Bez kategorii
Like

Zaproszenie do aktywności w zachodnich mediach

23/08/2011
169 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Przeglądając anglojęzyczne zachodnie media, jak również z innych krajów świata (głównie rosyjskie), poruszające zagadnienia historyczne i bieżące wydarzenia międzynarodowe, jest łatwo zauważyć nadaktywność sympatyków polityki obecnej Rosji.

0


 Wydaje się, że są to nie tylko sympatycy, nawet nie gorliwi zwolennicy odbudowy strefy wpływów b. ZSRR, lecz raczej pracownicy jakiegoś departamentu propagandy rosyjskiego rządu. Można by było ich ignorować, gdyby nie ich duża ilość, dobrze opanowany język angielski i doskonałe wyszkolenie w sianiu fałszywych informacji dla ludzi mniej zorientowanych w światowych sprawach. Dla osiągnięcia swoich celów w dezinformacji i manipulacji faktami robią oni świetną robotę. Nie brakuje też w ich szeregu ignorantów i "użytecznych idiotów" z całego świata. 

Chciałbym ponownie zaapelować do moich rodaków władających językiem angielskim, ażeby aktywnie włączyli się do przeciwstawiania sianiu dezinformacji na tematy dotyczące spraw polskich. Jeżeli my tego nie zrobimy, to za nas nikt tego nie zrobi. Z pewnością swoimi komentarzami i inną działalnością w anglojęzycznych mediach możemy pomóc Polsce więcej, niż spędzaniem czasu na polskich portalach. Pisząc tam trzeba pamiętać o przestrzeganej w nich “political correctness” – poprawności politycznej – zabraniającej ataków personalnych, a szczególnie na tle rasowym, narodowym, religijnym, etc. Zachęcam wszystkich do spróbowania nowej formy walki o Polskę i dobre imię naszego narodu na arenie międzynarodowej. Duchowa satysfakcja gwarantowana! 🙂

Good luck! Hope to meet you there!

Poruszyłem tu tylko media anglojęzyczne, jako najbardziej znanego języka w świecie. Jednakże, dobrze by też było gdyby Polacy znający inne języki obce wykorzystali je w podobny sposób. Zwłaszcza w mediach niemieckich gdzie okresowo pojawiają się informacje fałszujące fakty historyczne odnośnie Polski.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Vars

Doswiadczony dlugim zyciem na Zachodzie, widze zza Atlantyku sprawy w Polsce i na swiecie czesto inaczej niz wielu rodaków.

174 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816