HYDE PARK
Like

Zastrzyk nadziei

05/10/2014
2768 Wyświetlenia
27 Komentarze
8 minut czytania
Zastrzyk nadziei

Refleksja na dziś: Dlaczego uczciwy Polak boj się Sądu? Wszak powinien się cieszyć, że ma szansę, iż jego problem zostanie rozstrzygnięty sprawiedliwie?

0


Kiedyś od szlachty, przez łyczków, aż do chłopów ludzie uczciwi ubiegali się o audiencję u Króla lub Księcia licząc na jego mądrość osądu i wymierzenie sprawiedliwego wyroku. Dziś Policja, Straż Miejska, Gminna oraz inne służby nakłaniają niewinnych ludzi do zapłacenia haraczu w postaci mandatu strasząc sądem. Czy nie jest to jednoznaczne świadectwo, iż polski aparat sądowniczy nie ma nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości tylko jest elementem represji władzy nad obywatelem w imię egzekucji wszelkich możliwych (nie ważne czy słusznych) danin?

 

 

Czy wielka determinacja organów ścigania w karaniu obywatela za najmniejsze wykroczenie, bez względu na to czy je popełnił czy nie, przy całkowitej pobłażliwości dla funkcjonariuszy odnośnie przestępstw (czasem nawet 5) przez nich popełnianych nie dowodzi, że wciąż żyjemy w państwie oligarchicznym i należy jak najszybciej zaorać ten system? Czy wymóg, by maż donosił w błahej sprawie mandatowej na żonę, ojciec na dziecko, a babcia na wnuka nie jest kontynuacją bolszewickiego wzorca Pawlika Morozowa? Czy karanie człowieka tylko dlatego, że jest właścicielem pojazdu i nie potrafił udowodnić, że nie pamiętał komu 8 miesięcy temu o godzinie 17.32 udostępnił samochód (zwłaszcza, że kluczyki i kartę rejestracyjną u nich w domu bierze każdy kto potrzebuje) nie jest ewidentnym “domniemaniem winy dla budżetu gminy”?

 

 

Jak traktować autorytet Sądu Najwyższego, który tego nie zauważa, a którego Pierwsza Prezes jest osobą przeciwko, której prokurator prowadził postępowanie o korupcję i nadużycie władzy z tytułu sprawowania funkcji sędziego (postępowanie wciąż trwa choć zawieszone, o czym pisaliśmy na 3obieg.pl).

 

 

Jak traktować “sprawiedliwość” serwowana przez tzw. e-sądy, które żyją ze składanych (po kilkadziesiąt tysięcy dziennie) pozwów firm windykacyjnych w większości z przedawnionymi roszczeniami, które liczą – i słusznie – że nieświadomy obywatel dostając wyrok nakazowy, nie będzie wiedział jak się przed nim obronić i że trzeba samemu POWOŁAĆ SIĘ NA PRZEDAWNIENIE ROSZCZENIA ponieważ inaczej sam sąd nie bierze tego pod uwagę, wyrok się uprawomocni i przyjdzie komornik. Czy nie jest zastanawiające, że od powołania e-sądów obroty firm windykacyjnych (którym nagle zaczęło się opłacać skupywać nieważne roszczenia) zwiększyły się ponad 10-krotnie?

 

 

Czy w takiej sytuacji Polacy rzeczywiście mają do wyboru, dać się ograbiać byle cwaniakowi umiejętnie wykorzystującemu anty-obywatelski system państwowy (temu służą zresztą kłamliwe reklamy takich firm jak Kruk, czy ostatnio Ultimo), albo emigrować tam, gdzie przestrzega się obywatelskich praw? A może czas na obywatelskie nieposłuszeństwo i ponownie opornik w klapie (może być w pisany w wizerunek Temidy z przetrąconym kręgosłupem).

 

 

Ja w każdym razie wszystko co robię, czy zdrowy czy chory, czy w formie www.3obieg.pl czy www.Anuluj Mandat.pl , www.zdrowie.3obieg.pl , czy jeszcze innej (a jestem kreatywny i mam wspaniały zespół) będę realizował w imię Misji uświadamiania obywateli o ich prawach, demaskowania manipulacji, podburzaniu przeciwko wymiarowi niesprawiedliwości, tchnieniu odwagi do walki z systemem, uczeniu skutecznej samoobrony i generowania obywatelskiego nieposłuszeństwa. Wykazywaniu, że jesteśmy niewolnikami za drutami pod prądem, który wcale nie jest zabójczy przy masowych akcjach. I możecie tu liczyć na coraz większą determinację z mojej strony.

 

 

Jedno z moich mediów, które prowadzę czyta ponad 300 tys. osób miesięcznie, system Anuluj-Mandat.pl w 5 miesięcy zdobył 55 tys. polubień na fb, Zdrowie za Zdrowie dopiero się rozwija – to wciąż kropla w morzu potrzeb (50 tys. pozwów do e-sądu potrafi dziennie złożyć elektronicznie duża firma windykacyjna) ale kropla drąży skałę, a ja liczę, że jeszcze wielu z Państwa się do mnie przyłączy i nastąpi taki efekt skali, że osobiste kłopoty zaczną mieć urzędnicy niszczący przedsiębiorców i podatników, funkcjonariusze niegodni munduru, oszuści działający pod skrzydłami wielkich korporacji (windykatorzy, banksterzy), sędziowie nie przestrzegający prawa, członkowie mafii samorządowych, a także politycy będący źródłem robactwa co naszą Polskę toczy i zubaża nasze społeczeństwo.

 

 

Gdzieś tam bowiem, jeden na 10, może 100 jest też i urzędnik, i Policjant, i Prokurator czy nawet Sędzia lub działacz państwowy, który jest po naszej stronie. Na pewnym etapie, przy pewnej skali oddolnego oporu wesprą nas z otwartą przyłbicą, a jeszcze kolejni do nich dołączą po cichu, albo głośniej. Nie wszyscy bowiem dali się zdemoralizować, często tylko zostali wyciszeni lub zneutralizowani. Nie wierzycie? To przypomnijcie sobie, że w 81 roku Solidarność miała swojego człowieka nawet wśród wysokich oficerów SB, a ja osobiście Wam powiem, że od czasu gdy zachorowałem na raka spotkałem się z tak niewiarygodnym poziomem życzliwości, serca i pomocy ze strony obcych mi ludzi, że ogarnęło mnie nieziemskie tchnienie nadziei. I tą nadzieją zamierzam Was Wszystkich zarazić.

 

Tomek Parol

 

Tomek chory

Zdjecie wykonane na ogrodzie moich rodziców 30 wrzesnia br. 3 dni po wyjściu ze szpitala po zakończeniu serii leczenia chemią i naświetlań. Większość raka, w tym najgroźniejszy guz złosliwy już nie istnieje, przerzut zmniejszył się z 3 cm do maleńskiej fasolki i wciąż zanika. Co prawda 2o kg w miesiąc pooszłoo… co prawda jeszcze poparzenia, trudności z mówieniem, bóle, oslabienie, jedzenie przez rurę gastro i odporność zerowa, ale umysł, charakter i chęć życia odnowione jakbym ucałował Święty Obraz Czarnej Madonny, czyli po najlepszym dopalaczu na świecie.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Avatar gniew

  Drogi Panie Tomaszu, jest Pan potrzebny Polskiemu społeczeństwu, tak jak grupie turystów przewodnik na górskim szlaku, niech Bóg Pana prowadzi…..

  0
 2. Ponton Ponton

  Z całym szacunkiem do powyższych poglądów i spostrzeżeń, ale “tyrania status qvo” jest jak mi się wydaje nie do ruszenia! Przez dobrych kilkanaście lat, próbowałem z tym walczyć, zarówno jako przedsiębiorca jak i działacz społeczny. Teraz poczytam ,czasami coś napiszę i siedzę cicho, bo i tak nikt w moim otoczeniu nie jest zainteresowany zmianami, w sposobie sprawowania władzy czy postępowaniu całego otaczającego nas światka! Kumoterstwo,łajdactwo czy powszechna dość zakamuflowana korupcja to chleb powszedni niestety. Smutne wg mnie prawdziwe! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

  0
  • A czy ja napisałem że bedzie prosto i że już coś wzruszyliśmy? Nie takie totalitaryzmy padały jednak… Samotnie nie mamy szans, ale jesli uda się uzyskać efekt domina. Jeden agent Lenin zainstalowany przez Kajzera w dobrym miejscu o odpowiedniej porze zmienił obraz wojny. Jeden gówniarz Gawriło Princip strzelając 2 razy w Sarajewie zmiótł całą konstrukcje świata, doprowadził do 2 wielkich wojen, bolszewizmu, faszyzmu, komunizmu, dominacji USA – najbardziej wpływowa osoba w historii ludzkości.
   Czy tylko kanaliom i mordercom muszą sie takie rzeczy udawać i zawsze na gorsze?

   0
   • Avatar Dziecko Rosemary

    Panie Tomaszu.
    Niestety, ale za tymi wszystkimi przewrotami, ruchami “społecznymi” zawsze stały i stać będą wielkie pieniądze. Bez nich nic się nie zrobi, bo zwykli ludzie, którzy powinni protestować, czy walczyć muszą biegać, by zarobić małe, ale nizbędne dla nich pieniądze. Na Majdanie też ludzie nie stali za darmo.
    Sorry, ale taki mamy system:-(
    Pozdrawiam
    Stały czytelnik

    0
   • “Jeden gówniarz Gawriło Princip strzelając 2 razy w Sarajewie zmiótł całą konstrukcje świata,”
    To nie była przyczyna tych wydarzeń, to był pretekst(gdyby nie ten, to byłby inny).
    Za wydarzeniami kształtującymi porządek na świecie stały i stoją interesy tych, co trzymają kasę.

    0
 3. Avatar polipid

  Nie jest łatwo, ale z modlitwą może się udać.

  Pozdrowienia dla niezłomnego Tomasza.

  0
 4. Wielka radość! Musi się walka z tym świństwem udać!
  Nie można przerywać modlitwy o zdrowie dla Tomasza.

  0
 5. ciesze sie, ze wrociles ze szpitala Lazarzu…
  🙂

  0
 6. Avatar Art

  Wspieramy Pana, Panie Tomku modlitwą i wiarą.

  0
 7. Avatar Mocarz

  Podziwiam siłę i energię z jaką Pan motywuje do działania..
  Jasne, że każda świnia przywiązana do koryta będzie bronić tego koryta do oporu, na wszelkie możliwe sposoby, ale tych nic nie mogących jest znacznie więcej, a własna niemoc jest często bardziej tylko przekonaniem, własnym strachem i oporem przed nieszczęściem, więc nie ma powodu trwać w jednym nieszczęściu w obawie przed innym nieszczęściem.
  Też jestem zdania, że każde działanie w miarę swoich możliwości, wsparte modlitwą i wiarą w zmiany, musi dać efekt.
  Pozdrawiam – cieszę się z powrotu Pana i życzę jeszcze większego ogromu wsparcia w każdej inicjatywie służącej zmianom rzeczywistości na korzyść zwykłego człowieka.

  0
 8. Avatar don diego de la vega

  Serdeczne pozdrowienia wraz z modlitwa i zyczeniami calkowitego powrotu do zdrowia.

  P. S. Co do sytuacji w Polsce i w swiecie, osobiscie wydaje mi sie, ze bez specjalnej interwencji Pana Boga sami nic juz nie naprawimy. Za bardzo wszystko zostalo zdewastowane.

  0
 9. Tomek, cieszę się, że idzie ku lepszemu. Nie trać jednak pazura przy pisaniu. Zbyt łagodnie potraktowałeś pierwszą prezes sądu. Ma kobieta szczęście, że Tomek jest jeszcze nie w pełni sił. A propos: w sprawie cywilnej B. .26 września został złożony wniosek o wyłączenie nowego, ustawionego składu sędziowskiego, potem poszliśmy na obiad do Le Cedre. Na rozprawie byli Niepokonani 2012, dziennikarz TVN i płk. P. Powód, czyli obszczymur B., siedział ze spuszczoną głową; najwyraźniej nie był zadowolony, że ustawiony przez niego skład sędziowski może się nie ostać. Sędzia EWW zostanie potraktowana z całą stanowczością przez media społecznościowe, jeśli zechce dalej służyć obszczymurowi. Trzymaj się, Tomek. Pozdrowionka dla rodzinki.

  0
  • Grażynka, jakie łagodnie? Po prostu nie będę już powtarzał tego co pisałem 5 miesięcy temu ujawniając cały skandal z Sędzią Gersdorf
   https://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego

   Poza tym jeszcze nie mam siły na pisanie tak naprawdę. Po prostu wykorzystuję teraz każdy lekko zdrowsy moment, by dać znać jestem, czytam, kombinuję 🙂 i podziekować za wszystkie serdeczności jakie mnie spotkały od przyjaciół, znajomych, nieznajomych a nawet niektórych przeciwników z Internetu. Mam teraz wiele dowodów jak mozna się drastycznie róznić światopogladem, a mimo to zachowywać się z wielką klasą i przyzwoitością.

   0
 10. Avatar Mar-x

  Panie Tomaszu jest Pan Wielki! Dużo zdrowia życzę,pozdrowienia z Wrocławia

  0
 11. Avatar Lila

  Panie Tomaszu, niech się Pan zainteresuje Kodem Uzdrawiania.
  Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

  0
 12. Jak Pan nabierze sił, to proszę napisać instrukcję: kiedy różne wierzytelności się przedawniają.
  Jest to tak zagmatwane, że trudno ogarnąć sprawę. Ostatnio Ultimo zaatakowało mojego kolegę trzema pozwami. Napisałem wnioski o ich odrzucenie i sąd je odrzucił, gdyż były przedawnione. Okradają nas na żywca. Teraz namawiam kolegę, aby pozwał Ultimo.

  0
 13. Witam.
  Tomaszu, ŁŁazarzu, cieszę się, że zdrowie się Tobie poprawia, życzę Ci z całego serca, by powróciło do normy, jak sam widzisz, jesteś potrzebny, zdrowia jeszcze raz zdrowia. Amen

  0
 14. kiepsko na tym zdjeciu Pan wyglada, ale wierze na slowo, ze kuracja pomogla. zycze szybkiego powrotu do zdrowia i pracy.

  0
 15. cześć Tomasz

  do zobaczenia wkrótce

  Błękitny Ocean Istnieje

  0
 16. Avatar Janusz Komór

  Tak trzymać. Pozdrawiam.

  0
 17. Trzymaj się chłopie , ładny ogród.

  0
 18. Avatar Maria

  Warto teraz po tych naświetleniach spożywać jak najwięcej witaminy C, czyli najlepiej świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia i polecam zajrzeć: http://nachoroby.blox.pl/2014/07/Cytryna-i-soda-oczyszczona-lepsze-niz.html

  0
 19. I read this paragraph completely on the topic of the comparison of most
  up-to-date and previous technologies, it’s awesome
  article.

  0
 20. I used to be recommended this blog through my cousin. I am not certain whether this submit is written by him as
  no one else recognise such targeted about my difficulty.
  You are wonderful! Thank you!

  0
 21. I know this web page presents quality depending posts
  and other stuff, is there any other web page which gives such information in quality?

  0
 22. Avatar Janusz

  Ja spotykałem podczas rozpraw prawdziwych sędziów bandytów. Fałszowano protokół z rozprawy. Dyktowano do niego nieprawdę – przekręcano zeznania powoda, pomimo jego protestów. Nie uznano ważnego, podstawowego mocnego dowodu, pomimo jego przedstawienia sądowi. Twierdzono, że nie da się udowodnić tego, czego twardy dowód sędziowie posiadali. Sąd nawet nie spytał pozwanego, czy dowód który przedstawiłem jest prawdziwy. Prawnik pozwanego nie miał możliwości skłamać do protokołu, bo jako prawnik byłby skończony. Niektórzy sędziowie to świnie i bandyci. Sędzina odczytując niekorzystny dla powoda wyrok śmiała się, parskała, dusiła od śmiechu. Wydawała odgłosy jak stara kobyła podczas kopulacji na wiejskim pastwisku, gdy na starość trafi jej się ogier. Ogier po kilku latach wstrzemięźliwości. Ogier o którym nawet nie marzyła. Parszywa sędziowska kurwa. Jak po takim procesie iść jeszcze kiedykolwiek do sądu? To niemożliwe. Gdybym to ja choć w 1% zachowywał się tak jak te sędziowski kurwy, byłbym srodze karany za obrazę sądu.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816