Boże…
  Ale kto się tam za nim wstawi? by tą niewyobrażalnie cieżką szalę przeważyc…

  0
 11. Avatar marek

  jednego mniejszkoda przydalo by sie jch wiecej nam bylo by lzej

  0
 12. Avatar Van Helsing

  Odszedł Drakula i nie będzie już straszyć porządnych ludzi !
  Eh, przydało by się zrobić jakieś mega polowanie na demony.

  0
 13. Nowa potrawa
  Po śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego mainstreamowe media szydziły promując kaczkę po smoleńsku i zimnego lecha. A teraz może co? Zupa żółwiowa po żydowsku???? dodałbym jeszcze prażone gieremczaki na oleju z kurończyków. Zdrowe, pożywne i nietuczące.

  0
 14. Więcej moich komentarzy na NE, nie chce mi się przeklejać. Polecam.

  0
 15. Anty-polskie ŚCIERWO komunista mazowiecki wprowadzacz nie-legalnej GRUBEJ KRESKI. To ten cyniczny OSZUST i KRĘTACZ t.mazowiecki ponosi co najmniej 25% odpowiedzialności za obecny ZGNOJONY, zdemoralizowany do dna stan Państwa Polskiego jako instytucji oraz totalnie SPONIEIERANIE etnicznych Polaków i polskich obywateli po 1990 roku po OSZUKANIU Polaków przez dalej nie rozliczonego TW bolka wałęse.

  Przeciętny polski obywateli NIGDY nie zapominaj o tym, że tą właśnie KRYMINALNĄ polityczna “GRUBĄ KRESKĘ” wprowadził w życie ten DEGENERAT MORALNY t.mazowiecki, który został wybrany na na tego 1-ego premiera żydo-mafijnej III RP przez tych LUDOBUJCÓW, zbrodniarzy komunistów i żydo-komunistów, którym wcześniej jadł ich plówociny z ich ręki.

  Ta tzw. “GRUBA KRESKA” to zboczony kryminalny, ANTY-prawny ewnement na skale światową wymyślonym i wprowadzonym w życie właśnie przez tego zdemoralizowanego degenerata KOLABORATA komunistycznego t.mazowieckiego, aby wyjątkowo na zasadzie fałszywej selektywności można było bezkarnie deptac Kodeks Prawny pewnej grupie kryminalistów, wzorując się przetransferowanym z PRL-m “morale” do tej nowej zdegenerowanej III RP , aby w tej też III RP żydowskiej republice polskiej NIE ścigac za popełnione BRUTALNE KRADZIRZE oraz ludobujcze ZBRODNIE żydo-komunistów, NIE rozliczać za popełnine brutalne zbrodnie czy kradzieże NOWYCH wyłonionych skorumpowanych urzędników już w tej żydo-mafijnej IIIRP na bazie zafałszowanego “prawa” DZIELACEGO polskich obywateli na dwie KATEGORIE: NIE-tykalnych POLITYCZNYCH RZEZIMIESZKÓW oraz DYSKRYMINOWANYCH PRZECIETNYCH obywateli, a w niej zwłaszcza DRAKOŃSKO traktowanych ETNICZNYCH Polaków.

  Ta “GRUBA KRESKA” wprowadzona przez bezkarnego zdemoralizowanego kryminalistę t.mazowieckiego podzieliła polskich obywateli na DWIE zasadnicze grupy według stosowanej wprowadzonej “etyki” mazowieckiego:

  1. Obywateli którzy NIE podlegają jakiemukolwiek rozliczeniu wobec istniejącego obowiĄzujacego Kodeksu Karnego oraz Konstytucji w Polsce, dlatego oni MOGĄ kiedy tylko chcą ZABIJAĆ, brutalnie okradać innych współobywateli, z pogarda OSZUKIWAĆ, działac też na SZKODĘ wszystkich obywateli przez oficjalnych “polskich” urzędników państwowych jakiego kolwiek szczebla w tej GÓWNIANEJ III RP.

  2. Przeciętnych pozostałych polskich obywateli, którzy są DYSKRYMINOWANI z urzędu i podlegają specjalnym DRAKOŃSKIM bezkarnym zemstom zwłaszcza wobec ETNICZNYCH Polaków, łącznie z ZABICIEM przez tych co podają się za “władze” lub za pomocą zwykłych oszustw, morderstw politycznych dostali do koryta władzy w tej żydo-mafijnej III RP żydowskiej republice polskiej “warszawki”.

  To właśnie ci wszyscy ZBRODNIARZE najbardziej tak uwielbiali oraz teraz płaczą “krokodylimi łzami” za tym śmieciem kolaborantem t.mazowieckim w tej ZGNITEJ śmierdzącej zdemoralizowanej III RP, których nie rozliczono za ludobójcze PZPR-e zbrodnie oraz znęcanie się na innych polskich współobywatelach.

  To ten ŚMIEĆ t.mazowiecki jak został wyznaczony przez żydo-komunistów na premiera przez tych co z cynizmem ZABILI 1.5 miliona etnicznych Polaków po 1945 roku do dzisiaj , a po 1990 roku WYGNALI z Polski na zagraniczna BANICJĘ następne 3 miliony, aby tym żydom pozostałym w Polsce ci KRNĄBRNI Polacy nie przeszkadzali w RABOWANIU Polaków pozostałych w tej III RP RZĄDZONEJ w 90% żydowskich KRWOPIJCÓW.

  Ten pół-żydowski ŚMIEĆ t.mazowiecki identycznie NIE nawidził etnicznych Polaków jak te ANTY-polskie BYDLAKI jak geremek, kuroń, tusk czy komorowski lub TW bolek wałęsa, którzy skorumpowali, totalnie zdemoralizowali już prawie nie istniejacą “polską” instytucję Państwa Polskiego, gdyż oni jako nawaźniejsi urzędnicy zostali PRZEKUPIENI za PIENIĄDZE globalistów i zalegalizowanych złodzeji międzynarodowych.

  To ten prostak, śmiec moralny t.mazowiecki teraz wynoszony na “świetego” przez grasujaca żydo-komunę”, w tym przez tych RZEZIMIESZKÓW ‘platforma obywatelska’ jak tusk czy komorowski co kiedyś NADZOROWALI i dalej nadzorują wprowadzanie w Polsce naczelnej zasady współczesnego kolonializmu XXI wieku:

  DRENOWAĆ ile się DA kapitał słabych państw podległych jak ta GŁUPIA Polska gdzie oficjalna “władza” działa z uśmiechem, z pełnym cynicznym wyrachowaniem na SZKODĘ przeciętnych polskich obywateli, właśnie wzorując się na takich ANTY-polskich bydlakach, którzy dopuścili się WIELOKROTNIE ZBRODNI Zdrady Polskiej Racji Stanu tak jak to robił nigdy nie rozliczony t.mazowiecki czy TW bolek o ZRGOZO dzisiaj lansowani z “wzór” do naśladowania dla młodego pokolenia w lemingowej zgłupiałej III RP tuskowej!

  ZAPLUTY zdrajca t.mazowiecki był, jest i będzie PRZEKLĘTY na ZAWSZE przez UCZCIWYCH polskich obywateli !

  0
 16. Pochowają go zgodnie z tradycją….na siedząco ? Mazowiecki zapytany przez Giedrojcia dlaczego nie interweniuje przy niszczeniu dokumentów o historycznym znaczeniu odpowiedział w Paryżu w 1990 roku/trzeba dotrzymać umowy. Co Wy na to?
  Ulica T. Mazowieckiego w Białymstoku
  http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/spoleczenstwo/ulica-t-mazowieckiego-w-bialymstoku/12843197

  0
 17. „Warto wiedzieć: Fragmenty obszernego artykułu Tadeusza Mazowieckiego (ówczesnego redaktora naczelnego Wrocławskiego Tygodnika Katolickiego) po pokazowym procesie biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka skazanego przez sąd wojskowy na 12 lat więzienia. (…) Na rozprawie sądowej zanalizowana została przestępcza działalność oskarżonych jak i jej skutki. Wychowanie nacechowane podejrzliwością i wrogością wobec postępu społecznego, atmosfera środowiska społecznego rozniecająca lub choćby tylko podtrzymująca bezwzględną wrogość wobec osiągnięć społecznych Polski Ludowej, wpływy polityczne przychodzące z zewnątrz i wyrosła na tym wszystkim błędna postawa polityczna ks. bp. Kaczmarka, która doprowadziła go do kolizji z prawem – oto sumarycznie ujęte przyczyny działalności przestępczej oskarżonych. Doprowadziły one do czynów skierowanych przeciwko interesom własnego narodu. Doprowadziły ks. bp. Kaczmarka do działalności wrogiej wobec interesu narodowego i postępu społecznego w okresie przedwojennym, okupacyjnym i w Polsce Ludowej. Doprowadziły w szczególności nie tylko do postawy przeciwnej nowej rzeczywistości naszego kraju, nie tylko do podrywania zaufania w trwałość władzy ludowej i nowych stosunków społecznych w Polsce, ale i do uwikłania się we współpracę z ośrodkami wywiadu amerykańskiego, które pragnęłyby posługiwać się przedstawicielami duchowieństwa, jako narzędziem realizacji swych wrogich Polsce planów. (…) Dlatego więc nie tylko bolejemy, ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej i kierowały w tej działalności jego postawą. Zadając sobie pytanie, jak się stało, że do tego dojść mogło, widzimy następujące wyjaśnienie. Ku działalności tej kierowało nastawienie wrogie wobec postępu społecznego, wrogie wobec przemian społecznych i broniące dotychczasowego kapitalistycznego ustroju. (..) W szczególności ważne jest wyraźne i stanowcze odcięcie się od tych usiłowań przez władzę kościelną w Polsce – Episkopat, na przeciwstawienie którego interesom naszego narodu i jego nowej drodze rozwojowej liczy wciąż imperializm amerykański (…). Bolesny dla sumień ludzi wierzących proces ks. bp. Kaczmarka dobiegł końca. Wyciągnięcie wniosków z jego przebiegu -jak już podkreślaliśmy -jest konieczne, aby podobna sytuacja nie miała nigdy więcej miejsca (…).”

  0
 18. Wmawia się Polakom, że Mazowiecki to wielki autorytet moralny. Dla wielu, znających historię, tak nie jest. Jego gwiazda świeci fałszywym blaskiem. Ma swoją czarną kartę w historii. W latach 1948–1955 działał w Stowarzyszeniu PAX – zrzeszającym katolików gotowych do współpracy z komunistami. W szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi. W oficjalnych publikacjach poświęconych Mazowieckiemu pomijana jest napisana przez niego w 1952r. książka „Wróg pozostał ten sam”. Choć ukazała się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy, jest dziś skrzętnie przemilczana. Książka była elementem bezwzględnej komunistycznej kampanii wymierzonej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję. Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Gdy Sowieci i ich kolaboranci stosowali wobec podziemia niepodległościowego powszechny terror, Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest rezultatem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują takie ośrodki dywersji jak BBC, Głos Ameryki, czy Radio Wolna Europa. W 1953 będąc redaktorem naczelnym „Wrocławskiego Tygodnika Katolików” opublikował artykuł krytykujący działalność kieleckiego biskupa- antykomunisty- Czesława Kaczmarka. Jego proces pokazowy odbył się w okresie konfliktu episkopatu z władzami popierającymi księży patriotów czyli kolaborujących z władzą komunistyczną w powojennej Polsce. Proces miał skompromitować w oczach społeczeństwa episkopat i Watykan oraz stworzyć grunt pod aresztowanie Wyszyńskiego. Następnym krokiem komunistów w walce z Kościołem było właśnie pozbawienie wolności Prymasa, jakie nastąpiło w cztery dni po ogłoszeniu wyroku w procesie Kaczmarka. Jak zakończyła się ta historia ? Bp Kaczmarek trafił do więzienia na warszawskim Mokotowie, katowni MBP. Przez 2 lata i 8 miesięcy poprzedzających proces był w nieludzki sposób torturowany. Poddawano go wielogodzinnym przesłuchaniom, podczas których był bity i obrzucany obelgami. Dostawał także zastrzyki powodujące zmianę świadomości i utratę pamięci. 22 IX 1953 r. sąd skazał biskupa Kaczmarka na 12 lat więzienia. Wolność odzyskał w grudniu 1956 r. Zmarł w 1963r. W 1990 został uniewinniony. Funkcjonariusze UB, którzy przyczynili się do wyreżyserowania procesu zostali nagrodzeni odznaczeniami i nagrodami pieniężnymi: Złoty Krzyż Zasługi otrzymało 5 osób, Srebrny Krzyż Zasługi – 5, nagrody pieniężne – 33 osoby. Społeczeństwo dla „intelektualistów” pozostało motłochem. A Mazowieckiemu jego haniebna postawa nie przeszkodziła w tym, iż został uznany „autorytetem moralnym”. A raczej dzięki temu nim został. Wszak warunkiem koniecznym zaliczenia w poczet „autorytetów moralnych ” jest jedynie słuszna biografia, a w niej nie może zabraknąć elementu współpracy z komunistami. Mazowiecki wg Waldemara Łysiaka to jeden z czterech jeźdźców apokalipsy Polski. Są to : Kuroń, Lewartow vel Geremek, Dikman vel Mazowiecki i Szechter vel Michnik. Teraz pora na Aaaaadasia. To są nazwiska największych szkodników, twórców sprzedajnej i złodziejskiej III RP.

  0
 19. Avatar AS (LN - Lewica Narodowa)

  Był premierem z łapanki. On się do tego nie nadawał. On nie miał o tym zielonego pojęcia. Tak jak i cała ta ekipa. Prawica zrobiła bardzo głupi błąd przejmując od razu całą władzę i będąc do tego kompletnie nieprzygotowaną. Narozrabiała w ten sposób ile mogła i jak mogła. Dokładnie to śledziłem. Pamiętam jak w 81 Rakowski pisał: “Wy nie jesteście gotowi do przejęcia władzy. Jesteście marzycielami, nie macie kadry, nie macie nic. Same chęci to za mało. Jak przejmiecie władzę zrujnujecie kraj.” Jego słowa stały się ciałem. Kraj jest w ruinie. Niestety. Anglosasi by tak nie zrobili. Są bardzo pragmatyczni. Nie brali by wszystkiego na raz, ale po kawałku. Jak tak patrzę wstecz, Lewica po 45-tym zrobiła to mądrzej. Przez parę lat dała dojść ludziom do siebie. Powinien być taki przerywnik. Żeby ludzie złapali oddech. Tu tego nie było. Od razu był szturm. Były na ten temat przedruki anglosaskiej prasy. Ale nikt się nimi nie przejmował. Mamy co mamy, czyli bryndzę z galeriami handlowymi. Tak jak kiedyś budowle barokowe. I obok nich wegetację pańszczyźnianą. To właśnie Polska Prawico, zgotowałaś to swojemu narodowi. Nigdy już nie wyplącze się z długów. Czy o to Ci chodziło?

  0
 20. Avatar Tomasz

  zdechlo zawszone zydowskie truchlo
  SWIETUJMY
  nareszcie zdechla najwieksza zydowska kurwa w polsce
  chuj ci w ryj zydowski skurwysynu, szkoda ze tak pozno zdechles wszarzu

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816