POLSKA
Like

Zjazd Ruchu Oburzonych we Wrocławiu

17/11/2013
1124 Wyświetlenia
3 Komentarze
1 minut czytania
Zjazd Ruchu Oburzonych we Wrocławiu

W sobotę, 16 listopada 2013, we Wrocławiu, w siedzibie Solidarności odbył się Zjazd Ruchu Oburzonych, który zainicjowany został kilka miesięcy temu na spotkaniu w słynnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Po spotkaniu w Warszawie (kilka tygodni temu) oraz spotkaniach w Łodzi i Świdniku k. Lublina jest to kolejna impreza OBURZONYCH. Zjazd Ruchu Oburzonych został zorganizowany przede wszystkim dzięki wysiłkowi organizacyjnemu wrocławskiego przedsiębiorcy Piotra Rybaka.

0


– Powstają struktury OBURZONYCH

 —————————————————————————————————————–

Spotkanie w siedzibie dolnośląskiej Solidarności było kolejnym krokiem w kierunku strukturyzacji ruchu. Teraz mają powstawać kolejne ośrodki w innych województwa, a następnie powiatach i gminach, tak by za rok OBURZENI mogli wziąć udział w wyborach samorządowych, a następnie parlamentarnych. Nie można wykluczyć, iż ruch weźmie udział także w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W Zjeździe Ruchu Oburzonych we Wrocławiu wziął udział m.in. legendarnych przywódca Solidarności Walczącej dr Kornel Morawiecki oraz b. minister rolnictwa Gabriel Janowski.

Uczestnicy zjazdu zgodzili się co do tego, iż jednym z warunków sukcesu wyborczego OBURZONYCH jest zjednoczenie jak największej ilości środowisk, które negatywnie oceniają obecną polską rzeczywistość polityczną, ekonomiczną i kulturową. Przedstawiciel województwa małopolskiego dr Marek Ciesielczyk poinformował o akcjach OBURZONYCH w regionie tarnowskim.

Relacja filmowa ze zjazdu – patrz tutaj:

relacja filmowa ze spotkania dr. Marka Ciesielczyka z mieszkańcami Tarnowa 11 listopada – patrz tutaj:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

153 publikacje
8 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758