HYDE PARK
Like

Zawszony kundel

04/03/2014
1026 Wyświetlenia
17 Komentarze
3 minut czytania
Zawszony kundel

Najazd  Rosji na Ukrainę spadł Tuskowi jak z nieba. Ten, to ma szczęście. Wszystkie „przewały” jego gabinetu i rozpaczliwy stan państwa w jednej chwili zostały zepchnięte na bok. I to kiedy? Ano w przededniu kampanii wyborczych i mających się odbyć różnorakich wyborów do wszelakich rad i parlamentów. Ten cyniczny i bezwzględny gracz od razu poczuł pismo nosem i całkowicie zmienił retorykę swoich wypowiedzi.

0


Dotychczas, od lat, zapewniał nas o bezwzględnym bezpieczeństwie Polski, zadekretowanym już na wieki wieków. Teraz nagle zaczął dostrzegać zagrożenia i chwiejną sytuację na arenie międzynarodowej. Jeszcze wczoraj skomlący, uległy i koncyliacyjny wobec Rosji i Putina, dzisiaj pohukuje, wraz z Radkiem Sikorskim, na bolszewickiego satrapę, czując wsparcie europejskich i amerykańskich sojuszników. Po 10 kwietnia 2010 roku położył uszy po sobie i ani myślał występować z wnioskami o wsparcie do NATO, UE i innych euroatlantyckich sojuszników. Tusk nabrał niebywałej pewności siebie. Wczoraj, na przykład, w rozmowie z Tomaszem Lisem oświadczył, że czarny scenariusz, który właśnie rozgrywa się na naszych oczach na Ukrainie, on i jego współpracownicy już dawno przewidzieli. Mało tego, ostrzegał cała Europę i resztę świata o takim rozwoju wydarzeń (a w domyśle, ci idioci nie chcieli mi uwierzyć). Oto geniusz i ojciec narodu. Po latach kłótni i swarów, wyzwisk i inwektyw pod adresem opozycji, dzisiaj Donald Tusk stanął w jednym szeregu z Jarosławem Kaczyńskim. W obliczu nadchodzącego ze wschodu niebezpieczeństwa potrafi przecież działać ponad wszelkimi podziałami. Na wypadek wojny, ciągle potrafi łgać jak pies, zabezpieczył Polsce bezpieczeństwo energetyczne i znakomicie wyszkoloną armię. Nie mówi na jak długo wystarczy zapasów różnorakich paliw, ale wystarczy ich, choćby w jednej chwili ten zbój z Moskwy zakręcił nam wszystkie kurki z gazem i ropą. Oto prawdziwy mąż stanu. Nie kręci się na krześle, nie stuka nerwowo palcami o blat stołu. Błękitna koszula i krawat. Spokój i opanowanie. Polacy tylko ze mną wyjdziecie obronna ręką z tych kłopotów. To ja rozumiem najwięcej z tego, co się dzieje na Ukrainie, a Merkel i Obama rozdziawiają gęby, gdy do nich przemawiam na ten temat. Nie ma lepszych od Tuska w takich pijarowych grach. To on wie, kiedy można wymachiwać szabelką, a kiedy zesrać się ze strachu, ale tak, żeby nikt tego nie zobaczył albo uznał, że to nie było sranie tylko aria operowa.

Polacy nie macie już żadnego wyboru. Tylko Tusk i jego ferajna. Nie ma już opozycji, bo opozycja jest z Donaldem. Wszystko blać, długi, budżety, reformy, korupcję, OFE, emerytury, służbę zdrowia, edukację, sprawiedliwość i niesprawiedliwość. Stańcie teraz w jednym ze mną szeregu, bo ojczyzna w potrzebie. Wczoraj Putina agresora nie było, a ja nie byłem zawszonym kundlem ze śmietnika. A dzisiaj wróg u granic Rzeczpospolitej, a jam bohater ten jeden jedyny i wyśniony!!!

I niech mi ktoś powie, że to nie zadziała…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar MrKuba65

  Jest taka książka – biały kruk pt. “Chciałbym dożyć takich dni” która otwartością opisu naszej rzeczywistości zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Napisana przez starego komucha Albina Siwaka który pragnie zostać następnym na liście “seryjnego samobójcy”, podobnie jak Piotr Jaroszewicz ;
  – fragment –

  Co w tej sytuacji robić? – spytał ktoś z głębi sali.

  – Co robić? – powtórzyła. – Polacy to bardzo dziwny naród. Polakom to trzeba ‘do boląca’ dokuczyć. Tak by to bardzo boleśnie odczuli. Inne narody rozumieją zagrożenie szybciej, bez tych bolesnych doświadczeń. Wy jesteście inni. Ulegacie byle komu i wierzycie byle komu. Oddajecie władzę też byle komu, chociaż wiecie ile zła już wam wyrządzili ci co obdarzacie ich władzą i zaufaniem. U nas musi popłynąć morze krwi i zginąć wielu ludzi, żeby Polacy przejrzeli na oczy. Pytacie co zrobić w tej sytuacji. A jeśli powiem co zrobić to wiem, że tego na razie nie zrobicie, bo nie umiecie kalkulować i myśleć. Taka Islandia potrafiła zrzucić jarzmo międzynarodowych mafijnych karteli bankowych i pociągnęła do odpowiedzialności polityków, za zdradę narodu islandzkiego i państwa islandzkiego. Na czele z premierem tego kraju Geir Haarde. I był to rzeczywiście, pierwszy premier na świecie postawiony przed sądem za przyzwolenie na obrabowanie swego narodu i państwa przez międzynarodowe mafijne koncerny bankowe, co doprowadziło Islandczyków i Islandię na skraj bankructwa. I nie tylko premiera, posadzili na ławie oskarżonych ale i szefów banków takich jak Lehman Brothers i Goldman Sachs. Naród islandzki powiedział: “Ci co doprowadzili Islandię do takiego kryzysu, muszą spłacić sami te długi, bo nie naród je zrobił, a oni”. A u nas? U nas do tego na razie nie dojdzie, bo naród śpi snem błogim. Ale jak się obudzi to zemści się na tych co nie uciekną z Polski

  0
  • Naród sam się nie obudzi. Potrzebuje liderów. A tym bardziej ich potrzebuje jak już zacznie się budzić. Wszyscy świadomi rodacy powinni się jednoczyć i przygotowywać do wyzwolenia naszej ojczyzny.

   0
   • Avatar ajmk

    Byc moze Polska bedzie miala tyle szczasia i po takim postawieniu sie Tuskoja przeciw Rosyji, Putin wyciagnie swojego ASA z rekawa w sprawie Smolenska !? Bo komu jak komu, ale obecnym rzadzacym w Polsce smierc Kaczynskiego byla na reke, a tych ktorzy mieli inne zdanie niz Tusk w sprawie Smolenska, nawiedzil tajemniczy “Samobojca” ! Mniejmy nadzieje ze Putin zacznie slac “podziekowania” Tuskowi i innym gadom.

    0
 2. Avatar Ewa

  mam niestety to samo spostrzeżenie…. :((

  czerwona hołota już w dyskusjach na temat mniej lub bardziej realnej wojny,….

  prowadzi “kampanie wyborczą “….to PRZERAŻAJĄCE co to za sk….le

  0
 3. Niestety taka prawda. jedna z największych kanalii w naszej historii ma największe szczęście. Które takiemu debilowi i nieudacznikowi pozwala tyle lat bezkarnie kłamać, oszukiwać, zdradzać, rujnować i mordować naród. Oczywiście to nie tylko on ale całe TWarzystwo skundlonych KomoRuskich POstalinowskich kanalii.

  0
 4. Niestety, umiejętnie podsycana atmosfera strachu znów odwiedzie Polaków niezdecydowanych od głosowania na partię wolnościową i umocni sitwę na stołkach. Przykre, ale będę powtarzał jak mantrę: Polak musi dostać solidnie pałą prosto w łeb, a i tak nie ma gwarancji że zrozumie i wyciągnie wnioski. O rosyjskim przesileniu będziemy słyszeć jeszcze 2 lata. To lepsze niż sprawa pana T-icza

  0
 5. Avatar Teresa

  Na wybory należy pójść, ale skreślać ich wszystkich, tak przez całe A-4 i dopiero wrzucić do urny, bo jak nie pójdziecie, to oni sami na siebie zagłosują, wrzucając twoją kartę!!!

  0
  • Podpisuje się pod tymi słowami.
   Nie należny olewać wyborów. Należy iść i oddać głos, ale nieważny (skreślając wszystkich). Jest to sygnał dla państwa, że jesteśmy zainteresowani wyborami i uczestnikiem demokratycznego narzędzia ale nie jesteśmy zainteresowani mordami, które nam się podsuwa na kartach wyborczych.
   O ordynacji wyborczej nie wspomnę …

   0
   • Avatar Władimir

    Wręcz przeciwnie! Tylko mizerna frekwencja (tak ok. 5%, a więc oni sami i ludzie z nimi powiązanie) może uświadomić tym sukin…om, że po pierwsze: nie mają jakiegokolwiek mandatu do sprawowania władzy, a po drugie, że choćby półgodzinna akcja na FB czy twiterze może spowodować utworzenie ruchu społecznego, który zmiecie cały ten pookrągłostołowy układ z ziemi. Choć nie możemy też zapominać o ustawie 1066:-(.
    Pamiętaj! Idąc na wybory legitymizujesz ten syf. Informacje o głosach nieważnych nie są przedmiotem rozważań, a jedynie frekwencja i podział głosów. O ile w ogóle nie są fałszowane, bo w tym systemie wszystko jest zakłamane, to i wynik wyborów można ustawić. Wszak nie bez powodu PKW w Moskwie się szkoliła.

    0
 6. Avatar walker

  Oj narodzie leniwy, oj narodzie szczęśliwy bo ciemny… Puki stać cię na Porsche, puki stać cie na wczasy, puki na butelczynę starczy nikt palcem nie kiwnie bo szczęśliwy ,bo zbyt bogaty , bo zbyt leniwy a inny bo biedny nieświadomy i bierny.

  Taka jest nasza mentalność , jeden nie reaguje bo go jeszecze na wszystko stać i nie dociera do niego że to się bardzo szybko może zmienić i ma to w dupie,
  inny nie reaguje bo i tak nikt go nie posłucha, nikt nie zwróci nań uwagi bo on zbyt malućki, biedny bo słaby. Tacy jesteśmy – Polacy Hihii..

  0
 7. Zgodzę się ze Zbigniewem.
  Polacy powinni być (ze względu na swoją krótkowzroczność) bardziej upodleni i bardziej wycyckani. to wtedy może, może ….

  0
 8. Choć nie z mojej bajki oceniam na trzeźwo, że Putin jest trzeźwiejszy niż wszystkie mądre głowy zachodniej Europy co widać, słychać i czuć. Robi co chce a reszta gapi się i pomrukuje od poniedziałku do piątku. Nie dość, że Polską rządzą skundlone chamy durnie i nieudaczniki to jeszcze takie same nieudaczniki chamy i tumany rządzą UE. Tu i tam to są najgorsze miernoty, tumany i nieudaczniki. Kundle na smyczy obcych państw, służb, korporacji. Te kundle potrafią tylko służyć, aportować, siadać i ujadać na polecenie swojego pana. Powstań narodzie, zerwij kajdany, wsadź do więzień tych zdrajców, kundli i chamy. Tylko tak wolność i godność odzyskamy. Putin wie, że Obama wie, że on Putin ma rację. Dziwię się, że w Polsce przymyka się oczy na to co widać na YouTube: Ukraina jest o połowę biedniejsza niż Polska – skąd ci demonstranci na Majdanie mają wyposażenie (ochraniacze i kamizelki kuloodporne, hełmy) za ok. 2000 dolarów? Der Spiegel podaje, że w skład rządu zamachowców weszli ministrowie z “prawicowo ekstremistycznej” (żeby nie przyznać racji Putinowi i nie napisać: faszystowskiej) partii, która powstała jako “Socjalistyczno-Narodowa Partia Ukrainy”, ale przemianowała się na “Swoboda”, a jej trzyosobowa delegacja przebywała w maju 2013r. w gości frakcji neofaszystowskiej NPD w parlamencie krajowym w Dreźnie, RFN. Ta współtworząca rząd zamachowców “Swoboda” oficjalnie utrzymuje, że ukraińska Dywizja Waffen-SS “Galizien” to nie było nic złego, lecz walka na froncie przeciwko ZSRR, że naród to “wspólnota połączona krwią i duchem” (co wyklucza Rosjan, Tatarów itp.) itd. Faszyści wystawiają kilku ministrów, wicepremiera, Prokuratora Generalnego. Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, czyli koordynatorem tajnych służb Ukrainy, został Andrij Parubi, który przeszedł od faszystów do Partii Ojczyźnianej J. Timoszenko, a stanowisko dostał, bo na Majdanie wykazał się jako “Komendant”. – w: “Die fatalen Fehler der Regierung in Kiew”, Spiegel Online z 03.03.2014 Władimir Putin nagle uległ przemianie i z męża stanu przeistoczył się niemal w wilkołaka. W mediach trwają dywagacje, że oszalał, ma raka mózgu, a przynajmniej wypomina mu się przeszłość w KGB, jakież to nieeleganckie… Bo jeszcze nie tak dawno, raptem parę miesięcy temu był przyjmowanym na europejskich salonach, zgłoszonym nawet oficjalnie do Pokojowej Nagrody Nobla wybitnym Przywódcą. Czytaj więcej >> http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4812

  0
 9. Kiedy Ukraińcy wydadzą Iwana Rybczuka mieszkającego w Gruszówce i szczycącego się orderami za ludobójstwo na Polakach, mi. in. za przerżnięcie kobiety piłą? Ten człowiek żyje! Został skazany na kilkanaście lat więzienia, wyszedł po kilku, po czym został “bohaterem” Ukrainy i szerzy ukraiński fanatyzm nacjonalistyczny.

  [“Mamusia nie mogła uciekać. Postanowiłem z nią zostać. Jeden z Ukraińców trzymał mnie za rękę, a trzech położyło matkę na ziemi i zaczęło ją przerzynać! Jak bluznęła krew, mama krzyknęła – Wacek uciekaj! – Wyrwałem się tym bandziorom i zacząłem uciekać. Strzelali za mną, ale nie trafili. Twarze ukraińskich morderców , którzy przeżynali mamę piłą, zapamiętałem na całe życie! Wciąż w moich uszach rozbrzmiewa krzyk mordowanej matki. Niektórych ze zbirów zadających jej śmierć w męczarniach rozpoznałem. Jeden z nich Iwan Rybczuk żyje jeszcze i mieszka w Gruszówce. To on przeżynał matkę piłą.” – wspomina Wacław Gąsiorowski]

  0
 10. Kto jest naszym wrogiem ? “Polakom … zrobimy drugi Katyń” słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem – przywódcą partii “Swoboda “. Stenogram rozmowy pomiędzy liderem ugrupowania „Swoboda” Oleg Tiahnibok i liderem ugrupowania „Prawy sektor” Dmitrij Jarosz . Rozmowa miała miejsce w dniu 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” na ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie / na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii “Swoboda”/. W rozmowie poruszony jest również polski wątek. http://wesservic.livejournal.com/851729.html

  Tłumaczenie własne przytoczonej wyżej rozmowy pomiędzy Tiahnibokiem i Jaroszem w części dotyczącej Polski i Polaków : Oleg Tiahnibok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach . Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne prapolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”. W styczniu polski sejm oskarżył “Swobodę” / ugrupowanie Tiahniboka –przyp. własna/ o prowadzenie antypolskiej polityki. Mnie nazwali antysemitą i russofobem. Tyle szumu było.

  Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA krwi przelali ? Będą podnosić głowę, my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy. Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania. . W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody”to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” / prawdopodobnie chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko -przyp. własna/ znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę. Naród już jest gotów do tego…

  Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza – lidera “Prawego Sektora” i członkowie partii “Swoboda” na czele której stoi Oleg Tiahniobok, a sceneria przypomina marsze niemieckich nazistów. ЕВРОМАЙДАН Нацисты устроили шествие в честь Бендеры!! Киев Украина https://www.savetubevideo.com/?v=VQMiQZYbZPo

  0
 11. Tusk: “Sytuacja jest bardzo groźna i nieprzewidywalna. Niestety wcześniej się pozbyliśmy ludzi wartościowych…. Co znaczą te słowa? O jakich ludziach wspomina Tusk?

  0
 12. Oto jedność w tej JewroUnii: Ministrowie finansów Niemiec i Austrii nie chcą sankcji przeciwko Moskwie. Oświadczyli w Berlinie, że koncentrują się na poszukiwaniu politycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

  Nie powinniśmy obecnie stawiać na pierwszym miejscu sankcji, lecz deeskalację konfliktu

  – powiedział austriacki minister finansów Michael Spindelegger.

  Jak podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble, wszyscy powinni wspólnie zabiegać o osiągnięcie rozwiązania.

  W takiej sytuacji grożenie sankcjami jest nie na miejscu

  – oświadczył Spindelegger.

  Konieczne jest obecnie uspokojenie sytuacji i trzeźwe spojrzenie

  – dodał. Schaeuble zgodził się, że celem jest obecnie “deeskalacja sytuacji”. Podkreślił, że oba kraje są zdecydowane, by “zrobić wszystko co możliwe w celu udzielenia pomocy, także finansowej, znajdującej się w trudnej sytuacji Ukrainie”.

  Rozwiązanie konfliktu możliwe jest tylko wspólnie z Rosją

  – zastrzegł Schaeuble. Przeciwko sankcjom wypowiedział się wcześniej koordynator niemieckiego rządu do kontaktów z Rosją Gernot Erler.

  Dla Niemiec Rosja jest ważnym rynkiem zbytu. W zeszłym roku wartość niemieckiego eksportu do Rosji osiągnęła ponad 36 mld euro. Niemieckie firmy eksportują do Rosji przede wszystkim maszyny (8,1 mld euro) i samochody (7,6 mld euro). Dla Rosji Niemcy są po Chinach najważniejszym importerem. Z kolei Niemcy sprowadziły w 2013 roku z Rosji towary i surowce o wartości ponad 40 mld euro. Najważniejszymi pozycjami są gaz i ropa. Dostawy z Rosji pokrywają ponad jedną trzecią zapotrzebowania Niemiec na te paliwa.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816