Media Watch i recenzje
Like

Złoty POciąg

12/09/2015
974 Wyświetlenia
5 Komentarze
4 minut czytania
Złoty POciąg

Pojawiające się w mediach informacje o wałbrzyskim „złotym pociągu” nie była tzw. ściemą. I chociaż w nowo odkrytych podziemiach nic już nie ma poza wrakiem lokomotywy i kilkunastu wagonów, trzeba pamiętać, że ładunek, tuż po II turze wyborów prezydenckich, został wydobyty i spoczywa odpowiednio zabezpieczony w podziemiach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tak przynajmniej wynikałoby z oficjalnych deklaracji pani premier Ewy Kopacz (z domu Lis) popartych przez PSL.

0


0004L68PBWMF7SGT-C317-F3

Sobota, 12 września 2015 roku obfitowała w deklaracje. Konkretne, oparte na głębokich analizach ekonomicznych, poparte autorytetem licencjusza „Jacka” Rostowskiego, zwanego „profesorem”.
Ale nim zapoznamy się z realnymi obietnicami PO pochylmy się przez chwilę nad koalicjantem.
Stworzenie pół miliona miejsc pracy i 50 tys. nowych miejsc w żłobkach, 150 mld zł inwestycji w rolnictwie, bezpłatne leki dla seniorów, 1900 zł płacy minimalnej oraz 1200 zł emerytury minimalnej – to założenia deklaracji programowej PSL, do której dotarła PAP.
(…) Dokument jest podzielony na cztery części – dotyczące wsparcie dla rodzin, przedsiębiorców, rolników, a także część zatytułowana “liczby nie kłamią”, w której ludowcy deklarują m.in., że stworzą 500 tys. miejsc pracy.
W rozdziale zatytułowanym “dla nas najważniejsza jest polska rodzina” politycy PSL napisali, że dzięki środkom unijnym stworzą “50 tys. nowych miejsc w żłobkach i 70 tys. nowych miejsc w przedszkolach“, zapewnią “bezpłatne podręczniki i obiad dla każdego dziecka w szkole“, bezpłatne leki dla seniorów, emeryturę po 40 latach pracy i 0 proc. VAT na artykuły dziecięce. Ludowcy dodają też, że są za wprowadzeniem płacy minimalnej wysokości 1900 zł i emerytury minimalnej równej 1200 zł.

.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/psl-obiecuje-stworzenie-500-tys-miejsc-pracy-i-150-mld-zl-inwestycji-na-wsi/lz75sj

.

https://www.youtube.com/watch?t=153&v=vN836CEhcZ0

..

Zastanawia mnie, dla kogo mają być szykowane nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach. Czyżby było to powiązane z rzeczywistym rozmiarem oczekującej nas fali emigrantów? Bo przecież osiągnięty, przede wszystkim dzięki aktualnej koalicji, przyrost naturalny, wymaga raczej likwidacji tych jeszcze istniejących, a nie tworzenia nowych.

fotolia_zloto_sztabka_625

Drugi koalicjant, PO, ustami Ewy Kopacz (z domu Lis), idzie dalej.
Otóż do powyższych dojdzie likwidacja składek na ZUS i NFZ, a ok. 3.000.000 Polaków otrzyma bony refundacyjne leki.
I równy dla wszystkich podatek w wysokości 10%.
Te propozycje w odróżnieniu od obietnic przedwyborczych PiS są realne, gdyż były opracowane przez Mateusza Szczurka i Janusza Lewandowskiego, wg Kopaczowej „dwóch największych liberałów i największych sknerusów”.
Nasi bezwzględni liberałowie – bo wiecie, ze liberałowie są bez serca – przynieśli bardzo konkretne rozwiązanie, przynieśli prawdziwy projekt, a nie pierścionek z tombaku jak PiS-ie; projekt wielkiej zmiany filozofii podatkowej w Polsce.
Tak jest, proszę państwa.

Oceniany na ok. 3-5 bilionów zł projekt PO-PSL jest realny, natomiast PiS-owski, 100 – krotnie mniejszy, to tylko przedwyborcza hucpa bez finansowego pokrycia.

Zdaniem premierzycy, rzecz jasna.
Nie ulega więc wątpliwości, że rząd PO-PSL odnalazł „złoty pociąg”.
Tylko posiadanie ok. 2500 ton* czystego kruszcu oraz Bursztynowej Komnaty pozwoli sfinansować obiecane zmiany.
Inaczej się nie da.
PO prostu.

10624080_696197627181570_8823179225309349152_o


Ps.: Jak tak dalej pójdzie, to już niedługo Ewa Kopacz pokaże nam mapę Polski z zaznaczeniem, w których rzekach płynąć będzie miód, a w których mleko.
Pod warunkiem wybrania PO-PSL na kolejną kadencję.

..

..

współpraca mentalna: flame

12.09 2015

____________________________________________
* http://inwestycje.mennica.com.pl/poradnik-inwestora/notowania/

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816