Bez kategorii
Like

Zachować młodość.

09/07/2012
279 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Moja mama dożyła 94 lat. Nasza lekarka zawsze mówiła: mama MUSI mieć jakieś zajęcie! Tak też staraliśmy się czynić. Nawiasem mówiąc, mama była najbardziej miodożerną osobą na świecie 🙂

0


To jest post dla tych, którzy pragną zachować swoich rodziców jak najdłużej i w możliwie dobrym zdrowiu. Nie należy "wyjmować im roboty z rąk", naturalnie zachowując rozsądek i proporcje.  Mojej mamie zawsze polecałam przygotowanie szarej renety na szarlotkę; pracowicie obierała jabłka i kroiła na ósemki. Czuła się potrzebna. No i poza wszystkim – jej pasją były krzyżówki i pasjanse. Pod koniec życia umysł już nieco szwankował, ale pogodę ducha i usmiech zachowała do ostatnich dni.

 

 

 Podaję za Sfora.pl:http://www.sfora.pl/Chcesz-dluzej-zachowac-mlodosc-Mysl-jakpszczoly-a45274

Chcesz dłużej zachować młodość? Myśl jak…pszczoły

 

PSZCZOŁA MÓZG STARZENIE MŁODOŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ OBOWIĄZEKCZŁOWIEK

Chcesz dłużej zachować młodość? Myśl jak...pszczołycommons.wikimedia.org

Podpatrywanie owadów może pomóc.

Naukowcy odkryli prosty sposób na przedłużenie młodości. Zaobserwowali, że starsze pszczoły, które dostały zadanie normalnie przypisane młodszym osobnikom – wyraźnie odmłodniały. Eksperci twierdzą, że zasada ta dotyczy także ludzi. 

 

Grupa amerykańskich naukowców przeprowadziła eksperyment na owadach, zmieniając obowiązki starszych pszczół. Zostały one przeniesione do tej części ula, w której znajdowały się larwy. W ten sposób owady automatycznie stały się odpowiedzialne za młodsze pokolenie – donosi "Daily Mail".

Okazało się, że pszczoły zaczęły funkcjonować jak młode osobniki, dopóki jak one opiekowały się larwami. Gdy po dwóch tygodniach ich obowiązki znów zmieniono na zbieranie i dostarczanie jedzeniado ula, kondycja owadów wyraźnie podupadła. 

Pszczoły starzeją się podobnie jak ludzie. Nie tylko w sensie fizycznym. Również ich mózgi przestają dobrze pracować. Jednak, gdy dostały odpowiedzialne zadanie – odżyły. Dlatego starszych ludzi też powinno się aktywizować powierząc im takie zadania jak młodszym.Wtedy ich mózg będzie pracował i dłużej zachowa młodość – wyjaśnia autor badań Gro Amdam. 

U pszczół, które "odmłodniały" naukowcy zauważyli zmiany w proteinie Prx6. Występuje ona również u ludzi. Jest ona odpowiedzialna m.in. za ochronę mózgu przed demencją. 

BB

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
KOSSOBOR

Niby z porzadnej rodziny, a do komedyantów przystala. Ci artysci...

232 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816