Media Watch i recenzje
Like

Zapraszamy na pikietę przed konsulatem Ukrainy

03/07/2015
552 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Zapraszamy na pikietę przed konsulatem Ukrainy

W dniu 10 lipca Liga Obrony Suwerenności organizuje przed konsulatem Ukrainy w Gdańsku pikietę upamiętniającą Zbrodnię Wołyńską. Spotkajmy się tam, aby wspólnie zamanifestować pamięć i szacunek dla Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

0


wolyn2015-4

 

Ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu pochłonęło ponad 100 tys. ofiar. Kolejne kilkaset tysięcy Polaków zostało zmuszonych do ucieczki przed Ukraińcami, których brutalność i nienawiść do wszystkiego co polskie nie miały sobie równych w historii naszego regionu.

 

Straszliwe zbrodnie popełniane na ludności cywilnej przez zwyrodnialców mieniących się ukraińskimi patriotami do dziś nie zostały należycie rozliczone. Bierność polskich władz i niechęć do podejmowania tego tematu przez władze Ukrainy nie rokują dobrze w tej kwestii. Obserwując wydarzenia mające miejsce na Ukrainie oraz rosnący w siłę kult Stepana Bandery i UPA, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Ukraińcy za nic sobie mają dokonane przez nich zbrodnie i prawdę historyczną. Bezczelna propaganda uprawiana przez ukraińskie władze stoi w rażącej sprzeczności z postawą władz Polski, które notorycznie przymykają oczy na ekscesy ukraińskich ekstremistów.

 

Liga Obrony Suwerenności protestuje przeciwko bezkrytycznemu wspieraniu Ukraińców w imię obcych interesów. Udawanie, że nic się nie stało oraz wysługiwanie się obcym ośrodkom władzy dążącym do gospodarczej i finansowej kolonizacji Ukrainy, w żaden sposób nie licuje z polskim interesem narodowym oraz szacunkiem dla męczeństwa naszych rodaków.

 

Spotkajmy się 10 lipca o godz. 14.30 przed konsulatem Ukrainy w Gdańsku i dajmy wyraz niezadowoleniu z polityki prowadzonej przez polskie władze oraz oddajmy hołd bestialsko pomordowanym rodakom.

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816