Bez kategorii
Like

Żakowski: Czuje się dotknięty piętnowaniem Kwaśniewskiego

17/01/2013
248 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Publicysta Agory krytykuje Gazetę, za… krytykę Kwaśniewskiego – podaje rp.pl.

0


Nie bez echa – szczególnie w lewicowo-liberalnych kręgach – przeszły "newsy" ("Rzeczpospolita" pisała o tym już rok temu) Gazety Wyborczej o radach, jakich udziela były prezydent naszego kraju Janowi Kulczykowi i dyktatorowi z Kazachstanu Nursułtanowi Nazarbajewowi. Nie wszyscy są w stanie się pogodzić z wystąpieniem przeciwko idolowi III RP. Oburzenia nie kryje znany publicysta Jacek Żakowski:

Zdaniem Ryszarda Kalisza Aleksander Kwaśniewski nie jest dotknięty piętnującym go serialem Agaty Nowakowskiej i Dominiki Wielowieyskiej. Ja jestem. Nie dlatego, żebym był związany z Kwaśniewskim, ale dlatego, że jestem związany z "Gazetą". Uważam ją za ważną instytucję polskiej demokracji. To się sprawdziło, gdy przed IV RP trzeba było bronić ludzi obrzucanych błotem wydumanych lub rozdmuchanych win, domysłów, insynuacji i zarzutów robionych z zasług lub naturalnych i powszechnych zachowań. Dlatego te teksty [o pracy Kwaśniewskiego] tak mnie dotykają.

– wyznaje. I dowodzi, że były prezydent doradzając miliarderom i dyktatorom nie robi niczego złego.

Doradzanie rządom i firmom jest zajęciem w demokratycznym świecie powszechnym wśród polityków niepełniących publicznych funkcji. Wielu szanowanych Polaków doradza lub doradzało w krajach postsowieckich, arabskich (przed rewolucjami) i dalekowschodnich będących z demokracją na bakier. Powinniśmy być dumni, że dorobiliśmy się grupy polityków, od których inni chcą się uczyć modernizacji i transformacji.

http://wsieci.rp.pl/artykul/891373,969929-Zakowski–czuje-sie-dotkniety-pietnowaniem-Kwasniewskiego.html

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816