Bez kategorii
Like

Zero tolerancji dla zła i szatana!

09/08/2012
322 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

„Nie ma tolerancji dla zła i szatana!Zły duch istnieje, zły duch dręczy ludzi, rodziny i społeczeństwa” – mówił w Kielcach bp Kazimierz Ryczan do pielgrzymów XXXI Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę podczas Mszy św.

0 

W homilii bp Ryczan zaapelował do pielgrzymów, aby przed tron Maryi zabrali wszelkie troski, nawet „beznadziejne sprawy” oraz, aby przez Jej wstawiennictwo powiedzieli Jezusowi o „dręczącym katolicki naród złym duchu”, m.in. laicyzmu, alkoholizmu, narkomanii, różnorodnych podziałów.
Skrytykował toczące się „prasowe batalie o usunięcie ciąży na życzenie (…)”, „gejów i lesbijki paradujących w blasku fleszy” i polityków, dyskutujących nad powierzeniem im wychowania dzieci.

,,Madonnę sprowadzono na Stadion Narodowy, by bluźnierczymi piosenkami edukowała Polaków” – mówił bp Ryczan. „Powiedzcie Jezusowi, że zły duch dręczy społeczeństwo, które zapomniało, co to jest dzień święty” – apelował biskup kielecki, krytykując handlujących w niedziele sklepikarzy, szczególnie tych w małych wioskach oraz „supermarketowe świętowanie z hamburgerem i coca–colą”. Zauważył, że Polaków opanował „duch zysku, zarobku, a potem konsumpcji”, którego „drażni Radio Maryja”.

Zdaniem hierarchy, równie niebezpieczny jest duch alkoholizmu i narkomanii, który nie tylko odbiera sens i radość życia, ale „rozkłada najpiękniejsze dzieła”, równie groźny jest „duch podziału”. Zdaniem biskupa – nie chodzi o klasyczny podział na lewicę i prawicę, natomiast „niepokoi duch podziałów, który rodzi wrogie emocje”, m.in. laickości, europejskości, liberalizmu. Reformujemy wszystko poza sobą – zauważył bp Ryczan.

Pielgrzym – „człowiek wiary i modlitwy” wie, że miłość Boga i bliźniego jest najważniejsza. Biskup na koniec zaapelował, aby te wszystkie troski zanieść przed tron Maryi, „która powtórzy Jezusowi: Synu, dręczy ich zły duch”.

Mszę św. koncelebrowali trzej biskupi kieleccy i kilkudziesięciu księży z Kielc oraz kapłani idący z pielgrzymką. Kielce są trzecim dniem na trwającej 8 dni trasie pielgrzymki kieleckiej, która kończy się 13 sierpnia.

 żródło: http://www.diecezja.kielce.pl/

 

Inne zapisy autora:

0

Hania Cieślak
Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758