Bez kategorii
Like

Zjazd PO – Ergo Arena cz.1

11/06/2011
140 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

Witam, na wyłączność NE, materiały z kongresu PO zamieszczę tylko na łamach tego serwisu. Dziś byłem na kongresie i pragnę podzielić się wrażeniami, ale nie tylko.

0


 Wykonałem kilkadziesiąt zdjęć no i nieco nakręciłem materiału wideo:). Z video będzie chwilowo problem sporo jest na kasecie więc zanim zgram to minie nieco czasu ale wszystko zobaczycie. No cóż sądzę że prawda jest weselsza niż mogłem przypuszczać.

 Niestety z większością tego co zobaczyłem i usłyszałem na zjeździe nie zgadzam się. Każda partia to ludzie, ci na górze i osoby na dole. Ja jestem na tzw. dole  i mogę powiedzieć że poznałem wielu sympatycznych ludzi których bardzo szanuję i cenię. Niestety tego samego niemożna powiedzieć o tzw. górze, a ten zjazd po prostu w mojej ocenie pokazuje jak bardzo salon odizolowany jest od rzeczywistości, pomimo wielkiego zadęcia i patetycznych przemówień to co zobaczycie, ukazuje że życie robi swoje i zaklinanie nie pomoże :).  Niestety mam niesmak dlaczego? to co zobaczyłem na spędzie w Ergo przypomniało mi zjazd KC… a czasami miałem wrażenie że jestem na zjeździe sekty. O tym będzie później, zastrzegam że to co tu opisuję to moja opinia. Na koniec tego wstępu dodam jeszcze jedno, że patrząc dziś na ten cyrk uważam że jak najszybciej powinny zostać wprowadzone JOW, bez tego nic sie nie zmieni. Ryba psuje sie od głowy i ten zjazd w moim przekonaniu to pokazał.

Początek.

Zjazd rozpoczął się około 10.30, Jadąc na miejsce przeżyłem szok. Ilość ludzi była przeogromna, tłumy napływały cały czas, zapowiadało sie na tłok w środku, ale… Zanim do środka dotarłem zatrzymałem się na zewnątrz. Tu działy sie też ciekawe rzeczy.

– Pierwsze, co mnie zaciekawiło to znikome uczestnictwo tzw. osób niezadowolonych. No cóż optymistom od popierania tylko PiS, musze powiedzieć , że jeżeli tak wygląda działanie opozycji to mam wątpliwości o wynik. Sądziłem, że dziś przed bramami Ergo będą tłumy protestujących związkowców, zwolenników PiS ( dziś tam powinni być, ale no cóż), osoby wkurzone na rozpad itp. itd. a co sie okazało, cóż byli ludzie zdeterminowani z stowarzyszenia pustych garnków, pełen mój podziw dla pomysłowości. Niestety zostali potraktowani przez tłum zwolenników PO jak protestujący z namiotu przez uczestników kongresu Korwina:/.

– pojawił się sie transparent z prośbą do premiera. Ale znając życie premier ma to w nosie.

– I.. Pojawili się sie młodzi z SLD na pace wozu, z flagami, transparentem i okrzykami pozdrowień i miłego wypoczynku nad morzem. Chyba całkiem trafnie zauważyli, że ten zjazd to tak naprawdę bardziej pretekst do przyjazdu nad morze niż szczere poparcie dla wodza i paczki:) Ciężko mi nie przyznać im racji.

Pomijając SLD to raczej smutno to się prezentowało, na konwencie padły słowa o dobrobycie, sukcesach i…. To później. Tylko jak się ma to wszystko do reakcji na protestujących w obronie biednych mieszkańców gdańska? Czy ktoś ich zapytał, dlaczego tam są? Nie, zostali skwitowani uśmiechami. To mnie irytowało, postanowiłem to nagrać, mam negatywne nastawienie do PO od dość dawna, ale dziś wszystko, co mną targało, i sprawiło, że sie obudziłem dwa lata temu, teraz było widoczne i jaskrawe aż nadto. Wiem, że sceptycyzm do działań góry, i braku nadziei na zmiany tam na dole jest uzasadniony, a nasi liderzy żyją w świecie abstrakcji i odrealnienia tak daleko idącego, że ich wypowiedzi są tylko świadectwem hipokryzji i nadziei lub przekonania, że my OBYWATELE naprawdę jesteśmy debilami i nie widzimy niczego. Łykamy każdy bzdet i naprawdę kochamy bezgranicznie naszą władzę. Ech , ale z drugiej strony szkoda, że tak mało ludzi przyszło pod arenę i nie pokazało, co sądzą o rządzie pana premiera i jego zapewnieniach (propagandzie). Dziś był na taki czyn najlepszy dzień z wszystkich przed wyborami.

 

Budyń Szkodzi !!! 🙂 no cóż bez dodatkowego komentarza, ludzie walczą o dach nad głową. Niestety prezydent Gdańska z PO ma w nosie problemy tych osób. Dla uważnych to są te osoby które wedle władzy robiły tzw rekonstrukcję Historyczną !! gdy prezydent z budyniem wmurowywali kamień pod bardzo potrzebną inwestycją czyli muzeum solidarności, hmmm szkoda że nie pomyślano o tych biednych co będą mieszkać pod mostem. !!!

Tu widać to co pisałem powyżej, czyli zaciekawienie na zasadzie atrakcji w lunaparku. Ludzie przechodzili obok, spoglądali z uśmiechem, zrobili zdjęcie. Ale nikt nie zainteresował sie dlaczego tu są ci ludzie. Szkoda gadać, można było usłyszeć i zobaczyć uśmiechy, mam nadzieje że nikogo z przybyłych nie dotknie problem mieszkańców Gdańska. Może protestujący mogli rozdawać ulotki? a może rozdawali, byłem tam przez 10 min później poszedłem do ergo. Zdjęcia jednak są filmik też. 

Tutaj wspomniane SLD, z chyba dość trafnym hasłem.

Tutaj widać mieszkańców w proteście rozpaczy jak widać. Cóż skoro pan Adamowicz jako prezydent Gdańska likwiduje szkołę to premier jej nie ocali, tu widać obłudę notabli w kontekście tej fotografii warto przytoczyć słowa pani Hall oraz premiera że szkolnictowo to w Polsce same sukcesy, nigdy tak dobrze nie było !!! więc skoro tak dobrze to czemu szkoły się zamyka? to tylko wierzchołek góry, w ciągu ostatnich 2 lat zamknięto kilkaset szkół podstawowych oraz średnich.

 

Dalszy ciąg niebawem, muszę wyjść zrobić nieco fotek festiwalu filmowego 🙂 specjalnie dla nas a później postaram sie zamieścić kolejne materiały. CDN …

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zwyczajnie normalny

Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

42 publikacje
9 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217