Bez kategorii
Like

ZAPRAWDĘ, POWIADAM WAM: WSZYSTKO CO ZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ZWIĄZANE W NIEBIE, A CO ROZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ROZWIĄZANE W NIEBIE ?

18/01/2013
4175 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

”(18) Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.” (Mat.18:18)

0


 

Ten cytat jest często uźywany przez katolickich  przywódców jako dowód na to, źe papieźe, biskupi, księża.., mają władze wybaczania grzechów i to co ONI wybaczą, jest wybaczone w niebie.

 

Ale czy taka interpretacja jest prawidłowa?

 

Czy rzeczywiscie Pan Jezus naucza, że człowiek (papieże, biskupi, księży…), a NIE Bóg
ma władzę i rządzi w niebie i Bóg MUSI słuchać ludzi,  że to co oni wybaczyli na ziemi, On MUSI wybaczyć w niebie?

 

Pan Jezus nauczył NAS modlitwy Ojcze Nasz.

 

”9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Imię Twoje!
(10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech TWOJA WOLA SPEŁNIA sę na ZIEMI, TAK JAK W NIEBIE.
 (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) I PRZEBACZ NAM NASZE WINY, JAK I MY PRZEBACZAMY TYM, którzy przeciw NAM zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!” (Mat.6:9-13)

 

My wszyscy mamy przebaczać  TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili.
TYLKO TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili.Tak więc papież, biskup, ksiądz (papież, biskup…)
NIE może wybaczyć  NIE swoim winowajcom!

 

W tej modlitwie Pan Jezus NIE mówi, wybaczajcie NIE waszym winowajcom, lecz TYM, którzy PRZECIW NAM zawinili.
Do przebaczania NASZYM winowajcom, NIE potrzebujemy księdza, biskupa, papieża…, bo MY mamy wybaczać NASZYM winowajcom, bo oni przeciwko NAM zawinili, a nie przeciwko nim.

 

Dalej Pan Jezus mówi:

 

”(14) JEŚLI bowiem PRZEBACZYCIE ludziom ICH przewinienia, i WAM PRZEBACZY Ojciec wasz niebieski.
(15) Lecz JEŚLI NIE przebaczycie ludziom, i Ojciec WASZ NIE przebaczy WAM WASZYCH przewinień.” (Mat.6:14,15)

 

Herezją jest mówienie,  że człowiek (papieże, biskupi, księży…), a NIE Bóg ma władzę w niebie i Bóg musi słuchać ludzi, że to oni decyduja, oni wybaczaja grzechy (związują i rozwiązują).
Niebiblijna nauka katolicka stawia człowieka (papieży, biskupów, księży) w miejsce Zbawiciela, czyli jest nauka antychrysta.

 

Bo Jezus Chrystus jest Barankiem, Który Gładzi grzechy, a NIE papieże, biskupi…

 

My ludzie możemy jedynie wybaczyć NASZYM winowajcom.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Bara-bar http://trzeciobieg.com

'' Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (;Mat.11:27)

17 publikacje
2 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Miszky

  Co za belkot. Ciekawe z jakies sekty jest autor. Antykatolik nie majacy o katolicyzmie bladego pojecia… Spowiedz w Kosciele Katolickim zaczynamy od : spowiadam sie BOGU wszechmogacemu. Bogu a nie ksiedzu !! A po spowiedzi ksiadz konczy “odpuszczam tobie grzechy w IMIE OJCA I SYNA I DUCHA SWIETEGO” . Co za pełna obłudy manipulacja autora. Wstyd.

  0
 2. Avatar S85

  Żaden człowiek, nie ma władzy dopuszczania grzechów. Robi to tylko Bóg, natomiast księża, biskupi itd, są tylko narzędziem do tego.
  Poza tym, ten cytat dotyczy nardziej tego, że władze kościelne mają prawo ustanawia pewne zasady i normy. Jeżeli np. ustanowią jakieś święto, lub stwierdza, że dane zachowanie jest grzechem (np eutanazja, in vitro), to jest to uznawane przez niebo i człowiek będzie kiedyś z tego rozliczony.
  Wynika to z tego, że czasy się zmieniają i na przestrzeni wieków ludzie popełniają nowe grzechy, o których 2000 lat nie było np. In vitro.
  Dlatego uważam, że sami nie wiecie,.o czym piszecie i Waszą interpretacją jest fałszywa.

  0
 3. Avatar VVV

  S85
  Chyba nie do końca w tym rzecz, bo gdyby tak było kościół dopuścił by w obecnych czasach ponowne związki czy też wystąpienia z kapłaństwa dla nowego życia. Bo przecież wszystko idzie na przód i to jest teraz rażący problem. Jednak tego nie robi. Każdy powinien starać się zrozumieć Pismo Święte sam, bo słowa w nim zawarte są skierowane do każdego z osobna, a nie rozumieć bo tak jak produkują je księża czy inni. To jest wiara.

  0
 4. Avatar andken999

  ZAPRAWDĘ, POWIADAM WAM: WSZYSTKO CO ZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ZWIĄZANE W NIEBIE, A CO ROZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ROZWIĄZANE W NIEBIE ?
  To są klucze do Królestwa Niebieskiego. Dotyczy to każdego człowieka. Klucze te były dotąd ukryte przed ludźmi, także przez błędną interpretacje i cały świat poszedł w innym kierunku. Przyjrzyjcie się dokładnie tekstowi w Biblii chociaż tu, a klucze spadną wam jakby z nieba.
  Dwa klucze:
  klucz 1: zamyka nam wejście do królestwa niebieskiego: prawda mnie nie obchodzi, nie wiem co to znaczy i nic nie rozumiem. Nie wiem i nie chcę wiedzieć dlaczego to wszystko jest, ja liczę się najbardziej i wszystko mi się należy itp.
  klucz 2: otwiera wejście do królestwa niebieskiego Sprawy rozwiązane: ważne jest co jest prawdą, co to znaczy, dlaczego to jest, inni ludzie są dla mnie ważni tak ja chcę mieć wartość dla innych itp.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816