BIZNES
Like

Zgoda, zgoda a Bóg wtedy rękę poda

03/10/2014
1199 Wyświetlenia
12 Komentarze
7 minut czytania
Zgoda, zgoda a Bóg wtedy rękę poda

    Rok 2013 był katastrofalny dla prawicowej bologosfery. Rozpadała się i rozmnażała jakby przez pączkowanie. Skorzystam tu z analiz zacnej blogerki Elig która obiektywnie i subtelnie pokazała zjawiska. „W ciągu roku, od maja 2012 do kwietnia 2013 włącznie, powstało siedem nowych prawicowych portali: Obiektywnie.com.pl, Naszeblogi.pl. Obserwator.com, Kubek Polityczny /część PlWolnosci.pl/, Prawynurt.pl, Ekspedyt.org /Legion/ oraz 3obieg.pl  /NEon24 to Nowy Ekran, który tylko zmienił nazwę/. Z tych siedmiu portali tylko Naszeblogi.pl i 3obieg.pl zyskały znaczną poczytność /w granicach 30-40 tys. odsłon dziennie, dane wg Cubestat.pl/.  Obiektywnie.com.pl ma stabilną choć niszową pozycję i stopniowo się rozwija, a Ekspedyt.org i Prawynurt.pl wciąż raczkują.  Portale Obserwator.com i Kubek Polityczny upadły i zniknęły z sieci, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.” Nasza koleżanka Elig zauważyła […]

0


 

 

Rok 2013 był katastrofalny dla prawicowej bologosfery. Rozpadała się i rozmnażała jakby przez pączkowanie.

Skorzystam tu z analiz zacnej blogerki Elig która obiektywnie i subtelnie pokazała zjawiska.

W ciągu roku, od maja 2012 do kwietnia 2013 włącznie, powstało siedem nowych prawicowych portali: Obiektywnie.com.pl, Naszeblogi.pl. Obserwator.com, Kubek Polityczny /część PlWolnosci.pl/, Prawynurt.pl, Ekspedyt.org /Legion/ oraz 3obieg.pl  /NEon24 to Nowy Ekran, który tylko zmienił nazwę/.

Z tych siedmiu portali tylko Naszeblogi.pl i 3obieg.pl zyskały znaczną poczytność /w granicach 30-40 tys. odsłon dziennie, dane wg Cubestat.pl/.  Obiektywnie.com.pl ma stabilną choć niszową pozycję i stopniowo się rozwija, a Ekspedyt.org i Prawynurt.pl wciąż raczkują.  Portale Obserwator.com i Kubek Polityczny upadły i zniknęły z sieci, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.”

Nasza koleżanka Elig zauważyła też groźne zjawisko, z którym walczyłem (walczyliśmy, bo nie tylko ja) na Neonie, ale występujące wszędzie, tak jakby to była skoordynowana akcja nasyłania trolli oraz sabotażystów mających zadanie zniszczy prawe skrzydło polskiego Internetu.

Wskutek cenzury, „zwijania blogów ” i promowania lewackich i antykatolickich trolli największa i najstarsza platforma blogowa Salon24.pl utraciła większość wartościowych blogerów i 80-90% jej zawartości to w tej chwili sieczka, przypominająca Onet. Specjalnością Salonu24 i reszty portali  stały się też „nawalanki” udające dyskusje. Zjawisko to występuje w dalszym ciągu i na in wsztstkich w zasadzie portalach ale w duchu nowego udałoby  się je skanalizować.

W maju sytuacja była już inna.  Salon24.pl.który odnotowywał 297210 odsłon zjechał na 236634. Oznaczało to spadek o ok. 20%. , jednak w rzeczywistości był on  znacznie większy. Nie pomogło nawet stronicowanie, dzieleni każdej notki na strony po 2500 znaków. Aby przeczytać całość – trzeba kliknąć na każdą z nich z osobna. Skutek był nawet odwrotny i „klikalność” spadła.

Ludzie nie lubią jak się z nich robi idiotów nie tylko przy pomocy zabiegów technicznych ale też gdy sieje się głupią „propagandę”, promuje nachalne  treści bez pokrycia w prawdzie, faktach.

Prawie dwukrotnie wzrosła wówczas ilość odsłon 3obieg.pl – do 69108 oraz naszego NEon24.pl – do 22875. W sumie daje to prawie 92 tys odsłon. Wciąż jednak jest to 2,5 raza mniej niż miał Nowy Ekran przed swym rozpadem w styczniu 2013. ( o tym za chwilę). Dwukrotnie /do 66480/ wzrosła też ilość odsłon portalu Kontrowersje.net, prowadzonego przez Piotra Wielguckiego /Matkę Kurkę/.

Wczoraj zajrzałem na alestat.com ( dziadek Nathanel nie potrafi niestety skopiować wykresów) aby poznać tendencje z ostatnich miesięcy. Przez ostatnie 6 i 3 miesiące sytuacja jest constans.

Niewielką przewagę wykazuje wciąż salon24 ale idące praktycznie równo , ” łeb w łeb” portale : Neon25, 3obieg i Kontrowersje niewiele już odstają. widoczne kłopoty przeżywają Niepoprawni.

Dzisiaj statystyki wyglądają tak;

                    unikalnych wizyt   Dziennie odslon           Alexa rank:   w Polsce:
salon24                28,427                 170,562                 31902              634
Kontrowersje      10,390                   62,340                 87289             1381
3obieg                    6,389                    34,690               124185             2466

Neon24                  6,490                    32,490               132173            1686

Niepoprawni         2,508                    10,032                316387            4936

Nathanel  (NE)        826                       1,137

Podaję liczby dotyczące mnie w oparciu o google analitics, więc mogą się one opierać na innych kryteriach niż Alexy – wyłącznie dla orientacji.  Oczywiście administracja  może dysponować bardziej precyzyjnymi materiałami ,ale myślę że te są porównywalne dla wszystkich portali i oddają tendencje.

Wróćmy jednak, jak obiecałem, do faktów:

Wciąż jest to 2,5 raza mniej niż miał Nowy Ekran przed swym rozpadem w styczniu 2013.”

Pogodził się Kaczyński z Tuskiem? Jasne że nie. Czy jest to możliwe. Jasne że tak. Czy możliwe jest aby antagoniści podali sobie ręce na zgodę? Oczywista, oczywistość. Problem jednak w tym jak do tego doprowadzić.

Wystarczy wziąć kajecik i ołówek i podliczyć. Co prawda matematycznie, na początek jeszcze nie wygląda to genialnie ale połączone siły dają zwielokrotniony efekt. A jeśli wróciliby współtwórcy sukcesu Nowego Ekranu tacy jak : Pietkunowie, Carcinka, Kacper, Słonawski i inni. Gdyby wznowić podjęte wówczas akcje wzmocnione choćby Łazarzowym : „Mandat? Podetrzyj się wezwaniem!”. Połączyć doświadczenia z ciężkich czasów. A przecież takiej technologii jaką by dysponowano nie posiada żaden z konkurentów. Zostaliby zdmuchnięci .

Teraz jest najbardziej właściwy ku temu moment.

Naiwnością byłoby sądzić że dla pogodzenia rozwiedzionych wystarczy odwrócić prześcieradło na druga stronę ( co za skojarzenie). Oczywiście że nie.

Dlatego moja propozycja jest taka. Należy powołać dwa zespoły ekspertów reprezentujące obie strony. Bez udziału zainteresowanych panów Opary i Parola, ba nawet z zakazem wtrącania się ich w negocjacje, zespoły te powinny przygotować wspólny projekt czysto biznesowy. Zamknąć przeszłość bez ustalania winnych, otworzyć nowy rozdział. oszacować „assets” jakie wnoszą dziś obie strony, ustalić zakres odpowiedzialności, praw i obowiązków. Biznes to biznes.

Dopiero wtedy uzgodniony i zatwierdzony przez niezależnych adwokatów kontrakt przedstawić zainteresowanym. Jeśli by go nie przyjęli , no to wiecie co bym powiedział.

Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda…..

Nie będę tu przytaczał wzniosłych haseł by uzasadniać dlaczego tak stać się powinno i dlaczego teraz. To zrozumiale dla każdego odpowiedzialnego Polaka.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758