HYDE PARK
Like

Zielona herbata najzdrowszym napojem świata

30/11/2013
1206 Wyświetlenia
9 Komentarze
8 minut czytania
Zielona herbata najzdrowszym napojem świata

Zielona herbata jest najzdrowszym napojem na świecie. Jest pełna przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które mają duży wpływ na organizm. Usprawnia funkcje mózgu, utratę tkanki tłuszczowej, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

0


Zielona herbata jest najzdrowszym napojem na świecie. Jest pełna przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które mają duży wpływ na organizm. Usprawnia funkcje mózgu, utratę tkanki tłuszczowej, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Zielona herbata jest najzdrowszym napojem na świecie. Jest pełna przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które mają duży wpływ na organizm.Usprawnia funkcje mózgu, utratę tkanki tłuszczowej, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i przynosi wiele innych niesamowitych korzyści.

Oto  korzyści zdrowotne zielonej herbaty, które zostały potwierdzone w badaniach człowieka.

1. Zawiera różnorodne bioaktywne składniki które mogą poprawić twoje zdrowie.

Substancje te mogą zmniejszyć powstawanie wolnych rodników w organizmie, chronić komórki od uszkodzenia. Wolne rodniki są znane ze swej roli w procesie starzenia się i powstawaniu wszelkiego rodzaju chorób.Zielona herbata ma również niewielkie ilości minerałów,które są ważne dla zdrowia.

 

2.  Zielona herbata usprawnia funkcje mózgu.

Zielona herbata nie tylko utrzymuje cię w „formie”ale też czyni mądrzejszym. Kluczowym składnikiem aktywnym jest kofeina,  znany stymulant.Nie zawiera jej tyle kawa, ale wystarczająco dużo,by sprawnie reagować  bez powodowania ubocznych skutków „zdenerwowania” jakie związane jest ze zbyt  dużą dawką kawowej kofeiny. Kofeina w mózgu blokowanie adenozynę -hamujący neuroprzekaźnik. W ten sposób, zwiększa sprawność neuronów i stężenie neuroprzekaźników dopaminy i noradrenaliny.Kofeina przyczynia się do poprawy różnych aspektów funkcjonowania mózgu, poprawy nastroju, czujności, czasu reakcji i pamięci.

3. Zielona herbata zwiększa spalanie tłuszczu, zwiększa wydolność organizmu.

Jeśli spojrzeć na listę składników w suplementach wspomagających spalanie tłuszczu, zielona herbata będzie wśród nich. Badania kliniczne potwierdziły: zielona herbata zwiększa spalanie tłuszczu i zwiększa tempo przemiany materii.Kofeina, jak wykazano, prowadzi do poprawy sprawności fizycznej przez mobilizowanie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej i udostępnienie ich do użycia w postaci energii.

 

4. Antoxdanty w zielonej herbacie zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Rak jest spowodowany przez niekontrolowany wzrost komórek. Jest  jedna z wiodących przyczyn zgonów na świecie. Jest wiadomo że zaburzenia oksydacyjne przyczyniają się do rozwoju raka i że przeciwutleniacze mogą mieć działanie ochronne .
Zielona herbata jest doskonałym źródłem silnych antyoksydantów, więc  może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, i wydaje się że tak się dzieje:
Rak piersi:  kobiety,które piły zielona herbata wykazują 22% mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi,
Rak gruczołu krokowego: badania wykazują, 48% mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty, u mężczyzn  mężczyzn pijących zieloną herbatę.
Rak jelita grubego: badania  chińskich kobiet wykazały57% mniejsze ryzyko raka jelita grubego u osób  pijących zieloną herbatę.

5. Zielona herbata spowalnia starzenie mózgu, zmniejsza ryzyko Alzheimera i Parkinsona.

Zielona herbata nie tylko może poprawić funkcjonowanie mózgu w krótkim okresie, ale może również chronić twój mózg w starszym wieku. Choroba Alzheimera jest najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną,w ludzi i najczęstszą przyczyną otępienia.Choroba Parkinsona jest drugą najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną i powoduje  obumieranie dopaminy niezbędnej do produkcji neuronów w mózgu.

6. Zielona herbata zabija bakterie poprawiając higienę jamy ustnej, zmniejszając zagrożenie infekcją.

Zawarte w zielonej herbacie katechiny zielonej herbaty mają dodatkowe skutki biologiczne. Niektóre badania wskazują,że mogą zabić bakterie i hamują rozwój wirusów takich jak wirus grypy, potencjalnie obniżać ryzyko zakażeń.

Badania wskazują,że katechiny zielonej herbaty mogą hamować wzrost mutantów streptococcusa. Konsumpcja  zielonych herbat wiąże sięz lepszą ochroną stomatologiczną i zmniejszeniem ryzyka próchnicy. Kolejną zaletą niesamowitej zielonej herbaty… jest zdolność  redukcji nieświeżego oddechu.

7. Zielona herbata obniża ryzyko cukrzycy.

Istota tej choroby polega na tym,że pojawia się podwyższony poziom cukru we krwi w wyniku insulino oporności  lub niezdolności do produkcji insuliny. Badania pokazują,że zielona herbata może poprawić wrażliwość na insulinę i zmniejszyć poziom cukru we krwi .Badania w Japonii wykazały, 42% mniejsze ryzyko rozwoju cukrzycy typu II,  u tych, którzy pil zieloną herbatę..

8. Zielona herbata może redukować ryzyko chorób układu krążenia.

Choroby układu krążenia, choroby serca i udaru mózgu, są najczęstszymi przyczynami śmierci na świecie. Badania pokazują,że zielona herbata może poprawić niektóre z głównych czynników ryzyka dla tych chorób.
Dotyczy to  cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL i trójglicerydów . Zielona herbata również znacznie zwiększa zdolności przeciwutleniające krwi, która chroni cząsteczki cholesterolu LDL przed utlenianiem, które jest jedną z przyczyn wywołujących choroby serca. Pijący zieloną herbatę mają do 31% mniejsze ryzyko powstania chorób układu krążenia

.

9. Zielona herbata pomaga gubić nadwagę, obniża ryzyko powstawania otyłości.

Biorąc pod uwagę,że zielona herbata może zwiększyć tempo przemiany materii w krótkim okresie czasu, jest oczywiste,że to pomaga stracić nawadze. W kilku badaniach wykazano,że zielona herbata prowadzi do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w obszarze brzucha. Chcąc uzyskać zmniejszenie nadwagi trzeba jednocześnie  pamiętać o ograniczeniu spożycia soli.

 

10. Zielona herbata pomaga żyć dłużej.

Oczywiście wszyscy mamy w końcu umrzeć. To jest nieuniknione. Jednak biorąc pod uwagę,że zielona herbata daje niższe ryzyko chorób układu krążenia i raka, to może pomóc żyć dłużej.
W Japonii w badaniu osób dorosłych które piły dużo zielonej herbaty (5 lub więcej filiżanek dziennie) stwierdzono że były znacznie mniej narażone na śmierć wciągu 11 lat:
Śmierć ze wszystkich przyczyn: 23% niższej u kobiet, 12% niższej u mężczyzn.
Śmierć na choroby serca: 31% niższej u kobiet, 22% niższej u mężczyzn.
Śmierć na udar mózgu: 42% niższej u kobiet, 35% niższej u mężczyzn.

Jak o wszystkich informacji zachwalających dobrodziejstwa produktów tak i do tych należy podejść z pewną rezerwą. Ale kto lubi i pija zieloną herbatę , tego o jej dobrodziejstwach przekonywać nie trzeba.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758