HYDE PARK
Like

Zmagania Pucharu Billie Jean King już wkrótce!

27/10/2021
439 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Zmagania Pucharu Billie Jean King już wkrótce!

Nowy termin finału Pucharu zbliża się wielkimi krokami Puchar Billie Jean King Cup (dawniej Puchar Federacji) to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowych tej jesieni. Finałowe rozgrywki miały się pierwotnie odbyć wiosną 2020 roku w Budapeszcie, jednak z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 i twardy lockdown, zostały one przełożone o rok. Niestety w kwietniu 2021 sytuacja pandemiczna również nie była wystarczająco stabilna. Odbyły się wówczas mecze na niższym szczeblu, a dalsze rozgrywki przełożono do Czech na 1-6 listopada 2021 roku. Przygotuj się do nie i kliknij tutaj by wytypować wyniki. W spotkaniu weźmie udział 12 najlepszych zespołów tenisowych na świecie. Podzielone one zostały na 4 grupy. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach, wystąpią w półfinałach. Nowa nazwa rozgrywek pochodzi […]

0


Nowy termin finału Pucharu zbliża się wielkimi krokami

Puchar Billie Jean King Cup (dawniej Puchar Federacji) to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowych tej jesieni. Finałowe rozgrywki miały się pierwotnie odbyć wiosną 2020 roku w Budapeszcie, jednak z uwagi na wybuch pandemii COVID-19 i twardy lockdown, zostały one przełożone o rok. Niestety w kwietniu 2021 sytuacja pandemiczna również nie była wystarczająco stabilna. Odbyły się wówczas mecze na niższym szczeblu, a dalsze rozgrywki przełożono do Czech na 1-6 listopada 2021 roku. Przygotuj się do nie i kliknij tutaj by wytypować wyniki.

W spotkaniu weźmie udział 12 najlepszych zespołów tenisowych na świecie. Podzielone one zostały na 4 grupy. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach, wystąpią w półfinałach.

Nowa nazwa rozgrywek pochodzi obecnie od nazwiska słynnej amerykańskiej zawodniczki Billie Jean King ur. 1943 r. W swojej karierze wygrała ona 39 wielkoszlemowych turniejów. Jest także działaczką, która od lat czynnie wspiera sport kobiecy i stanowi inspirację dla wielu zawodniczek. Warto zaznaczyć, że to pierwszy przypadek, w którym światowe zmagania drużynowe otrzymały nazwę od nazwiska kobiety.

Polska w walce o Puchar Billie Jean King

Wiosną bieżącego roku rozegrano mecze barażowe. W Bytomiu polskie tenisistki pokonały Brazylijki 3:2, zyskując tym samym awans do finału, który będzie miał miejsce w 2022 roku. Nasze rodaczki Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch odniosły sukces w deblu. Ich rywalkami były: Carolina Meligeni Alves, Luisa Stefani.

W trakcie turnieju Magdalena Fręch wygrałą z Laurą Pigossi 4:6, 6:3, 7:6, z Alves 6:4, 6:3. Carolina Meligeni Alves pokonała naszą Katarzynę Kawę 3:6, 5:7, a Laura Pigossi Urszulę Radwańską 6:7 (9-11), 6:3, 2:6.

Grupy Billie Jean King Cup 2021

Tytuł mistrzowski Pucharu należy aktualnie do Francuzek. Jako członkinie grupy A zmierzą się z Kanadyjkami oraz tenisistkami z Rosji. Tym razem starcie będzie ograniczone do 2 singli i debla (zwykle były to 4 single i debel).

W grupie B Australijki zmierzą się z Belgijkami oraz Białorusinkami.

W grupie C powalczą Amerykanki z Hiszpankami i Słowaczkami w grupie D zaś Czeszki, Niemki i zawodniczki ze Szwajcarii.

Billie Jean King Cup Play-Offs Heart Award

Specjalną nagrodę dedykowaną zawodnikom o szczególnym zaangażowaniu otrzymała wiosną tego roku Kanadyjka Leylah Fernandez. Kanadyjki wygrały z zawodniczkami z Serbii 4:0. Leylah Fernandez pokonała w rywalizacji o Play – Offs Heart Award Magdalenę Fręch z Polski, Katie Poulter z Wielkiej Brytanii i Ukrainkę Elenę Svitolinę. Zwyciężczyni zdobyła nagrodę pieniężną, którą przekazała wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.

Magdalena Fręch otrzymała nominację za zdobycie 3 punktów dla zespołu polskiego. Jeden z nich zyskała w deblu, dwa zaś w singlach. Już sama nominacja jest niesamowitym dowodem uznania. Fręch to druga Polka, która została zaszczycona takim wyróżnieniem. W latach 2013 – 2014 miała tę przyjemność Agnieszka Radwańska.

Ashleigh Barty nie zagra w finałach

Dużym zaskoczeniem było ogłoszenie, że liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty z Australii nie zagra w turnieju w Pradze. Mistrzyni tegorocznego Wimbledonu odpadła na początku września w trzeciej rundzie US Open.
0

kampanieonline

239 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758