Komentarze dnia
1

Zło PiS-u

17/03/2018
1617 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Zło PiS-u

Niektórzy uważają, że PiS jest zły. To zła partia, źle rządzi, złe prawo tworzy. Ja się zgadzam z tą opinią, choć w dużym stopniu nie zgadzam się z osobami, które tak uważają. Bo ja uważam, że PiS jest zły z zupełnie innych powodów niż oni.

0


Oni najczęściej stawiają takie zarzuty obecnie rządzącej partii:

Propaganda sukcesu. Pijarowcy PiS-u po prostu manipulują i oszukują. Uwypuklają własne sukcesy, przemilczają porażki. To oczywiste. Tak robią wszyscy politycy w demokracji. To jest zło, ale nie jakieś wyjątkowe. Robią dokładnie to samo co PO, PSL, SLD, AWS etc.

– Fałszywy patriotyzm. Politycy PiS-u udają patriotów poprzez swoją retorykę, operowanie sloganami i symbolami. Odwołują się do narodowych emocji. Kładą nacisk na polskość i akcentują narodowość. Tym się różnią od innych partii. Ale w praktyce są tak samo ulegli międzynarodowym układom jak inni.

– Polityka międzynarodowa. Nikt nie lubi PiS-u – i oficjele Unii Europejskiej, i rząd Izraela, i wielu polityków USA i najbliżsi sąsiedzi – Ukraina, Rosja, Litwa. To się odbija na całej Polsce. To różni PiS od PO, bo ich lubili za posłuszeństwo. Ale w praktyce to i tak nic nie zmienia – ciągle prowadzimy politykę wasala.

– Ustrój państwa. PiS jakoby psuje prawo, zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, atakuje sędziów, łamią konstytucję. Robią dokładnie tak samo jak wszystkie inne rządzące partie w Polsce, które zmieniały i naginały prawo. Falandyzacja jest u nas powszechna. Prawo jest coraz gorsze.

– Gospodarka i media. PiS obsadza wszystkie możliwe stanowiska w biznesie i mediach swoimi ludźmi. To znów nic wyjątkowego – tak robią wszyscy. Nepotyzm i korupcja to naturalne elementy każdej demokracji.

 

Moim zdaniem te wszystkie wymienione powody są trzeciorzędne. Najważniejsze zło PiS-u polega na tym, że są socjaldemokratami, że skrupulatnie realizują tę ideologię w Polsce. A więc akceptują socjalizm, który jest w Polsce budowany w postaci kapitalizmu państwowego. Najbardziej destrukcyjnymi elementami tego socjalizmu to ZUS, NFZ i edukacja. To są nadal dziedziny tkwiące głęboko w PRL. Służba zdrowia, szkolnictwo i ubezpieczenia społeczne to realny socjalizm – reszta, na przykład bankowość, media czy przemysł to kapitalizm państwowy, czyli biznes pod silnym wpływem urzędów państwowych, które część przedsiębiorstw posiadają a resztę koncesjonują, regulują i wysoko opodatkowują. Etatyzm to najbardziej destrukcyjny element ustrojowy realizowany przez PiS. Socjaldemokracja nigdy Polski nie odbuduje – może co najwyżej nadal nas niszczyć i zniewalać.
Nazwy, którymi operuje słownik polityczny w Polsce są kompletnie nieadekwatne do treści. PiS nazywa się ugrupowaniem konserwatywnym, a PO liberalnym. Ale to ściema, bo w praktyce są to partie socjaldemokratyczne.
PiS od PO różni się tylko retoryką, sloganami, zapowiedziami, propagandą, ale w praktyce ich rządy się niczym nie różnią. Wszyscy tak samo realizują socjalizm. Im bardziej szczerze i uczciwie robi to PiS, tym gorzej dla Polski.
Jakby ktoś mi nie wierzył na słowo, to daję odnośnik do notki, w której wymieniłem wszystkie punkty programu socjaldemokracji – przeczytajcie, przemyślcie, i jeśli się ze mną nie zgodzicie, to wskażcie w komentarzu, którego z tych postulatów PiS nie realizuje, nie akceptuje, próbuje obalić: Socjaldemokracja

 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:


Inne zapisy autora:

0

Grzegorz "GPS" Świderski
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

172 publikacje
112 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816