HYDE PARK
Like

Zapluskwiona Unia Europejska

30/06/2013
655 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Zapluskwiona Unia Europejska

Zapluskwiona nie przez owady(Cimex lectularius), ale przez aparaturę podsłuchową zainstalowaną przez USA . Taki to odłamek afery Snowdena poraził szefostwo Unii Europejskiej. Podobno śledzono biura w ONZ i Waszyngtonie. Stany Zjednoczone zainstalowały aparaturę podsłuchową w biurach Unii Europejskiej i miały dostęp do sieci wewnetrznej komputerów EU- tak wynika z tajnych dokumentów o których informuje Niemiecki Der Spiegel. Der Spiegel powołuje się na  “top secret” U.S. National Security Agency (NSA) dokument z września 2010 roku. Dokument ten podobno jest w posiadaniu zbiegłego byłego pracownika NSA Edwarda Snowdena ,dziennikarze pisma mieli widzieć jego fragmenty.   Dokument  opisuje w jaki sposób  NSA  ” zapluskwiła” biura Unii i jak szpiegowała wewnętrzny komputerowy network w biurach EU  Waszyngtonie i  Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wynika z nich że […]

0


Zapluskwiona nie przez owady(Cimex lectularius), ale przez aparaturę podsłuchową zainstalowaną przez USA . Taki to odłamek afery Snowdena poraził szefostwo Unii Europejskiej. Podobno śledzono biura w ONZ i Waszyngtonie.

Stany Zjednoczone zainstalowały aparaturę podsłuchową w biurach Unii Europejskiej i miały dostęp do sieci wewnetrznej komputerów EU- tak wynika z tajnych dokumentów o których informuje Niemiecki Der Spiegel.

Der Spiegel powołuje się na  “top secret” U.S. National Security Agency (NSA) dokument z września 2010 roku. Dokument ten podobno jest w posiadaniu zbiegłego byłego pracownika NSA Edwarda Snowdena ,dziennikarze pisma mieli widzieć jego fragmenty.

 

Dokument  opisuje w jaki sposób  NSA  ” zapluskwiła” biura Unii i jak szpiegowała wewnętrzny komputerowy network w biurach EU  Waszyngtonie i  Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wynika z nich że nie tylko słuchano rozmowy biurowe i telefoniczne  ale że uzyskano dostęp do dokumentów i emaili. W dokumencie tym nazwano EU – “target” (cel).

 

Rzecznik  amerykańskiego Biura Wywiadu nie skomentował doniesień Der Spiegel .

 

Martin Schulz,  Prezydent Parlamentu Europejskiego  powiedzial ze jeśli doniesienia  się potwierdzą, może to mieć “groźny wpływ” na relacje między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

” W imieniu Parlamentu Europejskiego domagam się natychmiastowych pełnych wyjaśnień ze strony władz  USA  w odniesieniu ujawnionych zarzutów” – napisał Schultz w emailu.  Minister Spraw Zagranicznych Luksemburga  Jean Asselborn powiedzial dla Der Spiegel że “jeśli doniesienia są  prawdziwe, są obrzydliwe”.

” USA powinny raczej zając się  kontrolą swoich służb  (secret services – gdzie były ostatnio afery)  niż aliantami. Musimy otrzymać gwarancje z najwyższego szczebla  USA, że to zostanie natychmiast zatrzymane.”

 

Według  Der Spiegel,  NSA  śledziła też  telekomunikacje w budynku Justus Lipsius w Brukseli, gdzie mieści się Rada Europejska. Bez wskazywania źródeł magazym pisze też, że ponad pięć lat temu służby bezpieczeństwa  EU zaobserwowaly kilka dziwnych przerwanych  telefonówi sprawdziły że pochodziły poprzez ośrodek NATO do biur NSA.

Każde państwo członkowskie  EU  ma stale pomieszczenia w budynku Justus Lipsius, gdzie ministrowie mogą korzystać z telefonów i internetu.

 

Edward Snowden, który spowodował ujawnienie tych tajemnic , jest oskarżony w USA o zdradę i aktualnie ukrywa się w Moskwie w strefie tranzytowej lotniska, szukając azylu politycznego w Ekwdorze. Ojciec Snowdena powiedział że może on dobrowlnie wrócić do USA , jeśli otrzyma odpowiednie gwarancje.

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816