BIZNES
Like

Zbieranie butelek i edukacja

21/11/2013
246 Wyświetlenia
11 Komentarze
1 minut czytania
Zbieranie butelek i edukacja

Ostatnio bieda mnie przycisnęła i pomyślałem, że idąc za przykładem menelstwa, będę zbierał butelki. Jadąc na rowerze zobaczyłem, że w krzakach leżą 3 butelki po piwie Perła. Były nawet czyste, więc spakowałem je do plecaka, który zawsze mam ze sobą i pojechałem do domu. W domu umyłem butelki i poszedłęm do supermarketu na zakupy i oddać butelki.Już planowałem jak wydam te całe 1 zł 20 gr, które dostanę za 3 butelki. Wchodzę do sklepu i widzę, ze jest piwo Perła. “Dobra nasza” myślę sobie. Jestem pewien, że 1 zł 20 gr jest już moje. Podchodzę do kasy, wyciągam butelki, a miła pani ekspedientka mówi: “Co mi pan tu przynosi. Te butelki są bezzwrotne.” Poraziła mnie ta wiadomość. Wszystie plany dotyczące wydania 1 zł 20 gr wzięły w łeb 🙁 Ale po tym ciosie naszła mnie taka oto refleksja. Chodziłem do przedszkola, do szkoły podstawowej, do szkoły średniej, na studia (nawet 2 kierunki robięm, ale skończyłem tylko jeden), potem studia podyplomowe, potem doktorat. I co? Uczono mnie tam różnych rzeczy, które mi w życiu do niczego nie były potrzebna jak np. teoria względności Einsteina, albo cykl życiowy stułbiopławów. Ale na żadnym szczeblu edukacji nie dowiedziałem się rzeczy tak ważnej do przetrwania na bezrobociu jak to, które butelki są z kaucją , a które nie :-(.

Źródło http://innywariant.weebly.com/1/post/2013/08/zbieranie-butelek-i-edukacja.html

Inne zapisy autora:

Jack Mac Lase
Jack Mac Lase http://innywaiant.weebly.com

69 publikacje
1 komentarze
 

 1. Statioratio Statioratio

  Oj doktorze, doktorze. A jakby się zamiast pisać doktoraty piwo piło, to by się wiedziało, że butelki perły są bezzwrotne … .

 2. Tytus

  …i dlatego mamy tyle śmieci w lasach i na łąkach…
  W Chorwacji wszystkie butelki są zwrotne, nawet te plastikowe – skupy przyjmują nawet te nadpalone. I problem tych śmieci nie istnieje.

 3. przechodzien

  W Niemczech na każdej metce z ceną napoju jest podana również kaucja. Poza tym na etykiecie butelki tez jest napisana wysokość kaucji. Kaucją są objęte butelki szklane, plastikowe oraz puszki. W każdym sklepie jest automat gdzie wkładam butelkę lub puszkę i dostaje kwitek. Robię zakupy, oddaje kwitek w kasie gdzie pani odlicza mi kwotę z kwitka od zapłaty za zakupy. Sprytne?

 4. Tychikus

  Alkoholowy terror – polecam tym, którzy nie widzieli
  http://www.youtube.com/watch?v=rTYaWoCTb3c

 5. kanton

  A kto dopuszcza aby butelki po piwie były bezzwrotne. Inspekcja Handlowa? Czy potrzebny jest nowy twór administracyjny który by te gówno regulował. Pewnie jakieś gówno w tym temacie powstanie :-(.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217