HYDE PARK
Like

Zgoda (na podatek katastralny) i Bezpieczeństwo (podwyżek wieczystego)

20/03/2015
801 Wyświetlenia
9 Komentarze
0 seconde czytania
Zgoda (na podatek katastralny) i Bezpieczeństwo (podwyżek wieczystego)

Inne zapisy autora: Za tydzień dożynki ElewarruMonika Parafianowicz, wiceprezes ElewarrTrzaskowski podwyższył podatek śmieciowy w WarszawieELEWARR DRUGI ROK Z RZĘDU ZAMKNIE DODATNIO SWÓJ WYNIK FINANSOWYSprzedaż udziałów w Elewatorze Sieradz przez Elewarr była zasadna

0


Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

217 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar MrKuba65

  Jeszcze niech wprowadzą dodatkowy podatek od nieruchomości facetom którzy mają problemy ze wzwodem ( To umożliwi Centralny Rejestr Pacjentów ), i dodatkowy podatek od luksusu dla starców żonatych z młodymi kobietami ( Rysiek Kalisz będzie przeciw ).
  Dla tych którzy maja problemy ze zwieraczami podatek melioracyjny ( choć środowiska homo-niewiadomo będą protestować, bo zwieracze nie działają u nich jak należy z natury upodobań i niewłaściwej nieprzystosowanej przez naturę eksploatacji otworów )
  A wszystkim innym maski p-gaski na ryja i niech bulą od emisji dwutlenku do atmosfery !

  0
 2. Avatar MrKuba65

  Jeszcze niech wprowadza podatek od nieruchomości dla facetów mających problem ze wzwodem ( Centralny Rejestr Pacjentów ).
  Podatek od luksusu dla facetów żonatych z dużo młodszymi kobietami ( Rychu Kalisz będzie przeciw ).
  A reszcie maski p-gaski na ryja z licznikiem wydychanego powietrza żeby policzyć podatek za emisję dwutlenku węgla.
  Podatek upławno-irygacyjny dla homo-niewiadomo którzy generalnie mają problemy ze z zwieraczami z racji upodobań i nieprzystosowania przez naturę do użytkowania otworów ciała.

  0
  • Avatar Makagigi

   Ten podatek tak nas wykastruje, że o wzwodzie należy zapomnieć. Skoro komunizm został obalony, to dlaczego własność nie jest preferowana, a wręcz zarzynana podatkami? Widać system tylko się przebrał w inne szaty i dalej obowiązuje zasada, że lepiej być niż mieć jak głosili i głoszą jego zwolennicy i kontynuatorzy.

   0
 3. Avatar Krzywousty

  Podatek katastralny defacto oznacza że “własciciel” nieruchomości nie jest jej właścicielem a dzierżawcą. “Jego” posiadłość zostanie mu odebrana w momenie zaprezstania płacenia za nią podatku.
  Jest to największy dramat mieszkańców zachodu. Zmuszeni sprzedawać swoje posiadłości kiedy przestaje ich być stać na opłatę podatku. Sprzedawać się przenosić tam gdzie nie mają korzeni, znajomych ale jest… taniej.
  .
  Zapamietajcie sobie jedno, a mogę wam to zagwarantować: raz wprowadzony podatek będzie jedynie szedł w górę i to tak szybko że nic go nie powstrzyma. Każdy samorząd będzie się pod niego podinał i finansował nim swoją niegospodarność.

  0
  • Avatar Makagigi

   Dlatego większość mieszkańców na zachodzie to najemcy lokali mieszkalnych, a nie właściciele. Czyli jak najmniej własności, a zarabiać mają tylko spekulanci od nieruchomości. Być może to wygodne i praktyczne, ale nikt nic po sobie nie pozostawi i stajemy się tylko nawozem historii.

   0
 4. Avatar Katarzyna

  To oznacza, że nie warto się będzie dorabiać. Jeśli ktoś jedno mieszkanie kupi a drugie odziedziczy po rodzicach to będzie łupiony. Czy trzeba będzie brać fikcyjne rozwody?

  0
  • Avatar Makagigi

   Rozwód nie wiele pomoże bo podatku katastralnego się nie uniknie. Drugie mieszkanie otrzymane w spadku po rodzicach będzie zwolnione z podatku spadkowego (dla zstępnych), ale za jego posiadanie trzeba będzie płacić. Podatek katastralny to podatek od wartości i płacą go wszyscy, którzy posiadają jakąkolwiek nieruchomość, gruntową, gruntową zabudowaną, czy lokalową. A wszystko zmierza ku temu by rzeczywiście nie warto było się dorabiać i mieć więcej niż “ustawa” przewiduje. Wszystko co podnosi wartość nieruchomości poprzez np. jej upiększenie czy inwestycje poprawiające funkcjonalność powoduje wzrost haraczu zwanego dla niepoznaki podatkiem. Dlatego jeśli wyłożysz kostką drogę to podnosisz wartość nieruchomości i powodujesz wzrost haraczu. Bo podatkiem winna być obciążona prowadzona na nieruchomości działalność gospodarcza, a nie sam fakt jej posiadania.

   0
 5. Aby tylko gnębić najbiedniejszych

  0
 6. Avatar Miodas

  Problemem jest bardzo słabe zorganizowanie obywateli. Problemem jest niska wiedza (świadomość) powszechna spowodowana “wychowaniem” po wojnie trzech pokoleń na na modłę rządzących. Problemem jest władza przechwycona po II wojnie całkowicie przez żydów chazarskich…
  Dopóki ich nie przepędzimy, nie postawimy przed sądami za przestępstwa i zbrodnie, dopóty walka o sprawiedliwość w Polsce będzie syzyfowa.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816