Komentarze dnia
Like

Zaglądanie pod kieckę

27/11/2014
803 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Zaglądanie pod kieckę

Walka polityczna to nie przelewki. To nie tylko podliczanie głosów wyborczych, chociaż i bez tego można nawijać o „fałszerstwach”, ale również posługiwanie się tzw. życiorysami wybranych osób ze świecznika. Znamy przecież pojęcia „resortowe dzieci” lub „dziadek z Wehrmacht’u”. Pojawiały się na polityczne zamówienie próbując zdyskredytować sprytnymi insynuacjami nie do udowodnienia, stwarzającymi podejrzenia aluzjami lub sugestiami myśli, postępków czy intencji. Metody działania wywodzące się z bulwarowej prasy wyspecjalizowanej w podrzucaniu publice „szokujących” informacji o wielorybach w Wiśle i dzieciach o dwóch głowach.

0


 

 

I oto mamy produkt takowych usiłowań. Blogerka 1Maud w swoim blogu na salonie24 (Pierwsza miłość Ewy Kopacz powraca –życzenia) zajęła się życiorysem pani premier Kopacz. Z czasów PRLu oczywiście kiedy pani premier należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego czyli ZSL. Otóż pani premier była członkiem tej partii i wyjechała nawet na 2 dni do NRD aby podpisać umowę z tamtejszym szpitalem, na co jak zdradza nam blogerka po przewertowaniu archiwów bezpieki, pozwolenie wydał działacz ruchu rolniczego sekretarz PZPR niejaki pan Bogdan Prus. Co gorsza, Ewa Kopacz była również w Chinach i o zgrozo zatrzymała się nawet w ówczesnym ZSRR. Dane te, jako niezmiernie istotne zostały przechowane w zbiorach IPN, które oczywiście zostały także przez naszą blogerkę sumiennie prześwietlone.

Po tytanicznej pracy w zakurzonych archiwach i odkryciu powyższych rewelacji 1Maud cytuje nam nawet część deklaracji programowej ZSL z roku 1949. Dosyć dawno, jeszcze przed narodzinami większości z nas, no ale przecież lata 40-te i 50-te  nie różniły się tak bardzo od lat 80-tych, nieprawdaż? Powołanie się na tak ważne dokumenty pokazuje tylko jak bardzo 1Maud przykłada się do swojej, odpowiedzialnej pracy.

Nasza blogerka jest jak wiadomo zwolenniczką prezesa Kaczyńskiego i jego partii. Jej ostatnie teksty o „zafałszowanych” wyborach kontynuuje opowieścią o pani Kopacz. Jednym słowem walka o głosy wyborcze trwa a posługiwanie się życiorysami to jej przedłużenie. Zbliża się przecież druga tura wyborów a wiadomości o podróżach przewodniczącej PO w PRLowskich czasach mogą przecież przechylić szalę zwycięstwa partii walczącej o prawdę, prawo i sprawiedliwość. Tej w której szeregach roi się od dawnych aparatczyków nie tylko ZSL ale również PZPR. Robiących w PiSie karierę, zajmujących czołowe stanowiska, formułujących programy i decydujących o istotnych, partyjnych ale również w latach 2005-2007 o państwowych sprawach.

Aby nie być gołosłownym warto podać kilka ( żeby nie kilkadziesiąt) konkretnych nazwisk. Znany z salonu24 Janusz Wojciechowski (ZSL), Andrzej Kryże (PZPR), Zbigniew Wassermann (PZPR), Anna Kalata (PZPR), Wojciech Jasiński (PZPR), Karol Karski (PRON-Jaruzelski), Jerzy Robert Nowak (kontakt operacyjny SB), Maciej Łopiński – były rzecznik prezydenta IV RP (PZPR), Stanisław Kostrzewski – skarbik PiS (PZPR)…
Wyliczankę można by kontynuować ale po co? Wszyscy przecież wiemy jak jest.

Metody „odkrywania” przynależności do dawnych, komunistycznych organizacji pojawiają się na polityczne zamówienia. „Zaglądanie pod kieckę” jest produkowane li tylko w celu dyskredytacji niemożliwych inaczej do osiągnięcia. Tak samo jak twierdzenia o „fałszerstwach” zanim cokolwiek jest udowodnione.

Każda obecna partia ma w swoich szeregach dawnych aparatczyków bo to PO PROSTU polska historia. Tak było i tak jest. Nie wszystkie partie jednak przyznają się do tego ale jednak to PiS zawsze miał pełne usta sloganów o zerwaniu z komunistyczną przeszłością. Slogany, hasła i deklamacje nie zmienią jednak faktu że ta partia, jak każda inna, posiada wielu, dawnych komunistycznych działaczy. A jednak nie potrafi się do tego otwarcie przyznać i z hipokryzją próbuje to wytykać innym. W sposób śmieszny żeby nie powiedzieć żałosny.

Wyjazdy do enerdowa papierkiem lakmusowym właściwych poglądów politycznych 🙂

0

lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758