Komentarze dnia
Like

Żarty i demokracja się skończyły!

01/02/2018
1183 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Żarty i demokracja się skończyły!

Gdy idzie o władzę żarty i demokracja się kończą! Chodzi w tym twierdzeniu oczywiście o władzę realną, a nie pozorowaną.

0


.

Jak podał właśnie (1 luty 2018 godz. 11) I Program Polskiego Radia, Hegemon poparł oficjalnie żądania Izraela o cofnięcie nowelizacji Ustawy o IPN.

.

Ciekawe jak wybrnie z tej sytuacji Polski Rząd, Sejm, Senat, Premier, Prezydent i sam Naczelnik, bo wydawanie jakichś śmiesznych oświadczeń i próby merdialnego duraczenia Polaków nic już w tej sprawie nie zmienią, gdyż obecnie Polskie Państwo nie rządzi już w tej chwili żadnym ważnym dla kraju resortem.

.

Nie rządzi Policją, bo ta dawno już złapałaby „nazistów heilujących w krzakach” i mielibyśmy pokazówkę w telewizji, i to nie tylko w TVN.

.

Nie rządzi też już wojskiem, bo od momentu zdymisjonowania Macierewicza stanowiska po „Maciarewiczątkach” zajmują właśnie pupilki Starych Kiejkutów.

.

Nie rządzi, jak i dotąd nie rządziło polityką zagraniczną, bo ta była i jest w rękach ludzi pochodzących jeszcze z nadania Geremka.

.

Nie ma też wpływu na „aparat niesprawiedliwości”, bo jego reforma została zablokowana przez Prezydenta RP na żądanie Hegemona, a w „aparacie” nadal pracują synowie i wnuki przysłanych do Polski przez Stalina „patriotów” po szkoleniach w Kujbyszewie i innych ośrodkach szkolenia NKWD. A jak pouczają stare polskie przysłowia: „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” i „Czym skorupka za młodu…itd.”.

.

Po odejściu Beaty Szydło nie ma też polskiego premiera, bo nowy jakoś nie kwapi się nawet do zabrania głosu w obronie polskich interesów.

.

To co w takim razie może Polski Rząd, Sejm, Senat, Prezydent, Premier i sam Naczelnik reprezentujący Państwo Polskie?

Mogą sobie jako figuranci pokiwać palcem w bucie (w ramach niepodległości i niezależności palca w bucie) i udawać, że „jak plują to deszcz pada”. Trudno więc w takiej sytuacji oczekiwać, że poinformują szczerze Polaków o tej nadzwyczaj trudnej sytuacji w jakiej jest obecnie Polska.

.

Ja od dawna już żadnych złudzeń nie mam, co wyrażałem w swoich tekstach umieszczanych na „3 Obiegu”, na przykład w tekście: https://3obieg.pl/zadnych-zludzen-panowie opublikowanym pół roku temu i https://3obieg.pl/zjawisko-kukiz opublikowanym 2 lata temu.

Janusz Żurek

0

Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

150 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758