Bez kategorii
Like

Zbliża się EURO’2012- wielka obława na kibiców.

10/05/2012
249 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

“W obławie wzięło udział 300 policjantów, przeszukano 50 mieszkań i aresztowano 35 osób. POlska POlicja przeprowadziła na miesiąc przed rozpoczęciem ME wielką akcję wymierzoną w piłkarskich chuliganów”- donosi niemiecki Spiegel-Online.

0


"UEFA krytykowała wielokrotnie w przyszłości chuligańskie zajścia na stadionach w Polsce. W odpowiedzi na to polski rząd wprowadził obostrzone przepisy na czas mistrzostw"- oto dalsza część informacji z Polski Spiegla-Online.

Taką informację zamieścił dzisiejszej notce Onet.pl. Notka ta ukazała się pod znamiennym tytułem: "Niemiecka prasa: polski rząd w stanie pogotowia.

Głownym tematem owej notki jest opis sytuacji na Ukrainie i polskie problemy wynikające z bojkotem EURO’2012 na Ukrainie. W drugiej części notki zatytułowanej: :Obława na polskich kiboli" następuje bardzo krótki opis wczorajszych zdarzeń, kiedy to podczas zmasowanej obławy zorganizowanej przez POlską POlicję zostało aresztowanych 35 osób- kibiców drugoligowych klubów: Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice.

Oczywiście poza sensacyjnym tonem niczego więcej nie możemy się dowiedzieć z tej notki. A więc z jakiego powodu zostało zatrzymanych 35 osób oraz o okolicznościach śledztwa dotyczących tego zatrzymania. Sądzić więc można, że jest to jakaś szersza akcja mająca na celu wyłapanie bardzo niebezpiecznych "piłkarskich chuliganów", którzy w przeszlości popadali w konflikt z prawem w związku z ich agresywnym zachowaniem podczas meczów na stadionach.

Ale po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazuje się, że mimo bardzo szeroko przeprowadzonej akcji policyjnej, gdy na jednego zatrzymanego przypadało około 10 funkcjonariuszy sepcjalnych oddziałów policyjnych tzw. "antyterrorystycznych" oraz CBŚ-u, sparwa zatrzymania dotyczy "ustawki" jaka miała miejsce pomiędzy tymi kibicami w 2010 roku.

Pytaniem więc jest dlaczego właśnie wczoraj przy tak znacznym zaangażowaniu specjalnych sił POlicyjnych zostali zatrzymani ci domniemani "piłkarscy chuligani"?

Czyżby  POlski rząd- jak to zauważyli już dużo wcześniej kibice, co jest udokumentowane na przewodnim zdjęciu przy moim post’cie- znalazł nowy sposób na to aby odwrócić uwagę od realnych problemów związanych z niewłaściwym przygotowaniem infrastruktury do Mistrzostw EURO’2012 i niewywiązaniem się z przyjętych wobec władz FIFA obowiązków organizacyjnych rządu polskiego?

Jednocześnie władze koalicyjnego (nie)rządu  PO-PSL mogą tanim kosztem zademonstrować wobec europejskiej opinii publicznej swoją  mimo powyższego dobrą wolę i wielkie zaangażowanie POlegające na sumiennym dbaniu o bezpieczeństwo zagranicznych gości na stadionach podczas EURO’2012 eliminując tzw. kiboli czy też jak ich określono w Spiegel-Online- "piłkarskich chuliganów".

A więc metodą na niedokończone autostrady, przypudrowane dworce i prowincjonalne lotniska oraz…..obrywające się stadionowe sufity jest aresztowanie za ustawki z 2010 roku kibiców. Te nagłośnione za granicą  aresztowanie oraz chucpa z wykorzystaniem przez polskie merdia tematu pobitej w więzieniu byłej premier Ukrainy osadzonej w nim za polityczne przestępstwa ma być pnanceum na odwórcenie uwagi od bałaganu jaki Nam zaserwowały władze PO-PSL przed zbliżającymi się igrzyskami piłkarskimi EURO’2012?

Oczywiście wątku realnego zagrożenia terorystycznymi atakami, przed którymi ostrzega były agent Mossadu Juval Aviv nie wspominam, bo to najprawdopodobniej ten (nie)rząd najmniej obchodzi.

Będzie wstyd, ale to nie Tusk będzie się wstydził…..bo on wstydu nie ma.

 Tu omawiana notka Onet.p: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kapler-idzie-do-sadu-zada-ponad-571-tys-zlotych,1,5126678,wiadomosc.html

a tu prawdziwe okoliczności zatrzymania kibiców Piasta i Pogoni:http://www.mmszczecin.pl/412348/2012/5/9/szczecin-zatrzymania-po-ustawce-kiboli-pogoni-i-piasta-gliwice-ponad–policjantow-w-akcji-film?category=video

Pozdrawiam.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
AdNovum

Jesli chcesz zbudowac dom, który bedzie sluzyl pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

126 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816