BIZNES
Like

Złoty Cyborg

27/09/2017
343 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Złoty Cyborg

Kapituła Złotego Cyborga działająca pod patronatem Sekcji Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN wyróżniła prof. Ryszarda Katulskiego tytułem „Lidera Polskiej Teleinformatyki” i Statuetką „Złoty Cyborg”.zloty cyborg

Profesor Katulski, kierownik Katedry Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych WETI PG, otrzymał tytuł oraz nagrodę za innowacyjne prace w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej i kompatybilności elektromagnetycznej w sieciach radiokomunikacyjnych, w tym opracowanie bezprzewodowego monitoringu zagrożeń.

– Opracowany pod moim kierunkiem system pozwala zdalnie, w czasie rzeczywistym kontrolować potencjalne zagrożenia o dowolnym charakterze, na przykład skażenia lub zanieczyszczenia powietrza. Przy użyciu sieci odpowiednio rozmieszczonych sensorów, także mobilnych, dokonuje on akwizycji danych pomiarowych drogą radiową. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu możliwe jest prowadzenie kontroli stanu zagrożenia na bieżąco – tłumaczy prof. Katulski.

Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas XXXIII Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki, najstarszej i najważniejszej dla środowiska telekomunikacyjnego w Polsce konferencji naukowej. Prof. Katulski został zaproszony do wzięcia udziału w Sympozjum jako gość honorowy.

„Złote Cyborgi” to nagrody przyznawane od 1998 roku podczas KSTiT. Ich laureatami są osobistości wyróżniające się w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym lub menadżerskim. Statuetka to dowód uznania dla działalności na rzecz branży teleinformatycznej w Polsce.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217